váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

patena
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 07.02.2012 21:44
Bydliště: Podbořany

váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od patena »

poradte mi jaká má bejt váha vzduchu v b5 1.9 tdi 81kw r.v 1998.měl sem tam váhu bosch F 00C 2G2 055 ale na netu sem našel že tam má bejt F 00C 2G2 027.auto mi vůbec netáhne s touhle vadou sem ho koupil tak nevim jestli to nemůže byt tim že to nejede?díky

noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od noiby »

Zdravim ta,

v prvom rade to daj na diagnostiku niekomu kto viem odmerat vahu(alebo ju odpoj a bude davat hodnotu 500, ak ti auto takto pojde lepsie tak to na 80 % bude vaha) lebo "netahat" ti to moze aj koli inym veciam ako vahe vzduchu za 90 eur. Teda ak ti ich nieje luto tak ju kludne vymen, aspon bude nova a bude davat lepsie hodnoty.

Ak nechces menit diel za dielom sposobom hop alebo trop....
Otvor si etku a pozri presne aky kod dielu tam ma ist, predpokladam za mas kod motora AFN.... takze to nebude problem

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od wrot »

patena píše:poradte mi jaká má bejt váha vzduchu v b5 1.9 tdi 81kw r.v 1998.měl sem tam váhu bosch F 00C 2G2 055 ale na netu sem našel že tam má bejt F 00C 2G2 027.auto mi vůbec netáhne s touhle vadou sem ho koupil tak nevim jestli to nemůže byt tim že to nejede?díky
AHoj vyskoušej odpojit váhu a pokud pojede stejně tak by to mohla bejt váha nejlevnější pokud tedy máš rotačku tak dát diodu je to tu několikrát popsané a odpojit nebo nejlépe zaslepit egr pro začátek jen do hadičky co vede z egr dát šroubek jako zááslepku a stáhnout páskou Koukni tady http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=75016" onclick="window.open(this.href);return false;
dioda stojí okolo koruny

patena
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 07.02.2012 21:44
Bydliště: Podbořany

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od patena »

a kde mam prosimte najít jaká ta váha vzduchu by tam měla patřit?nekdo řika že sou lepší ty pierburg nekdo zase bosch tak nevim.

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od wrot »

patena píše:a kde mam prosimte najít jaká ta váha vzduchu by tam měla patřit?nekdo řika že sou lepší ty pierburg nekdo zase bosch tak nevim.
ahoj jeste je rozdíl zda máš konektor na 5 či 6 pinů a dej tam tu diodu at výš zda je to jen váhou Pier by mněl bejt lepší ale jak říkal oborník dat tam to co tam má bejt v etce dle vin najdeš co toam patří

patena
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 07.02.2012 21:44
Bydliště: Podbořany

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od patena »

no dneska kdyz sem jel rano do prace tak sem ji jenom odpojil a to jelo jeste trochu huř,skoro jako na nouzák bych řek.tak fakt nevim.a kde najdu tu etku nebo co to je?

noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od noiby »

Nemas niekoho v okoli kto ma VAG ? Je to velmi jednoduche zmerat a budes si isty na sto percent.

patena píše:no dneska kdyz sem jel rano do prace tak sem ji jenom odpojil a to jelo jeste trochu huř,skoro jako na nouzák bych řek.tak fakt nevim.a kde najdu tu etku nebo co to je?

noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od noiby »

Pozri aky mas konektor na vahu. Ak sa nemylim bosch na pat zapojenych pinov a pierburg ich ma sest.

Ty tam mas bosch. Daj si napr. elit.cz a podla tvojho auta a motora si ju vyhladaj. Aj by som ti hodil link ale ta stranka momentalne nejde.

Ak chces posli mi VIN a ja ti to mozem pozriet v etke (program s podrobnym popisom dielov, vyzobrazeni atd...)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od živočich »

bosh pracuje lépe v niších otáčkach a od asi 3500ot. vadne,pierburg je lepší ve vyššich ot,zaleží jaký styl jízdy preferuješ.
Pokud chceš v celém spektru ot.,tak dej diodu :) u AFN to je bez problému
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Hanzi77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.02.2012 17:11

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od Hanzi77 »

Dobry den,mam ten samy problem na svem passatu b5.5 1.9TDI 96Kw ,turbo mi netahne ,ale z niceho nic mi najednou jde a pak hned nejde kupil jsem Menic tlaku turba a porad stejne muze te mi poradit ? dekuji moc za odpoved

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od živočich »

Hanzi77 píše:Dobry den,mam ten samy problem na svem passatu b5.5 1.9TDI 96Kw ,turbo mi netahne ,ale z niceho nic mi najednou jde a pak hned nejde kupil jsem Menic tlaku turba a porad stejne muze te mi poradit ? dekuji moc za odpoved
nejjednoduší je použít diagnostiku a nebo to vyčíst z křišťálové koule :mrgreen:
Je moc vlivů co to může způsobovat.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od mecsoun »

Milionkrat opakovane tema... Nevim proc lidi nepouzivaji hledani a kdyz ho tedy nahodou pouzijou a neco najdou tak proc to neodzkousi jak je tu uz popsano? Navic nema cenu se do toho poustet bez diagnostiky. Pak je to opravdu o ty kristalovy kouli.. ;)
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Uživatelský avatar
sickboy4000
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2011 13:37
Kontaktovat uživatele:

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od sickboy4000 »

koukam, ze mam stejny problem, auto musi na diagnostiku :)
VW Passat Variant 1,9 TDI

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od obrocnik »

Na rotackach staci kupit diodu BAV21 zaslepit hadicku na EGR ventilu a vahu zapojit do potrebnych pinov a budes mudrejsi ako to pojde ,ci je to vahou.Samozrejme nalogovanim sa zysti kde je problem
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: váha vzduchu passat b5 1.9 tdi 81kw

Příspěvek od Kubi230 »

K čemu ut diodu? Jak ji namontovat a kam? :-D
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“