20 sekund mlzeni oken, vymena radiatoru !!! NAVOD !!! + VIDEO

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

codydoyle.uk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.09.2013 12:44

20 sekund mlzeni oken, vymena radiatoru !!! NAVOD !!! + VIDEO

Příspěvek od codydoyle.uk »

Caute lidi, mam problem, procetl jsem snad vse, ale neprijde mi to stejne jak tady pisi vsichni

Takze, ztraci se mi voda, z hadic to neni... auto jede porad stejne, teplota konstantni, ztraci se jen trochu. Dnes po jizde cca 50 km jsem zkusil hned jak jsem dojel opatrne sundat vicko... a nic. Jen to opravdu decentne odfouklo... nebubla nic. Nebubla to ani v kabine, jak tady kdosi psal... a ted se dostavam k problemu... Auto topilo a porad topi, ale dost se mi potila okna, tak jsem vymenil pred cca 2 tydny kabinovy filtr a vylestil okna. Od te doby to bylo jakoby lepsi, ale zase to zacalo a co je horsi, kdyz zapnu teply vzduch, tak to vali smrad primo do kabiny a predni okno je okamzite bile a OROSENE + bocni taky. Trva to 20 vterin... Zkusil jsem utrit po praci okna a jel jsem s vypnutym climatronicem... proste off...podotykam v noci... A nic, krasa. Tak zkousim 5 mil pred barakem zapnaout teply vzduch econ... 20 vterin a nevidel jsem nic... tak jsem to okamzite vypnul...pozde... Prijde mi to jak kdyby to bylo i mastne ten vzduch/para co jde na okno a smrdi to jak kdyby se neco palilo... Nejake rady???

diky, M.
Naposledy upravil(a) codydoyle.uk dne 20.11.2013 11:51, celkem upraveno 5 x.

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: 20 sekund

Příspěvek od hucelnevim »

tesneni pod hlavou....ani to bublat nemusi...a na jakymaute to mas?
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: 20 sekund

Příspěvek od M@ty »

Dle mého názoru bych ještě nevylučoval netěsný radiátor v topení. Pokud se ti to mlží když zapneš ventilátor a hlavně když se otevře ventil topení a začne topit.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

codydoyle.uk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.09.2013 12:44

Re: 20 sekund

Příspěvek od codydoyle.uk »

Passat 110 ps tdi, 2000

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: 20 sekund

Příspěvek od Dymák »

M@ty píše:Dle mého názoru bych ještě nevylučoval netěsný radiátor v topení. Pokud se ti to mlží když zapneš ventilátor a hlavně když se otevře ventil topení a začne topit.
tak tak, pokud ti fouká antifreez (mastnota) na okno, tak to bude nejspíš radiátor topení....
teple se oblíkni a jezdi chvíli s klima off, jestli se bude ztrácet voda dál
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: 20 sekund

Příspěvek od hucelnevim »

no jo ale zasekdyz pise ze mu to smrdi olejem
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: 20 sekund

Příspěvek od Buresmil »

bude prolinat radiator. A voda se ti bude ztracet i kdyz nebude topit, protoze ten radiator topi porat. Jedine ho skusit vyradit v motorovym prostoru a jezdit bez nej. Pokud se i pak bude ztracet voda tak jeste tesneni pod hlavou.
Kdo brzdí Ten prohrává.

codydoyle.uk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.09.2013 12:44

Re: 20 sekund

Příspěvek od codydoyle.uk »

mne akorat nejde do hlavy, co ma spolecneho roseni celniho okna s tesnenim pod hlavou??? V aute je sucho a ta voda se tam ocividne na to okno dostava foukanim z ventilace, dnes jsem cely den jezdil na rezim OFF. Po chvili jsem zjistil, ze take zalezi, v jake teplote ten climatronic vypnu, pze , kdyzx to necham na telpy vzduch a vypnu do OFF, tak to stejne trosicku fouka teply vzduch a po chvilce se zacalo rosit okno a opet smrad... Tak jsem to akorat prehodil na low a vypnul na off... Pak to nesmrdelo a rosilo se to uz o hodne mene, ale prece jen. Zrejme je tam asi i voda jak to tece, nevim. Asi bych to opravdu tipnul na ten radiator... Takze to zkusim zitra vyhodit ven a uvidim. Nejde mi do hlavy, proc kdyz reknu, ze se ztraci voda, ze by melo byt hned tesneni pod hlavou... s temito priznaky, budu nejdriv patrat jinde... Jinak diky za postrehy...

