nestartuje za studena!

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Balog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.01.2018 18:27

Re: nestartuje za studena!

Příspěvek od Balog »

Chci se ještě zeptat s tím ovládací i zátěžové napětí k relé žhavení jak to udělám předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nestartuje za studena!

Příspěvek od majkl1 »

Relé má dva okruhy. Jeden je "nízkoproudové" - to jest řídící a druhý je "silnoproudý". Jedním okruhem (slabé dráty) se spouští hlavní zátěž.
Pokud ECU dá povel (proud) do řídícího okruhu, tak se v relé sepne okruh pro žhaviče.
Tudíž jde o to zkontrolovat, zda po odpojení teplotního čidla a otočení klíčku jde (cca 10 vteřin) napětí do řídícího okruhu relé (pochopitelně musí být funkční i ukostření tohoto okruhu). Pokud ano (měl bys slyšet cvaknutí při zapnutí i vypnutí relé), tak na výstupu silnoproudého okruhu by se mělo také objevit napětí. To je třeba zkontrolovat.
Tímto zjistíš, zda je chyba v relé, případně před ním nebo až za ním. Pak můžeš pokračovat dále (samozřejmě po předchozím zkontrolování pojistek i žhavičů samotných)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Balog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.01.2018 18:27

Re: nestartuje za studena!

Příspěvek od Balog »

Ahoj, tak jsem to všechno zkontroloval a žhavící svíčky házela jiskru a pojistka OK,ale proud do kabelů na žhavicky nejde, tak jsem zkontroloval rele, protože pod relátkem je kabel černozelený a ten vede k pojistce a tam nejde proud, tak jsem zkusil rozdělat relé a tam vše v pořádku, tak jsem ho zkusil na baterii a spína a zkoušel jsem napětí tam kde má být rele a tam jsem naměřil 7v a jednu 12v stálý proud. Tak nevím.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nestartuje za studena!

Příspěvek od majkl1 »

Do relé by mělo jít pouze jedno stálé napětí 12V. Druhé je spínané, ovládané z ECU.
Měl jsi přitom odpojené čidlo teploty vody? Měřil jsi to jen pár vteřin po zapnutí zapalování?

Když přivedeš z baterie proud k relé na ovládací kontakt, měl by jít proud až do žhavičů (pokud je i kostra relé vpořádku). Pokud ano, je chyba buď v kabeláži mezi relé a ECU nebo přímo v ECU - za předpokladu, že na diagnostice ukazuje v motorové jednotce teplotní čidlo správné hodnoty. Jinak ještě chyba v čidlu teploty, případně v kabeláži mezi ním a ECU.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Balog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.01.2018 18:27

Re: nestartuje za studena!

Příspěvek od Balog »

Odpojený čidlo teploty jsem měl a měřil jsem to pár vteřin po zapnutí zapalování. A zkoušel jsem i to když jsem měl relé rozebraný, tak jsem ho tam vložil a pomohl jsem mu to sepnout,tak proud do žhavičů šel. A čidlo teploty je nové originál.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nestartuje za studena!

Příspěvek od majkl1 »

Jakou hodnotu ukazuje v ECU teplotní čidlo na studeném motoru? (Nikoli v řj budíků).
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Balog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.01.2018 18:27

Re: nestartuje za studena!

Příspěvek od Balog »

Chci se ještě zeptat můžu ten kabel co vede k tý pojistce hodit na 12v a na vypínač abych si to žhavil sám jestly to vůbec jde? Prozatím než zjistím co s tím je.

Balog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.01.2018 18:27

Re: nestartuje za studena!

Příspěvek od Balog »

To nevím ale zjistím to

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena!

Příspěvek od MikiDNV »

mal som zle starty, padala mi nafta na 1,9 PD 96 kw. V pondelok sa vymenili tesniace kruzky na vstrekoch a je po probleme.

Balog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.01.2018 18:27

Re: nestartuje za studena!

Příspěvek od Balog »

Ahoj to jsem zase já s tím nenastartováním za studena zjistil jsem ještě jednu věc a to že se mi škvaří pojistka viz. foto je to ten modrý obal na pojistku která má 25A může mi někdo pomoct co to vlastně je a od čeho to je předem děkuji za odpověď a když jsem tu pojistku tam nedal tak jsem všechno zkoušel v autě tak mi vše funguje až na to že to nechce za studena nastartovat.
Přílohy
20180210_162629.jpg

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“