výměna oleje

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: výměna oleje

Příspěvek od Mažňák »

no vysledky testu byly a mozná jeste nekde jsou, zjistili z nich ze olej stoji za 2 veci tak ho neberou a berou neco jineho
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna oleje

Příspěvek od Shear_5 »

PoMa píše:A ty výsledky jsou někde? Když je nechali z toho "polského Castrolu" dělat, asi někde budou že? Nebo si ty testy nechali udělat, zjistili že je to olej, jenž by nepoužili/neprodali a výsledky testů hodili do koše?
Nemusí to být ani nějaký slitek kdoví odkud...

Nějaké testy můžeš najít v tomto topicu (strana 2):

Kód: Vybrat vše

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=217766
a pro všechny aditiváře mrkněte na slovo odborníka - strana 3 stejný topic. Pro mě má slovo odborníka (chemika) mnohem větší váhu než doporučení typu "protože to liju já, tak je to dobré"...

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: výměna oleje

Příspěvek od PoMa »

Mrknul jsem na tvůj odkaz, kde jsem našel linky s články, které jsem už kdysi četl (a kde je také vše v normě, nikde není slovo o tom, že je Castrol nevyhovující olej nebo něco podobného , nemluvě o stáří článků a porovnávání různých viskozit) a máš tam také odkaz na oleje-pema, kde Ing. Černý uvádí to co jsem zde již řekl:
Za této situace je tedy zřejmé, že rozhodnout, který motorový olej je nejlepší, nelze. Může nám být sympatický barevný obal oleje, může nám být sympatické jméno či logo výrobce, ale to je tak všechno. Nezbývá nám tedy nic jiného, než spolehnout se na údaje na obalu motorového oleje. A jestliže se rozhodujeme např. mezi třemi nebo více motorovými oleji, které všechny mají specifikaci např. ACEA A3/B3 a VW 502.00/505.00, pak musíme vzít na vědomí, že všechny jsou stejně kvalitní. Všechny tyto oleje prošly výše zmíněnými motorovými testy, všechny splnily podmínky testů a motor zůstal po jejich použití alespoň tak čistý a neopotřebený, jak požadují předpisy testu.
Mě jde ale o to, co zde uvedl Mažňák - polský Castrol - čím se liší od jiných Castrolů?
Když něco tvrdím, měl bych své tvrzení mít čím věrohodně podložit ne? Podlož mi to a pak i já změním pohled na věc. :idea:

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: výměna oleje

Příspěvek od Mažňák »

polský castrol je pouze kopie castrolu, a jediné jak to jde poznat kromě analýzi jak mi bylo řečeno, je pouze podle méně kvalitně udělaného obalu a etiket
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna oleje

Příspěvek od Shear_5 »

PoMa píše:...
Pokud je to s tím podkladem na mě, tak si projdi ty linky, jsou tam syntetické testy (ikdyž žádný z nich není nezávislý, to se nikomu nevyplatí dělat). Také jsem nikde nenapsal, že Castrol je nevyhovující - napsal jsem (možná jinde), že je to předražená břečka, v Sunoco testech dopadl lépe i Mogul, zda je to dostupné někde na netu nevím, to jsou interní data výrobců (distributorů).

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: výměna oleje

Příspěvek od PoMa »

To Mažňák:
Co na to říct, oni si nechají udělat ve velkých sériích stejné obaly na oleje Castrol, etikety, asi i ty holografické prvky, za to vše vynaloží horentní sumu aby to bylo kvalitativně podobné originálu a nebylo to nápadné a pak se to snaží prodat? Nebo i ty obaly dělají anonymně někde v garáži?
Tady je pořád představa o tom, že když se objeví něco nekvalitního, tak to musí být z polska.

To Shear_5:
Pořád ale splňuje požadavek výrobce (koncernu VW) a dokonce jej sám výrobce dává jako prvotní náplň. Stálo by mu za to tam dávat něco, co by mu kazilo pověst a vytvářelo ztráty kvůli reklamacím na opotřebení?

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna oleje

Příspěvek od Shear_5 »

PoMa píše:...
To by Renault neměl vyrábět žádné auta. Vlivů tam může být klidně několik.

1. příklad je možné demontrovat na baterii, první baterie montovaná výrobcem vydrží často 2x takovou dobu jako úplně stejná z obchodu (baterie jsou vybírány stejně jako procesory do PC a poté klasifikovány, u procesorů je to třeba frekvence = kvalita chipu)

2. nekvalitní olej se neprojeví hned, chvilku to trvá než se začne projevovat koroze (nejenom u motoru)

Že něco splňuje nutné minimum neznamená, že je to kvalitní - tady by se dalo příkladů uvést spousta. O kvalitě rozhodují většinou maličkosti.

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: výměna oleje

Příspěvek od Mažňák »

PoMa píše:To Mažňák:
Co na to říct, oni si nechají udělat ve velkých sériích stejné obaly na oleje Castrol, etikety, asi i ty holografické prvky, za to vše vynaloží horentní sumu aby to bylo kvalitativně podobné originálu a nebylo to nápadné a pak se to snaží prodat? Nebo i ty obaly dělají anonymně někde v garáži?
Tady je pořád představa o tom, že když se objeví něco nekvalitního, tak to musí být z polska.