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: 20 sekund

Příspěvek od hucelnevim »

protoze se ti vyparuje voda a tobe pak jde ta para do kabiny a tim padem se ti muze mlzit okno v souvislosti s fouknutym tesnenim pod hlavou.....davame jen moznosti co by to mohlo byt...nikdy to neni jenjedna vec ktera by mohla urcitou zavadu zpusobovat
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: 20 sekund

Příspěvek od M@ty »

Pokud se to zlepšilo když se uzavřel ventil topení (teplota na klimatroniku na min.), tak máš asi opravdu netěsný radiátor topení.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

codydoyle.uk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.09.2013 12:44

Re: 20 sekund

Příspěvek od codydoyle.uk »

hucelnevim píše:protoze se ti vyparuje voda a tobe pak jde ta para do kabiny a tim padem se ti muze mlzit okno v souvislosti s fouknutym tesnenim pod hlavou.....davame jen moznosti co by to mohlo byt...nikdy to neni jenjedna vec ktera by mohla urcitou zavadu zpusobovat
Na zacatku topicu jsem psal, ze se ztraci voda, ale nejkakou dobu to trva... A to jak to popisujes, bych tu chladici kapalinu musel na ten blok lit z konve :D

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: 20 sekund

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Radiátor topení.

M@ty: Tam žádnej ventil topení není,jen klapky na přepínání vzduchu
Obrázek

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: 20 sekund

Příspěvek od M@ty »

No koukal jsem se na to a fakt jde stále horká voda přes vložku topení. Ventil žádný.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

codydoyle.uk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.09.2013 12:44

Re: 20 sekund VYRESENO ...

Příspěvek od codydoyle.uk »

Takze, dnes jsem se na to rano vrhl... v te kose taaaaady v anglu pred barakem. Rano otevru kapotu a posledni vizualni kouknuti. No a vidim, ze pod baterkou v torpedu stoji voda a docela dost... no spis sra*ky nez voda... takove bahno se vsim moznym... Tak jsem zajel na vapku a zkusil jsem to tam poradne prostrikat. No a sice cistci, pze ten bordel jsem jakztakz vystrikal, ale stala tam porad a jeste vic... Co delaji odtoky do haje? Vytahl jsem baterku a pod ni bordel neskutecnej... Odtoky samozrejme oba ucpany...total. Tak jsem je vycistil a cele torpedo take...trvalo to asi hodku... Rikal jsem si, ze to prece z toho torpeda muze sat tu vlhkost pres pilak do auto... tak jsem to nakopl aa okno se rosilo znovu... Porad jsem si rikal, ze ten pilak jsem daval 2 tydny zpet novy...no ale prece, kryt jsem mel oddelany a ten krasnej novej filtr tam na me koukal... tak jsem na nej jen tak sahnul... a co??? Mokrej jak houba... Tak ven, vycistil jsem to az k ventilaci, zadekloval, bez filtru, vsude v torpedu uz sucho, vylestil jsem okna .... a? Je to ok. Krasne to topi, ani kapka na zadnem okne. Takze pohoda!!!

Ale co tam bylo za humus...to muselo byt stolety pod tou baterkou a tim posilovacem... kazdopadne se to asi zanaselo ty odtoky az do takove meze nez to prestalo odtikat uplne... Pak to salo tu vlhkost a problem byl na svete... To jsem puvodne chtel vyhodit radiator topeni v kabine kvuli netesnosti... Jinak diky vsem, treba se Vam tento postreh bude nekdy hodit...

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: 20 sekund VYRESENO ...

Příspěvek od Dymák »

tak sláva, nicméně furt se ti ztrácí voda... ne?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“