Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spínač výstražných světel + blinkry + cvakání
PříspěvekNapsal: 09.05.2013 08:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.08.2012

11

Dobrý den, toto téma tu už několikrát je, ale né můj konkrétní problém, nebo jsem ho nenašel.
Klasika - z ničehonic mi začalo cvakat z palubovky (jakoby zvuk spínání relé rychle zasebou - nepravidelně) zjistil jsem že to dělá spínač varovných světel ve kterém je to relé na blinkry (přerušovač)
tak jsem ho vyndal chtěl jsem ho prostříknout, vyčistit, to jsem udělal, namontoval zpátky, ale blinkry přestali ůplně reagovat (fungovalo poze výstražné osvětlení 4xblinkry najednou) tak jsem se v tom vypínači "šťoural" a zjistil jsem že když mam zněj sundaný kryt a vydím přímo "střeva" vypínače (relé, tištěný spoj,konektory co se šoupou v takových drážkách když se zapínají výstražné světla atd.)
ta prošku snim pootočím (má trochu vůli, a jak sním otočím asi se spojí nějaké konektory nebo co nebo to dosedne) a blinkry fungují, jakmile to pustím do polohy zpátky už nefungují (místo blinkru se mi rozvítí obrysové pravé nebo levé světlo) ale blinkry nic.

koupil jsem nový vypínač tedy, a ten mi vykazuje uplně stejné chování jako ten starý (tedy už samovolně necvaká, ale blinkry nefungují , fungují jen varovná světla jak sem již popisoval u starého vypínače.

nějaké rady čím by to mohlo být ? děkuji

Předmět příspěvku: Re: Spínač výstražných světel + blinkry + cvakání
PříspěvekNapsal: 09.05.2013 15:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.08.2010

174

Frýdek-Místek

Nevím proč ti toto zrovna nefunguje, ale to nepravidelné cvakání, jak si o něm psal na začátku není způsobeno relem od směrovek, ale je to chyba v páčce směrových světel. Hodně lidí ji měnilo, já jsem ji pročistil a čtyři roky mám už klid.

PříspěvekNapsal: 09.05.2013 17:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.02.2013

462

mozna je to blbost ale nemas prasklou zarovku v nejaky ze smerovek...u nekterych aut to dela ze kdyz praskne tak to blika rychle

PříspěvekNapsal: 12.05.2013 09:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.02.2013

4

Já měl podobný problém když jsem zapl směrové světlo tak jse rozjělo bez problému vypl jsem ho a asi po 10sekundách se ozvalo nepravidelné cvakáni z palubovky . Občas jsem dal směrové světlo a bliklo 1X a dal nic ... Tak jsem se tady dočet na forum ze stači prošplichat pačku přepinače smšrovích světel . Takže nějaky sprei ja použil čistič konektoru s dlouho tičinkou kterou sjem strčil po pačce až k jejímu konci v palubovce spoje prošplichal páčkou híbal navrch ,dolu asi 10X a už pul roku spraveno :)

PříspěvekNapsal: 29.12.2014 19:32 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

07.04.2014

30

Zdravím zničeho nic mi přestaly fungovat blinkry a tak jsem tady hledal, ale nikde jsem nenašel, že by někdo řešil stejný problém. Blinkry zničeho nic nejdou a ani výstražné. Pouze při zapnutí směrové páčky se ozve lupnutí od přerušovače z tlačítka výstražných světel. Pojistky jsou OK nevíte čím by to mohlo být :?:
Rv. 98 AFN

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]