Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Praskly intercooler
PříspěvekNapsal: 25.08.2012 17:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.12.2011

54

Zdravim dnes mi cestou do prace starsne zaclo sycet jak s papynaku z leve strany jak je ic.Prosel sem hadici tlakovou nahore i dole co je hend od ic a jsou v poradku.Jen sem si vsiml ze u spoju jsou takove zamastene jak dkyby to tak foukalo.Muze to delat i sam intercooler.Popripade hodte prosim fotky jake hadice mam vsechny skontrolovat.Diky za pomoc.Jinak auto jede normalne ani nehuli.Zvuk je slyset jak zacne tlacit turbo zacina to nak od 1500 otacek.Ale jak stojim na miste to mco slyset neni jen jak je motor v tahu.

Naposledy upravil monndy15 dne 26.08.2012 17:45, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Syceni od IC.Prosim poraďte.
PříspěvekNapsal: 25.08.2012 21:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

690

Severní Čechy - Mezák, Litvajz, Most

Často se takto projevuje prasklá hadice, pokud chceš mít jistotu, raději je vyndej a pořádně zkoukni, většinou ta díra není ani vidět (je tam jen nepatrná čárka, až v tahu motoru se objeví díra. Někdy bývá kolem díry ta hadice mastná. Hadice rádi praskaj....

Předmět příspěvku: Re: Syceni od IC.Prosim poraďte.
PříspěvekNapsal: 26.08.2012 17:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.12.2011

54

Tak uz jsem na to prisel je praskly intercoler.Ale po vytahnuti jsem zjistil ze uz byl nekdy spravovany.Nevite nekdo proc to mohlo prasknout?

Předmět příspěvku: Re: Praskly intercooler
PříspěvekNapsal: 31.08.2012 13:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.08.2012

509

okolo Prahy

Ahoj, mě taky praskl sériový intercooler přesně v těch spojích. U mě to bylo tím, že přes něj i s původním turbem VA teklo 1,5bar :-) A když jsem viděl jak je ten cooler od výroby udělaný, ani se nedivím :roll:

PříspěvekNapsal: 31.08.2012 22:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.07.2009

798

BRNO

monndy15 píše:
Zdravim dnes mi cestou do prace starsne zaclo sycet jak s papynaku z leve strany jak je ic.Prosel sem hadici tlakovou nahore i dole co je hend od ic a jsou v poradku.Jen sem si vsiml ze u spoju jsou takove zamastene jak dkyby to tak foukalo.Muze to delat i sam intercooler.Popripade hodte prosim fotky jake hadice mam vsechny skontrolovat.Diky za pomoc.Jinak auto jede normalne ani nehuli.Zvuk je slyset jak zacne tlacit turbo zacina to nak od 1500 otacek.Ale jak stojim na miste to mco slyset neni jen jak je motor v tahu.

Přesně můj problém :evil: :evil:

PříspěvekNapsal: 10.09.2012 09:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.08.2010

117

Karlovy Vary

a potrebujes jinej?nebo se to da opravit?mam na dily Pasika B5 z GB je to 1,9 TDi 81 kw AFN.
v pripade zajmu je k mani za 1000
dvorky1@seznam.cz

Galaxy 1,9 TDi 81Kw, r.v. 99,7 sedaček, šedý interirér, 6x el okna,přední okno vyhř.,otočné sedačky, bez PC a vyhřevu sedaček:-(, dodatečně tempomat,okna v dalce, Galaxy II 85 KW PD r.v.2000, VAG 304 CZ + KKL kabel.

PříspěvekNapsal: 15.04.2015 07:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.02.2011

26

Sušice

Čau chlapi. Mám podobný problém. Taky mi někde utíká vzduch jakoby od intercooleru. Hadice jsem kontroloval,akorát vím že spoj mezi hadicí a a intercoolerem je oblitý od oleje. Nedávno jsem to důkladně čístil a objevilo se to znovu. Olej se z auta nestrácí. Jen mě napadlo jestli není v tom spoji nějaké těsnění??? Nikdy jsem to zatim nerozebíral. Díky za každou radu. Vizuelně tam nikde žádná díra není.... VW Passat 1.9TDI 96kW+chip na 115kW....

PříspěvekNapsal: 15.04.2015 10:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.05.2012

3081

Karlovarsko

Mohla se ti vysunout hadice. Nic nenormálního zvlášť když jsou ohoblovány zámky pro drátovou sponu. Někdo to řeší naprudko vrutem skrz. :lol:

Hadice mají těsnění. Dohromady jich je sedm. Jedno s menším průměrem je hned za turbem, ostatních šest je stejného průměru : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=284878&p=2906877&hilit=krou%C5%BEky+s%C3%A1n%C3%AD#p2906877

Olej se tam dostává především odvětráním bloku a něco málo přidá i turbo. U sebe jsem to vyřešil montáží odlučovače a vyvedení odvětrání mimo sání ven do atmosféry. Je to dle P. Jokeše : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=302628&p=3056176&hilit=olej+v+s%C3%A1n%C3%AD#p3056176

PříspěvekNapsal: 20.04.2015 22:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.02.2011

26

Sušice

Tak jsem koukal a hadice tam sedí pěkně.zamky ohoblovaný nejsou. Tak zkusím ještě vyměnit těsnění na hadici a pak už nevim.:-)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]