Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
vontas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 21.11.2007 22:00

Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od vontas »

Zdravim chlapi,Mam Pssata s timto motorem 96 KW. Mam spotrebu po meste porad 9-12L. i na dalku mam kolem 8mi L. A to jezdim fakt volne,nedovedu si to predstavim kdybych mu dal kudlu.Menil jsem vstriky porad stejny,vahu to same. Na volnobeh kdyz je motor zahratej tak to ma 0.4-0.6 L. spotrebu.Mam To čipnuty od R.Moravka (CARTECHNIC.CZ) Ale auto zralo i pred tim,Takze tim to nebude.Je tu nejakej Fakt odborník kterej se v Tomhle motoru vyzna.?Mel jsem to i ve skodovce ale ty mechanici se mi moc nezdaji.Diky za ifo.

vontas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 21.11.2007 22:00

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od vontas »

Jsem schopnej i nekam doject,jsem z Loun a auto uz me opravdu nebaví kvuli te spotrebe.

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od playboy »

Hele jen taková blbá otázka... Ta spotřeba je podle PC nebo si ji měřil od plné nádrže do plné nádže podle najetých km?
Napadá mě
Jestli máš dobře nastavený rozvody
Jezdíš na kvalitní naftu
Chip může udělat dost, ale neznám tu firmu tak nevím
Přituhlý brzdy na autě
Těch příčin může být několik, v autorizácích se s tím zabývat nebudou, mám dva kamarády co tam dělají a vím jak to tam chodí, to se ani nedá zveřejňovat :roll:
Není v autě powerbox?
Nějaké špatné teplotní čidlo?
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

vontas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 21.11.2007 22:00

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od vontas »

Brzdy dobry,power box neni,cidla o.k,rozvody o.k mam to myslim 0.5. jen jsem neskousel podle tech ujetych km.Ale auto zere nejedu malo a nestiham tam lejt naftu,myslim si ze podle pal.PC to sedi.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od skacel99 »

není děravá nádrž,nebo netratí někde palivovej okruh?

vontas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 21.11.2007 22:00

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od vontas »

tohle je vylouceny.?to urco ne.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od skacel99 »

další věc pak jsou kola...jakej tam máš rozměr a jak je foukáš?

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od playboy »

To také...

A vyjel sis dle VIN jestli je tam skutečně správná váha? jestli ji někdo neměnil a nekouil jiný kód, ono to na to jede, mám to vyzkoušené, ale není to ono :) To samé jestli někdo nedal blbé vstřiky už před tebou - jiné kódy. Taky to na ně jede, ale pokud se nespárují s ŘJ, taky to není zrovna ono :)
Dle VIN taky zjistit jestli někdo neměnil motor - třeba celý právě s těma vstřikama a tak dále. Podívat se na blok motoru jestli je to aspoň stejný kód motoru, nejlépe výrobní číslo, ale to nevím kde přesně je :?
Diagnostika motoru úplně bez závad? Absolutně?

Všechny podtlakový hadičky všude těsněj?

Hele je divný že na volnoběh to ale žere normálně. Opravdu to také může být tím špatným chipem, má třeba špatný průběh...
Pokud všechno co je výše bude sedět, asi bych zajel k nějakýmu fakt dobrýmu čiptunerovi na brzdu a ať zkoukne jak je udělaná mapa v ŘJ.
Mám ten samý motor a na tuhle spotřebu se nedostanu pomalu ani s kudlou a to mám 198koní :D
Klidná jízda se dá o polovinu nižší než máš ty....
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od Mraca »

V ty spotrebe ve meste nevidim nic spatnyho- jezdim taky casto mesto a mam cca 8l. Jinak se mi nelibi spotreba na volnobeh- standartne se ma pohybovat 0.6-0.7l. To co mas ty je sakra malo. Takze bych jeste jednou prekontroloval spravne nastavene rozvody a tomu chipu bych taky neveril. Nech si tam nahrat origo soft, mrknout na rozvody a natankuj kvalitni naftu(nejlepe Vervu ve Slanym) a pak sem napis info ;)
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

vontas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 21.11.2007 22:00

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od vontas »

