Typy převodovek VW PASSAT

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Bambaneq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2011 18:17
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od Bambaneq »

Zdravím vespolek!

(VW PASSAT VARIANT ; 1.9TDi ; 96kW ; r.v. 6. 2003 ; typ vozidla 3BG ; typ motoru AVF ; manuální 6 kvalt. převodovka ; VIN WVWZZZ3BZ4E017569)

Mám dotaz. Před nějakým časem mi začlo hučet v převodovce, hučení se stupňovalo (při přitlačení na fofrklacek je slyšet víc) - vcelku rychle, až mě to donutilo jednat. Zde na fóru jsem se dočetl, že by to měla být-teoreticky ložiska v diferáku (nikde jsem se nedočetl pořádnýho závěru), nicméně tahle oprava vyjde dráž, než sehnat převodovku někde na vrakáči a vyměnit ji.

Můj dotaz na všechny zdejší fachmany tedy zní:

Sháním převodovku po všech různých vrakovištích, i přes inzeráty, ale nevím, jaké převodovky tam jdou, jaké tam nejdou. Prý by do passatu mohly jít i 6. kvalty z Audi A4, či z passatu 2.5 TDi.

Dá se nějak ta kompatibilnost převodovek zjistit pomocí VIN, typu motoru, či pomocí kódu v servisní knížce?

VIN i kód v servisní knížce jsem někam na netu zadával, ale typ převodovky, ani možné kompatibilní mi to nikde neporadilo.

Existuje nějaký způsob, jak to dohledat, vyzjistit?

Jde o to, abych si nedovezl přes celou republiku převodovku, která mi tam nepůjde.

Díky moc za jakoukoliv radu. Člověku, který se v tom vyzná zabere těch pár písmenek několik vteřin, já to hledám bez úspěchu už druhý den.

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od Hans76 »

Já mám 6q předohrab - kód převodovky FRK
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
zebroo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 14.10.2007 14:59

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od zebroo »

Passat má myslím HSL , HEN , GHA , FRK a Superb GHA , HEN , HSL ,HPE ,JMD takže by tam měla jít ze Superba 100%
VW Passat B5 TDI

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od Hans76 »

6q převodovky v Passatech:

FRK > AVF 1.9 96kW
FRF > AKN 2.5 110kW
HHQ > BGW 2.0 100kW
GVS > AVF 1.9 96kW a BGW 2.0 100kW
HSL > BDG 2.5 120kW
HEN > BDG 2.5 120kW
GHA > BDG 2.5 120kW

Stejné číslo dílu mají:
HHQ / GVS
HSL / HEN / GHA

FRK převodovka byla v Passatech, Audi A4, A6, S6 a Superbech
GVS v Passatech a Audi A6

:wink:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
jarousek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 14.05.2010 22:26
Bydliště: u Polskych hranic

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od jarousek »

Zdravim ve spolek, ty 6q passaty 1,9 jsou na ty prevodovky nejak nachylný.... mne zacala hucet 5 i 6 tak jsem zezacatku vymnenil olej ale je skoro stejne... jak pustim plyn tak to houka jak syrena... takze hledam taky prevodovku a chtel bych poradit jestli je fakt mozne tam dopasovat i ty jak piše Hans76 -
FRK > AVF 1.9 96kW
FRF > AKN 2.5 110kW
HHQ > BGW 2.0 100kW
GVS > AVF 1.9 96kW a BGW 2.0 100kW
HSL > BDG 2.5 120kW
HEN > BDG 2.5 120kW
GHA > BDG 2.5 120kW

...nebude pruser kdyz tam hodim prevodovku ze supa, 2,5 tdi 120kw GHN, nebo HEN??? Ono tech prevodovek totiž neni mooc na vyber a ani k dispozici....

Moc diky za rady.. :D

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od Fantik »

Bambaneq píše:Zdravím vespolek!

(VW PASSAT VARIANT ; 1.9TDi ; 96kW ; r.v. 6. 2003 ; typ vozidla 3BG ; typ motoru AVF ; manuální 6 kvalt. převodovka ; VIN WVWZZZ3BZ4E017569)

Mám dotaz. Před nějakým časem mi začlo hučet v převodovce, hučení se stupňovalo (při přitlačení na fofrklacek je slyšet víc) - vcelku rychle, až mě to donutilo jednat. Zde na fóru jsem se dočetl, že by to měla být-teoreticky ložiska v diferáku (nikde jsem se nedočetl pořádnýho závěru), nicméně tahle oprava vyjde dráž, než sehnat převodovku někde na vrakáči a vyměnit ji.

