pískání - alternátor volnoběžka???

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
vencabrk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 14.01.2010 16:59
Bydliště: Blatná

pískání - alternátor volnoběžka???

Příspěvek od vencabrk »

z ničeho nic mi začalo auto pískat ale jen občas někdy to píská trochu a někdy se to ozve dost hlasitě a nejspíš to jde od altíku můj první typ byl na ložiska ale ty by pískaly pořád nebo ne?? zajímalo by mě jak poznám že je špatná volnoběžka?? jde to poznat bez rozebírání? všechny řemeny a kladky byly měněny před cca 7 tis km ale volnoběžka se neměnila je to možný že to dělá ona? díky za odpovědi!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pískání - alternátor volnoběžka???

Příspěvek od majkl1 »

Intenzita pískání ložisek volnoběžky může být závislá na aktuálním odběru proudu v síti (rádio, klima, žhavení apod.). A pokud špatně vyrovnává nestejnoměrný chod řemene, tak se před volnoběžkou řemen klepe a hodně lítá napínák řemene. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
vencabrk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 14.01.2010 16:59
Bydliště: Blatná

Re: pískání - alternátor volnoběžka???

Příspěvek od vencabrk »

ono je to někdy pískání a někdy je takový jakoby pískání až škorupání (hodně ošklivej zvuk) jak kdy někdy to nedělá vůbec nic a to jsem jezdil bez klimy a bez rádia jedinej odběr byl snad jen světla:-) někdy to začne hned po nastartování nebo při rozjezdu ale někdy to začne i při normální jízdě ve vsi píská to v malejch otáčkách a když lehce přišlápnu plyn tak to většinou pomalu přestává.. díky za radu na ten napínák kouknu. :wink:

Uživatelský avatar
vencabrk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 14.01.2010 16:59
Bydliště: Blatná

Re: pískání - alternátor volnoběžka???

Příspěvek od vencabrk »

tak se snažim vyndat altík ale nejde mi vyndat jeden šroub.. nějak mi tam překáží ta vrtule před nim nevíte někdo jak na ní?? jde to sundat bez rozebírání předku??

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pískání - alternátor volnoběžka???

Příspěvek od majkl1 »

Klasika. Máš dvě možnosti. Pokud tam máš ještě origo šroub, kterej je na potvoru o krapet delší než je zádlab pro něj v držáku altíku, tak buď vylomíš jedno žebro na viskozce, nebo ten šroub přeříznout a pak dát jinej. Až to sundáš, budeš vědět v jakým úhlu půjde příště šroub vytáhnout (doprava a nohoru). :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: pískání - alternátor volnoběžka???

Příspěvek od manas1 »

vencabrk píše:z ničeho nic mi začalo auto pískat ale jen občas někdy to píská trochu a někdy se to ozve dost hlasitě a nejspíš to jde od altíku můj první typ byl na ložiska ale ty by pískaly pořád nebo ne?? zajímalo by mě jak poznám že je špatná volnoběžka?? jde to poznat bez rozebírání? všechny řemeny a kladky byly měněny před cca 7 tis km ale volnoběžka se neměnila je to možný že to dělá ona? díky za odpovědi!
cece me tohle dela taky. ja to sice moc neresim protoze v kabine auta to neslysim. ale kdyz jsem namazal remen tim zazrakem na obnovu gumi. ted si nevspomenu na nazev. tak to na chvili uplne prestalo. a mam taky celkem novej remen. takze si spis myslim ze budou vyjety drazky na nektery z remenic a proto to vyluzuje ten neprijemny zvuk. protoze kdys to namazu tak ten remen zmekne a vyc se poda.

Uživatelský avatar
vencabrk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 14.01.2010 16:59
Bydliště: Blatná

Re: pískání - alternátor volnoběžka???

Příspěvek od vencabrk »

tak nakonec jsem šroub ohnul a dam tam novej ale nejde mi sundat ta volnoběžka.. je tam levej nebo pravej závit nechce se to ani hnout.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pískání - alternátor volnoběžka???

Příspěvek od majkl1 »

Nato chce použít pneumatickej utahovák
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

zinavit600
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.11.2014 19:30

Re: pískání - alternátor volnoběžka???

Příspěvek od zinavit600 »

Nazdar klubaci,

ma aj ja pobobny problem ??? ...mam tu videa ako to piska mne,mam 1.9 TDI PD, 96kW
tiez mam podozrenie na volnobezku a mozno loziska...

http://youtu.be/NmdGEtQsX44" onclick="window.open(this.href);return false;
http://youtu.be/QW01Twv0QO4" onclick="window.open(this.href);return false; part2

vdaka za postrehy

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“