Rozvody jsou O.K.Kvalitni naftu tankuju temer porad,nikdo si tu na ni nestezuje a jezdeji za rozumne spotreby.Zacina uvazovat ze je neco statne v motorove jednotce.Kdyz stojim na volnobeh,tak po chvilce vrceni zacne mit takovej nepravidelnej chod i auto se nejak pohupuje ale jen trochu,jako kdyz vynecha obcas nejakej vstrik,Tak jsem vymenil vstriky i elektriku a je to uplne stejny.Tak ted nevim jestli to nedela nahodou Dvouhnota,nebo je neco spatne v jednotce.Najde se tu nejakej odbornik kterej by sednul semnou do auta a Vsechno skusil jak se ma za jizdy.?Diky.Jsem z Loun ale neni problem nekam doject.

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od lanasxxx »

Tankujes kde??Pokud netankujes na benzine nebo na OMV tak netankujes kvalitni naftu.

vontas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 21.11.2007 22:00

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od vontas »

Tankuji i shell V Power. At natankuji kdekoliv spotreba je stejna.Tim to rozhodne neni.

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od playboy »

Na Shell pozor, ty mají jednu z nejhorších naft v ČR :wink: Může to být tím spárováním vstřiků. Jednotky fakt neodcházejí. Sundej víko ventilů a mrkni na čísla vstřiků, to je to nejjednodušší co na autě jde udělat, je to jednodušší než vyměnit kolo :)

Ty se mě přes SZ zeptáš, já ti poradím ať prostě koukneš na ty čísla vstřiků a víš to během půl hodiny, ale ty radši budeš dávat další dotaz a laborovat nad tím, a spekulovat... Když máš v autě jinej motor, je to základ aby měl vstřiky co tam mají být, ale jestli ho vzali v celku a šoupli ho tam, tak můžou být jiné. Můžou to teoreticky i být 96kw, ale třeba novější, ty už měli přísnější emisní normu a tak dávali jinak naftu, a nebo naopak :good:

Jestli se na to sundání víka ventilů fakt tak necítíš, tak zajeď k jakýmukoliv kamarádovi co je trošku zručnej ať ti na to mrkne :wink: Pak napiš jaký kód tam máš a jestli je na všech 4 stejný včetně dvou písmen za 9 číslama, a někdo určitě ví z hlavy jaké budou 74kw a jaké 96kw a jaké starší či novější. Jaký že máš r.v. auta? myslím že 2002 byl přelomový rok na ty novější vstřiky :?
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

vontas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 21.11.2007 22:00

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od vontas »

Mam kod motoru AVF 96 Kw.mam i velke sani,takze to 96 je.Je pravda ze tedka co jsem tam dal za vstriky tak jsou z motoru AWX 96 Kw. ale spotreba se nehnula,je to porad stejny.Takze ten dekl sundam a opisu ty cisla.dam vedet.

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od playboy »

Ten kód AVF si už přečetl na bloku motoru pod tím filtrem? Kryt rozvodů může z čehokoliv :wink: Sání jde také přendat myslím že absolutně bez úprav kus za kus. Jj přečti to, to bude nejdůležitější údaj :good: Pak jedině zaject do dobré chip firmy, ať tam nahrají svůj chip a zkouknou ten původní a samozřejmě to odbrzdí před i po. Nebo alespoň zaject na brzdu bez úpravy, aby bylo jasné jaký ten chip má vůbec průběh... Tohle vypadá že se přemýšlením na fóru nevyřeší :( Pak ještě hlavně zkusit jestli opravdu jen tolik nekecá palubák... Natankovat plnou, vynulovat spotřebu na palubáku, kilometry na tachometru a jezdit, třeba alespoň 500km, natankovat znova do plné nádrže, podívat se kolik ukázal palubák a spočítat přesně km versus dotankované litry :idea:
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“