Můj dotaz na všechny zdejší fachmany tedy zní:

Sháním převodovku po všech různých vrakovištích, i přes inzeráty, ale nevím, jaké převodovky tam jdou, jaké tam nejdou. Prý by do passatu mohly jít i 6. kvalty z Audi A4, či z passatu 2.5 TDi.

Dá se nějak ta kompatibilnost převodovek zjistit pomocí VIN, typu motoru, či pomocí kódu v servisní knížce?

VIN i kód v servisní knížce jsem někam na netu zadával, ale typ převodovky, ani možné kompatibilní mi to nikde neporadilo.

Existuje nějaký způsob, jak to dohledat, vyzjistit?

Jde o to, abych si nedovezl přes celou republiku převodovku, která mi tam nepůjde.

Díky moc za jakoukoliv radu. Člověku, který se v tom vyzná zabere těch pár písmenek několik vteřin, já to hledám bez úspěchu už druhý den.

Mám GVS z Passatu B5.5 1.9TDI Cena 6000kč

vokanek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 01.09.2011 16:25

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od vokanek »

Ložiska v diferáku TAK TO JE MYSLÍM BLBOST!!!! tam to nejspíš nebude. Pokud to hučí při nějaké zařazené rychlosti, tak je jediné řešení a to- rozhodit převodovku, zkontrolovat postupně všechno, kola, jehlová ložiska(tam to bude něco asi ojetého, ne-li vysypaného) toť můj názor, ale může se lišit od ostatních. Chce to prostě se nebát a jít do toho.

Uživatelský avatar
Jaris85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 30.06.2008 17:40
Bydliště: (JM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od Jaris85 »

Pasovala by na passat 1.9 tdi 96kw převodovka za Audi A4 2,5 tdi??? Díky moc

Uživatelský avatar
jarousek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 14.05.2010 22:26
Bydliště: u Polskych hranic

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od jarousek »

jj pasovala .) mam ji tam DQS :D

Uživatelský avatar
Jaris85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 30.06.2008 17:40
Bydliště: (JM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od Jaris85 »

Muzete mi sem napsat jaky typ tam dostanu? Chtel bych nejakou,kde se nevycube lozisko jako u te me a tao z 96kw origo uz tam asi nechci. poradte jaka je nej a jakou mam shanet a jejich rozdily. Kdyz uz ted nejakou koupim,tak aby tam uz vydrzela :) Dekuji moc Jaris ;)
Naposledy upravil(a) Jaris85 dne 09.07.2013 14:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jaris85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 30.06.2008 17:40
Bydliště: (JM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od Jaris85 »

Pasovala by mi na Passat 1.9TDI PD 96kw prevodovka ze Superba 2.5 TDI 120kw, označení převodovky > HEN <
Děkuji moc za odpověď

Uživatelský avatar
jarousek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 14.05.2010 22:26
Bydliště: u Polskych hranic

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od jarousek »

Jestli ma stejnou velikost spojky tak by mela :) ale nerikam na 100% :P

Uživatelský avatar
Jaris85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 30.06.2008 17:40
Bydliště: (JM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od Jaris85 »

Na auto kelly pišou že mají stejně 240mm :)

JuriG
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 05.07.2011 22:31

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od JuriG »

Mistr výroby: Pasovat ti tam bude, musíš vyměnit startér, možná táhla řazení. Vložit distanční podložku mezi blok a převodovku.
Pokud ti to bere signál rychlosti pro budíky z převodovky, tak musíš upravit eeprom budíků pro čtení z ABS. Abych nezapomněl, tak jsem dovrtával jednu díru v převodovce na frémě ( byla předvrtaná do 1/2 hloubky ). Navíc je ta převodovka delší a mohutnější, než 6q 96kw. Musel jsem trošku upravit tunel kulatinkou kvůli rezonacím na volnoběh ( par ťuknutí v místech plyn. pedálu ). Ale věřim, že by si časem udělala prostor sama :D.
Jinak funguje pěkně, na 6. rychlosti má ve 2000 ot/min 115 km/h gps a na budikach kolem 120 km/h. V porovnání s 5q má kratší 1. 2. 3. 4.
Jediná nevýhoda je její hmotnost. Motoru se lehce změní těžiště a občas se trochu zahoupe.

budinec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.10.2009 21:12

Re: Typy převodovek VW PASSAT

Příspěvek od budinec »

neviete mi poradiť kde nájdem kod prevodovky - niekde priamo na nej mal by som mať 6Q FRK - na VW passate ?
VW Passat Variant 3C, 125kW, r.v.2009, R-line

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“