problém s topením passatu VYŘEŠENO

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od svatep »

obrocnik píše:to je to mensie zlo,ja menim radiator kurenia,dnes ostal cas tak za 2hodiny zhodena pristrojovka a zajtra ma caka vybratie radia co bude asi tazsi oriesok ale cesta spet uz neexistuje
Naprosto s tebou souhlasím, že to bylo menší zlo. Nevím, jestli bych si troufl kuchat palubku. Možná kdyby byl pořádný návod, tak bych to risknul. Tedy ať se dílo daří a auto hřeje :D

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od obrocnik »

vse poskladano akurat nasazuju palubku,volant budiky..a do obeda hotovo.Treba menit nemrznucu zmes kazde 2ci 3roky lebo potom sa zanasa radiator a nekuri.robota na necele dva dni ale ked par clovek vymeni tak to zvladne za den
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od obrocnik »

tak passat kury ako besne,pri H1 je v aute ako v saune investicia 15eur.chlapik dva roky nevedel vyriesit problem s kurenim
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od svatep »

Blahopřeji, škoda, že jsi nenafotil nějaký menší technologický postup, pro případné další nešťastníky. Chlapi, je pravda, že jsem zatím tomu hledání moc nedal, ale když vůbec nerozumím práci s Vagem, nikdy jsem to nedělal, jak udělám za užití tohoto základní nastavení climatroniku. Přes tlačítka na climatroniku to nejde a potřeboval bych přesně vysvětlit postup Vagem, nikdy jsem s ním nepracoval. Díky moc za rady, svatep

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od obrocnik »

pracoval som po nocnej unaveny a bolo co robyt aj som chcel fotit ale nebolo kedy ani chuti.Dat dole pristrojovku neni problem,potrapil som sa s demontazou kurenia,musela sa vypustit aj klima.postup nastavenia klapiek.kliknes na klimatronyk potom Zakladne nastavenia potom 000start a cakat a sleduj v kolonkach urobia sa zakladne nastavenia na0.ukoncis program a je to
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od ejkie »

Zdravím,

v pátek mi měnili kola na zimáky a vyměňovali olej v autě. Ten den jsem si toho nevšiml, ale včera jsem autem jel dál a netopí. Po nastartování a jízdě do ohřátí motoru auto topí jako blázen, ale jak se začne přibližovat k 90C, přestane topit a fouká už jenom vlažný/studený vzduch. Zkoušel jsem různě nastavovat ten climatronic a nic. Auto v pohodě drželo teplotu na 90C, ale i na HI foukal jen vlažný vzduch. Dnes ráno to stejný, než se zahřál motor, topilo to jako blázen a po zahřátí přestane topit. Do teď mi to nedělalo a auto topilo úplně v pohodě. Při přepínání módu na climatronicu slyším, jak v palubce přejíždějí klapky nebo něco. Nevíte čím by to mohlo být?
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od M@ty »

Máš dost chlad. kapaliny? A v paměti závad máš nějakou chybu kolem klapek topení?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od ejkie »

Chladící kapaliny je dost, akorát je taková rezavá a víko, potažmo hrdlo tý nádobky má na sobě takovej bordel (zkrystalizovaná kapalina??). Na climatronicu jsem spustil tu diagnostiku a napsalo to akorát "444 00". Když motor zahřeju, auto vypnu a zapnu bez nastartování (tak, aby začal fungovat climatronic) a začnu přidávat nebo ubírat teplotu, tak slyším, jak tam vždy něco cvakne. To stejný při změně místa ofuku.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od M@ty »

Nejspíš to přímo nesouvisí s topením, ale pokud máš znečistěnou nádobku od chlad. kapaliny i z vnější strany, tak může být v háji víčko, okruh si nedrží přetlak a při provozní teplotě pak voda vře a přes víčko ubývá. Kalnou kapalinu bych vyměnil a okruh pročistil. Pak se ucpe radiátor v topení a netopíš vůbec. Nevím zda to už není tvůj případ.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od ejkie »

Z vnější ne, jen zevnitř. O víkendu to teda nějak pročistím no.
Přílohy
2013-10-29 15.27.34.jpg
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od M@ty »

To není dobrý. Takovou nádobku a ještě bez vody jsem řešil v létě kámošce na Lanosu. Asi to auto znalo čistou vodu bez Fridexu, protože po dolití to připomínalo rezavé bahno. Nemám možnost okruh propláchnout tlakem vody, tak jsem vždy jen dolil destilku a vypustil. Trochu to pomohlo, ale motor musel zůstat plný toho bordelu. I když jsem to zopakoval několikrát, stejně se to hned znovu zbarvilo do rezava. A ještě to nejspíš odnes chladič. Tekly obě komory. Asi to bahno bylo moc husté.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od ejkie »

No, kupoval jsem to s 225t najeto a do tý doby to znalo jen autorizák (a to pravidelně, měnili tam i žárovky) :D - každopádně na kapalinu asi kašlali. Já jsem žil v představě, že se měnit nemusí. Musí auto na zvedák, nebo se to dá vypustit i normálně bez zvedání? Díky.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od M@ty »

Zvedat se nemusí. Za pravou mřížkou mlhovky (u auta bez mlhovek pouze mřížka bez otvoru) je výpušťák chladiče. Já na něj nasazuji hadici a vypouštím přímo do kanystru. Nebo stačí demontovat hadici do chladiče. Ale není to tak čistá práce. I když tam dáš lavor, stejně vše nepochytáš. Bohužel tímto vypustíš tak polovinu náplně. Zbytek zůstane v motoru. Takže ani tak nebude okruh chlazení zcela čistý. Můžeš to zopakovat. Jinak se na to používá proplach. mašina.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od ejkie »

No, nakonec jsem to nechal na servisu kde provedl týpek svoji práci na výbornou. Komplet to celý pročistili a říkal, že z toho fakt tekl jenom humus humus a humus. Rozebrali i ten radiátor topení a nechali ho odstát v něčem. Aktuálně auto začne topit po ujetí pár set metrů a topí fakt fest. Kapalina v nádobce po ujetí 30 km je stále průzračná, takže myslím, že je komplet bordel pryč.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
mikeforest
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 05.02.2013 19:52

Re: problém s topením passatu VYŘEŠENO

Příspěvek od mikeforest »

ejkie píše:No, nakonec jsem to nechal na servisu kde provedl týpek svoji práci na výbornou. Komplet to celý pročistili a říkal, že z toho fakt tekl jenom humus humus a humus. Rozebrali i ten radiátor topení a nechali ho odstát v něčem. Aktuálně auto začne topit po ujetí pár set metrů a topí fakt fest. Kapalina v nádobce po ujetí 30 km je stále průzračná, takže myslím, že je komplet bordel pryč.
Ahoj jestli můžeš - na kolik to čištění přišlo a jak dlouho to trvalo? :?:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“