spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od favoV6 »

prosim o pomoc a rady. okolo 10 stupnu mi zacalo PD 74 spatne startovat jedne valec jakoby opozdeny pod 5 stupnu uz dele toci. prvni me vseci rkeli zhavice,tak sem jeden uplne vadnej vymenil. zmena zadna. kdyz sem vsak odpojil cidlo teploty chytilo to nadherne,takze sem koupil aj cidlo a zase nic.
tak mi kluci rekli at zjistim jestli tam jde proud,ale ja sem na elektriku levej tak sem vyndla zhavice dal je do fajek a otocil klicek prvni s cidlem,ale doslo mi,ze je motor teply,tak sem ho odpojil a ani tuk zadna cervena. tak si rikam kurna vsak to musi byt ukostrene,tak sem vzal drat omotal kolem zavitu a prilozil k hlave motoru,ale ani tuk pak k altiku,ale zase nic:(. pak sem bezradne sundal kryt palubovky zacal hledat relatko 103 by melo byt na zhaveni. hrozny pristup vytahl sem vypada jak nove. dal sem z5 azkousel mit na nem prst jestli cvaka kdyz otocim klicek a myslim,ze cvaka,ale ono tam cvaka vsechno,takze se to prenasi. co ted? kabelaz? to chce asi elektrikare co vi co dela:(. navic prej ty starty muzou byt vstriky, kontakty vstrikovacu,tandem, podavacka atd atd. tandem mi asi chcije a mozna s tim souvisi,ze to tak vlazne brzdy pokud po tom uplne nedupnu

bíza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 31.03.2011 17:51

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od bíza »

Napiš, jestli si to nějak vyřešil.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od M@ty »

On to řešil ve vícero vláknech a někde jsem mu psal, že mi přes staré těsnění tandemu tekla (a zároveň díky tomu i padala) nafta. V létě to startovalo dobře, ale jak se ochladilo byl problém. Určitě nejdříve přetěsnit. Není to drahé a vyloučíš to. Jen to myslím řeší na Fóbii, ale to není zas až takový rozdíl.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od favoV6 »

nevyresil protoze s prominutim do pr**le mi nidko neni schopny rict jaky tesneni tam mam dat,protoze mezi hlavou a cerpadlem nic neni!!!!!!
v servise nevi co je tandem natos,ze to dela problem u PD. a to sme se ptal ve 3 servisech. vsude jen chytri jak radia,ze to budou vstrikovace.

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od Sedlo01 »

Jestli by mi v servisu řekli že neví co to je tandem, už bych tam nikdy nejel.
Ale myslim si že jsem ti to tu už psal, máš tam jedno z tihle dvou těsnění, přesně jedině podle etky.
http://www.skoda-dily.cz/data/items/15/ ... 5b01_t.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.skoda-dily.cz/data/items/50/ ... e4c877.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od favoV6 »

a ja stale opakuju,ze sem tam nemel zadne!!!! takze mi reknete ty gumove jsou uvnitr? musi se rozebrat tandem? plechove tma asi nebude mam rok 2002,ale vyroba 2001. jeste mam hroznd emastnou hadici vracecky z tandmeu nevypada praskla,ale mechos mi doporucil vymenu staci tam dat normalni metraz? i kdyz je tak specialne lomena?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od M@ty »

Mastná bude proto, že ti z tandemu po ní prosakuje nafta. Jinak já jí také preventivně měnil když jsem tandem přetěsňoval. Použil jsem kus klasické palivové Semperitky. Vnitřní průměr tuším 8mm. Ale jak to máš na Fóbii netuším. V každém případě pokud se chceš někam pohnout, tak tandem povol od hlavy a vyfoť přírubu na těsnění. Buď má drážku na gum. těsnění nebo je rovná na plech. těsnění.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od favoV6 »

jo ja to znova sundam,ale v pondlei koupim palivak a asi aj ten ventil na nej nechapu proc ten na fabii stoji 600 a na octavii ani ne 200 dokonce cina jde sehnat za 60 kc

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od M@ty »

Úplně nejdřív bych přetěsnil tandem. Třeba pak zpětný ventil netřeba...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od favoV6 »

jak napotvoru nemam cas pristi tydne to rozebrat a pruitom potrebuju jezdit kazdy den kua. to tak hodit do servisu,kde maji vedle autodily skoda aby koupil spravny tesneni,ale to jsou zase vyhozeny penize za praci mechos. v tomto pripade ja zvladnu vse krom pretesneni vstrikovacu. mozna pokud je problem s elektrikou cerpadla,tak neumim merit:D,ale jinak se to da povymenovat doma na kolene. ja teda prvni koupim filtr ja mam porad pocit,ze je ucpany

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od favoV6 »

tak ja asi enchapu jak funguje system nasavani nafty. odpojil sem hadicku privodu nafty otocil klicek a nic nevyteklo!!!.pritomhodinu pred tim sem mel vytazenou podavacku a kdyz sme ji dal z5 otocil klickem 5x,tak to normalne naplnilo filtr. tka nevim jestli vymenit cerpadlo nebo tam neoc nepousti proud to je v prdeli uz clovek si mysli,ze netesnost,tak resi nejaky posrany ventil na filtru a tandme a ono to netlaci naftu

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od favoV6 »

tak pretesnovat tandem vazne doporucit nikomu nemuzu. nechapu jak muze nekdo mit to tesneni vadne. moje fabka je 11 let stara a tesneni byly naprosto OK. drbal sem se s tim hodinu a akorat vyhodil 2 kila uplne zbytecne. jeste asi s nekym poradne proverim vstrikovace zkusim zajistit levny ultrazvuk a pretesni se to. jeste dotaz jak poznam,ze je KO vacka? ja mam porad dojem,ze to moc mlati ten motor. na jednom vybezku jsou 2 takove mensi ryhy ne doslova,ale takove mapy. do hlobky to neni,ale citit to prstem jde

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od Dymák »

PD bude furt mlátit - to tak má být
tvůj problém bude v čerpadle, si myslim
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: spatne studene starty porucha zhaveni a dal?

Příspěvek od favoV6 »

jako nektery 2jkovy octavie kdyz slysim tak s emi zdaji o dost mekci,ale muziou to byt aj 2,0 TDi necumim se vzdycky na pr**l. CR poznam ten je uplne jinde.
nevim proc by mel byt problem v cerpadle bylo tesny ze vsech stran ma najeto 186 tis. to vstrikovace dostavaji na pr**l podtacenim a strackama co tankuju

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“