To Shear_5:
Pořád ale splňuje požadavek výrobce (koncernu VW) a dokonce jej sám výrobce dává jako prvotní náplň. Stálo by mu za to tam dávat něco, co by mu kazilo pověst a vytvářelo ztráty kvůli reklamacím na opotřebení?
No jak to píšeš tak ve tvém asi ani neexistují vietnamci co kopírují značkové oblečení, popřípadě jiné značkové věci.
proč to asi dělají, pro dobrý pocit určitě ne.
a na věci do prvovýroby jsou kladeny daleko vyšší kvalitativní nároky, stačí mi to v práci na pneumatikách,
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: výměna oleje

Příspěvek od PoMa »

Ono už zacházíme do extrémů a slovíčkaření, ale naposled:

ad 1) vytáhni tu novou baterii z nového auta a dej ji do 10letého auta, kde má být baterie stejných parametrů. Do toho nového auta namontuj třeba v obchodě koupenou Vartu Silver z české Johnson Controls opět se stejnými parametry. Pak za 10 let napiš kde která baterka dlouho vydržela (můj názor je, že pojezdíš na baterku dýl v tom novém autě, zatímco ta OEM bude ve starém autě trpět)

ad 2) měním olej 0w-30 místo 30tisíc (mám LL servisní interval) co 10-15tisíc km, mám na motoru najeto 200tisíc km a vačka+další třením namáhané komponenty jsou ještě v kondici. Ono kouzlo životnosti a parametrů není v tom poslouchat výrobce jak dlouho to ten olej vydrží, ale nedostat se za životnost samotného oleje. Když budu jezdit tak, že měsíčně najezdím 10tis. km v dálničním režimu, bude ten olej po těch 10tisících km v podstatně lepším stavu, než abych najel těch 10tisíc km za rok a po městě. Absorbování vzdušné vlhkosti a průsak paliva do oleje prostě dělá časem své. Za onu korozi pak nemůže sám olej ale styl užívání vozidla a jeho stav.

ad Mažňák) kdyby tu nebyli vietnamci, tak 3/4 čechů chodí s holou prdelí. Ale ve skutečnosti je trochu rozdíl kopírovat hadr a obal s ochrannými prvky ne?

Přátelé, je čas téma asi uzavřít, došly mi argumenty :lol:

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: výměna oleje

Příspěvek od Mažňák »

PoMa píše:
Ale ve skutečnosti je trochu rozdíl kopírovat hadr a obal s ochrannými prvky ne?
no ty si myslíš že ten hadr nemá ochrané prvky? právě že má !!!
jinak bych to taky radši uzavřel
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna oleje

Příspěvek od luk.ass »

no nestačím se divit,takže z otázky jestli Castrol 5W30 je OK se vyklube debata o Vietnamcech,oblečení atd,tak to je masakr.opět moje otázka zní - podělám něco olejem Castrol 5W30?
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: výměna oleje

Příspěvek od Jelko4 »

odpoved si dostal hned v prvom prispevku po tvojom, pozri normu ci suhlasi

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna oleje

Příspěvek od Shear_5 »

PoMa píše:...
1) nepodložitelné, jednak ignoruješ fakt, že výrobky jsou kvalitativně souzeny hned ve výrobě (to je nepopiratelné), druhak nevidím jediný důvod proč by při konstatním stavu měla být baterka v novém nebo ve stejném autě po 10-ti letech namáhána jinak, máš snad nějakou studii či data, které by toto potvrdily, že baterka (nebo vlastně cokoliv) trpí více v 10 let starém nebo novém autě při zachování stejných podmínek?

2) si daleko nad životností oleje, to je velké plus pro auto, při pohledu na užitnou hodnotu je to jako sjet polovinu brzdového obložení a pak to vyhodit. Kde jenom jsem to psal o čidlech na kvalitu oleje, jsou stroje, které si to hlídají sami, což je nejlepší.

Jinak s tím 200tkm, to tady někteří lidi namotají za 2 roky, že je Tvůj motor ok (protože ho udržuješ kapánek víc než je standart) v tento moment vůbec neznamená, že používaný olej je kvalitnější než ostatní. Tvůj olej je dobrý, protože ho tam přece leješ Ty, to je argument jako prase (asi jediný, který tu od Tebe padl). Přečti si třeba něco o aditivaci motorového oleje, názoru odborníků, chemiků, je to i tu na fóru, hledat Ti to nebudu. Nakonec mě je to u pr**le, vidím co do servisu jezdí, v jakém je to stavu, přečtu si názor odborníka, mrknu na test - to pro mě znamená mnohem víc, než že Ty jezdíš na Castrol, oni ti lidi většinou svoje závěry demonstrují na podložených, změřených a nevímjakých datech, nikoli na subjektivním dojmu "můj motor je čistý a vačka je ok".

3) nebylo to slovíčkaření, ale příklad jak to funguje, to je realita.

//: Ještě abych reagoval na ten článek ze zkušebny - má to v sobě logický rozpor - to, že olej splňuje podmínky dané normou (to nafta u nás a v Německu taky že) neznamená, že složení všech (rozhodující věc) je stejná. Ty oleje mít stejné složení nemohou - viz syntetický test, kde jsem postoval link, tzn. někde tam musí být rozdíl. Navíc, tato obsah zkoušky odpovídá odpovídá hned prvnímu odstavci - nikdo nezávislý by takové testy nezaplatil, tedy podložit tvrzení "všechny jsou stejné" tímto, sorry, mě to přijde jako diletantství, v této zemi se tomu však vůbec nedivím.

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna oleje

Příspěvek od morlog »

chtel by se zeptat koupil jsem si ten to olej CASTROL MAGNATEC DIESEL 5W-40 DPF je vhodny do meho auta ???

strejda z města
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.11.2012 10:13

Re: výměna oleje

Příspěvek od strejda z města »

A co takhle mobil super 3000 x1. 5 w 40. Do 1,9 96 kw, 2002. By sel? Vsude uvadeji normu 505.00. Neni tam ta posledni 1. Je to problem?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“