motor nereaguje na přidání plynu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
josef75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 23.08.2012 19:34

motor nereaguje na přidání plynu

Příspěvek od josef75 »

Ahoj,dnes cestou do práce mi auto najednou přestalo táhnout,nereagovalo vůbec na přidání plynového pedálu,ale notor nechcípnul,na volnoběh jsem jel. Přitom na ruční plyn,tempomat,auto normálně plyn přidá a jede normálně. Jen se mi rozblikala po určité době kontrolka žhavení.
Poradí někdo,co to může být? Díky

Uživatelský avatar
Radpav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: motor nereaguje na přidání plynu

Příspěvek od Radpav »

Že by snímač polohy plynového pedálu? Chce to diagnostiku.
Naposledy upravil(a) Radpav dne 31.10.2012 06:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: motor nereaguje na přidání plynu

Příspěvek od majkl1 »

Opravit nebo vyměnit snímač polohy plynu. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nereaguje na přidání plynu

Příspěvek od tornado1 »

já bych řekl že bude zeleno v bílém konektoru v mezistěně... na 99%
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

henkyha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 07.01.2012 13:48

Re: motor nereaguje na přidání plynu

Příspěvek od henkyha »

Mam podobny problem,cely den prsalo, nastartoval som, pridal plyn a otacky vysli iba na 1200ot/min a plynovy pedal vobec nereagoval, spravila sa diagnostika vypisalo vadny snimac polohy plynoveho pedalu, vymenil som pedal a ziadna zmena. Ale na druhy den pedal sam od seba uz isiel. Minule sa mi to stalo zase. napichol som to na diagnostiku, zase ta ista zavada, nastartoval som auto znovu a uz pedal isiel. Nechapem tomu. Ale cital som jeden prispevok kde mal jeden chalan tento isty problem a vraj mu nejaky mechanik precinoval jeden plosny spoj v RJ a odvtedy mu to nerobi.

josef75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 23.08.2012 19:34

Re: motor nereaguje na přidání plynu

Příspěvek od josef75 »

Ahoj všichni. Tak závada odstraněna a doufám,že napořád. Snad se zase brzy neobjevý. Diagnostika psala vysoké napětí - plynový pedál. Nejdříve odstraněno zadeklování pod motorem. Když jsme zjistili,že vyndání snímače na plynovém pedálu znamená díky skoro žádnému místu rozebrání půlky auta,zkusili jsme radu na telefon. Doporučení a rada zněla: Odpojení a kontrola svorkovnic a konektorů pod ŘJ. Konektory odpojeny,prostříkány a opět zapojeny. Zkouška proběhla úspěšně,plynový pedál opět funguje :yahoo: :yahoo: :pleasantry: .
Děkuji všem za rady a postřehy :thanks:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: motor nereaguje na přidání plynu

Příspěvek od majkl1 »

To je právě ten problém, že protéká voda (zanešené kanály kolem boxu) pod boxem s ECU po kabelech a svorkovnicích a velice často až do konektoru snímače plynu. Někomu to dělá toto, jinému zase problémy s budíkama aj. Pokud si neodstraníte příčinu, bude se to časem nejenom opakovat, ale zhoršovat.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

erne
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.05.2013 19:04

Re: motor nereaguje na přidání plynu

Příspěvek od erne »

Díky za radu,vypustil jsem vodu ,vyčistil odtok a plyn reaguje normalně.Dobrá rada nad zlato.

renda111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.10.2014 15:55

Re: motor nereaguje na přidání plynu

Příspěvek od renda111 »

Ahoj Prosim o radu mam pasika 1.9 tdi 74 kw. nedavno se mi stalo v krizovatce,ze jsem se chtel rozject a nereagoval plynovy pedal. Rozsvitila se kontrolka zhaveni a ASR a otacky se drzely kolem 1200. Auto jsem parkrat chcipnul a pak to zase slo. Cetl jsem tady naky rady tak co jsem udelal bylo to ze jsem mel plnej kaslik vody tam kde je baterka tak to jsem vycistil a voda vytekla ale jeste chi prostrikat ty konektory atd. ale nevim kde je hledat tady psaly pod ridici jednotkou a v mezi stene ale kde to je??? :-). Diky za kazdou radu :-) Renda111

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: motor nereaguje na přidání plynu

Příspěvek od trhac »

Na levo v tom plastovým boxu je jednotka a pod ní ty svorkovnice

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“