Volnoběžka alternátoru

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Fíla.B5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.06.2013 20:46

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od Fíla.B5 »

Myslím že to není ona. Mám tam tuhle. Není to z toho poznat?
Přílohy
P1070970.JPG
P1.JPG
P1070979.JPG

Fíla.B5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.06.2013 20:46

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od Fíla.B5 »

Poradí někdo?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od FandaTDI »

No ta na fotce vypadá opravdu bez volnoběžky (otázka je, jestli tam taková byla už z výroby, to jsem nezjistil - možná by se mi to povedlo při přesnějším zadání auta - rok, prodejní typ, ... ), podle etky je ta z prvního odkazu (028903119J) jen "řemenice ozubená" a i když mam starý ceníky, měla by její cena bejt tak poloviční oproti tý s volnoběžkou (podle rok/dva starejch ceníků něco pod 17€), zkus se zeptat třeba badisáka ( http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=248653" onclick="window.open(this.href);return false; ), ten ti to kdyžtak najde i podle auta (event. zkus vyčíst číslo přímo z tý volnoběžky, z fotek se mi to nepovedlo) a bude mít určitě i dobrou cenu ;)
btw. pokud je tahle řemenice z výroby a altík ok, pak bych z pazvuků asi nevinil jí (nevim, co přesně má na klíňáku AHU, ale může to dělat třeba vychozenej napínák...) - běhá ti na volnoběh řemen rovně bez kmitání?

emartin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 04.07.2008 10:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od emartin »

Napadlo mě, jestli by nepomohlo volnoběžce v životnosti, prostříknout ji občas nějakým kvalitním mazacím sprejem s vazelínou

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od FandaTDI »

dost odborníků ti tady řekne, že to je blbost (stejně tak autorizáky), já takhle oddálil výměnu zhruba o půl roku (zkoušel jsem wd, nějaký další maziva, ale nejlíp se mi osvědčil motorovej olej, i když je docela s*aní ho dostat přesně tam kam potřebuješ, abys neoblil vše kolem...), nejlíp na ohřátou volnoběžku ... a dost možná to pomohlo i na závit - po zkušenostech s jinym altíkem a dalších mechošů jsem se vybavil pneumatickym utahovákem (jen na povolení), ale šlo to krásně růčo ;)

Uživatelský avatar
Drak_One
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín (Libun)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od Drak_One »

Sakra,ja mam taky proem s remenici...mohl by mi nekdo rict ,jakou tam presne mam.. Tady je cislo alternatoru bosch 0123515013 , urco je s volnobezkou,ale cislo na ni nevidim:/ na netu jsem nasel inu okolo 900,- ale nevim,jestli je to presne ona..diky moc

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od Globettroter »

Ahoj našel jsem tuhle zajímavou stránku kde je to i hezky popsané co za komponenty náleží k příslušnému alternátoru :wink:
http://eautoelektrika.vachta.cz/e-shop/ ... ky=1504641" onclick="window.open(this.href);return false;

řemenice(volnoběžka ) :
http://eautoelektrika.vachta.cz/e-shop/ ... ky=1566641" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak asi největší prodejce co znám je : http://www.elancar.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Drak_One
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín (Libun)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od Drak_One »

Taky mam alternator 123 515 013 a shanim do nej remenici,neni na ni cislo dilu,podle tveho odkazu by stala jen necelych 700,- ? A to je volnobezna? Se mi nejak nezda,z elancaru mi psali mail,ze ji maji za 900,- :/ jak se pozna normalni od volnobezne? A sakra,proc je jich tolik:/
Hlavne podle obrazku moc nesedi..ja mam urco tuhle,kterou mi poslali z S2 group

A ted jsem stejnou nasel tady:-)
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... razek.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak do ni asi pujdu..co si myslite vy? Tam je podstatbe drazky a to 15mm zapusteni,ne?
Přílohy
s2group004.jpg

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od djrix »

Pánové teď jsem ji taky měnil. Při otáčení volantem pískání řemenu a serva, napínák skákal jak kobyla po fetu a motor na volnoběh řachtal jako prase. Koupil jsem Topran za 1000 a je klid a pokoj jak od serva, tak od hluku, napínák si jen lehce vrní :good:

Drak: To je ona, na tom obrázku.

Jinak v práci jsem to kuchnul, a pochopil co se na tom podělá, místa co jsou s šikmým vybráním na zamykání volnoběžky byly vykřápaný. Škoda že jsme to už smetli do koše, mohl jsem vám sem hodit fotku jak to vypadá.

Uživatelský avatar
halyen
Člen klubu
Příspěvky: 8
Registrován: 27.12.2013 12:21
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od halyen »

měl jsem stejnej problém jako ty a ůplně stejný příznaky.tak jsem přité možnosti nechal vymněnit i rozvody,a klínák a je klídek navíc žádný stresy z rozvodáku,protože jsem fakt nevědě kolik už má nalítáno.
---------Passat Variant 3BG 2003 AVB------------

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od seabees »

Zdar,
jak dlouho by se měl dotáčet altik po vypnutí zapalování?cca 2s.?
Druhá věc jak poznám vůle vnapínáku co je u klimakompresoru.Zdá se mi že mi jde nějakej ševel z toho místa a řemen je novej
díky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od M@ty »

Odpověď na tvou první otázku nevím. Volnoběžku zkouším protáčet rukou při shozeném řemenu.
Řemen klimakompresoru zkus zmáčknout. Kladku drží tři šrouby M8. Zespodu povolíš, dopneš a utáhneš. Popřípadě demontuješ a vrátíš zpět spodní dekl.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od seabees »

když mi někdo vypne klíče a já koukám na to jak se dotočí altik tak bych právě řekl že tak dvě vteřiny a stojí a šroubovákem s ním taky otočím,otázka je jak moc to máá jít zvolna.Nevím jak to chodí když je to ok

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od M@ty »

Při shozeném řemenu se bez velkého odporu protočí. Když se kousne a podaří se rozhýbat, tak v ní válečky drhnou a klade při protáčení odpor.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Volnoběžka alternátoru

Příspěvek od jokes »

za 800 kaček od 9O do 140A http://WWW.autorozvody.cz" onclick="window.open(this.href);return false; . jsou rychlí a solidní . Doporučuji
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“