Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

gygabajtek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.03.2012 23:40
Bydliště: Třebíč

Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od gygabajtek »

Ahoj klubáci.
Konečně po autě s 3,14čou ve znaku jsem si koupil prassata variant AFN v automatu. Automat řadí celkem dobře, jen občas cukne při rozjezdech (převodovka teče) po doplnění oleje přestalo a začala řadit v pořádku. Stejně jak odejde, půjde tam manuál (už je doma). Ale teď k problému. Když jsem si auto vezl domů 260Km tak neukazovala teplota vody, vyřešeno výměnou čidla. Po dálnici cestou domů jsem to hnal kolem 170km/h (trochu moc,ale nedobíjel altík, tak jsem hnal abych ujel co nejvíce a nemusel na lano...) a aktuální spotřeba se pohybovala kolem 7 litrů. Po výměně čidla jsem zjistil že je v háji termostat a plánuji výměnu. Společně s olejem, filtry a dalším. Rozvody byly údajně dělány 20 tis. km zpět díky potkanému motoru. Problém je se spotřebou hlavně ve městě ale i na dálky. Ve městě se pohybuji se spotřebou kolem 11,6L/100 což to se mi zdá moc. V techničáku mám město 8,4. Když jsem jel do Brna (cca. 70Km) tak jsem se nemohl se spotřebou dostat pod 7,1L/100km. Zkoušel jsem dát i jinou jednotku motoru z jiného auta se stejným motorem a spotřeba pořád stejná. V autě ze kterého byla, jezdí taky s automatem za 5,4 dálky a 7,3 město. Pneu mám zimní 15". Motor netočím a snažím se otáčky držet pod 2500 ale občas to protáhnu aby nezatuhla regulace turba. EGR je zadělán i omezen VAGem. Turbo trochu hází olej a je celkem slyšitelné, ale dle VAGu tlačí zatím správně. Problém je hlavně ta spotřeba... Předem díky za každou radu co zkusit, zkontrolovat a tak... Gyga :)

PS: Jednotka motoru bez chyb, jen klima hází chybu venkovního čidla teploty.
Konečně páša 81kW :)

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od hucelnevim »

probuh co sis to koupil ... potkanej motor, turbo haze olej, nedobijeci altik, prevodovka tece a pri rozjezdu cuka :-D :-D no nejdriv muzes zkusit zkontrolovat predvstrik, pak se mrknout jestli jsou delany korekce ukazatele spotreby na palubaku ....zacni tim predvstrikem a pak napis
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od adam.87 »

Takovou spotřebu nemám ani kdybych jel kudlu s Trabošem.Ale teď vážně určitě si zajeď na VAG a zkontrolovat předvstřik a volnoběžnou dávku.Taková spotřeba není opravdu normální.
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

gygabajtek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.03.2012 23:40
Bydliště: Třebíč

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od gygabajtek »

Tankování a spotřeba s palubákem sedí na +-1L... VAG mám doma, tak bych jen potřeboval nasměrovat na tu kontrolu předvstřiku. Volnoběžnou dávku změřím asi zítra jak bude auto zahřáté po delší cestě. Já jsem to auto koupil díky tomu že mám doma úplně stejné jen s manuálem na díly.
Konečně páša 81kW :)

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od hucelnevim »

otevri tdi graf zvol tam kod tvyho motoru tam uvidis kolik mas predvstrik....samo pri nastartovanym motoru :-) ...mel by byt kolem 55
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

gygabajtek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.03.2012 23:40
Bydliště: Třebíč

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od gygabajtek »

Tákže. Dnes jsem udělal (povinnou) údržbu auta. (olej, nový termostat, palivový, olejový a vzduchový filtr, fridex, jen mě ještě čeká kabinový filtr) Potom jsem to jel projet a lognout. Po ujetí cca. 5km byl motor na provozní teplotě. Tak jsem jel na pozdní oběd cca. 15km. Potom jsem se lognul a zjistil že motor na volnoběh papá 0,8L/h. Koukl jsem se do TDIGraph na seřízení kliky a vačky což ta kolísala kolem 75-81. Mezitím jsem udělal i LOG do většího kopce. Ale jen na dvojku protože mám jen 4 kvalty... :D Jak jsem se potom díval do grafu, tak mi váha vzduchu dává méně než by měla. Ale to nevím jistě a prosím o posouzení logu. Přikládám nějaké screeny z VAGu, LOGu a TDIGraph...
PS: Jen mi teda TDIGraph psal při měření motor studený ikdyž to se mi nezdá po ujetí cca. 20km..
8686
8687
8688
8689
Konečně páša 81kW :)

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od hucelnevim »

tak abych ti to uvedl na pravou miru ...ty mas rotacku takze tam neni synchronizace vacka klika ale predvstrik se steluje pouze na cerpadle.....a u PD TDI graph nefunguje...nebo funguje ale ukazuje uplny nesmysly.....ten predvstrik mas teda silenej ...mel bys ho zkrouhnout na hodnotu okolo 55...pak ti to bude zrat tak jako kazdej normalni páša 81 kw :-D ....vstrik na tretim valci uz taky neni moc ve forme ale jeste neco pojezdi....ale ta vaha ta uz je po smrti ...kdyz das novou spotreba ti klesne o dost a urcite pocitis i lepsi vykon...allah s tebou a slunce v dusi :-D
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od priwi »

Předvstřik nemá tak vysoko, aby to kvůli tomu žralo tolik. Já jezdil jeden čas s mnohem větším a čerpadlo si to stejně upravilo a jezdil jsem pořád za 5-6 litrů. Chce to udělat kvalitní log, ty jsi dal plnej plyn až ve třech tisících otáčkách. Udělej log od 1500 ot. do 4000 ot. na plnej plyn a hoď sem ten CSV soubor.

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od hucelnevim »

kdyz resis spotrebu tak je proste zaklad mit spravnej predvstrik ...on ma v haji vahu a jeste predvstrik ....az to bude ok tak pak se muze resit dal
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

gygabajtek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.03.2012 23:40
Bydliště: Třebíč

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od gygabajtek »

Takže na předvstřik jsem se díval ale když jsem sundal kryt rozvodů, tak jsem se zhrozil... Jak tam krásně lezly nitky z řemene... Údajně 20 tis od rozvodů... Takže řemen objednán (cena po slevě 396Kč a je od gates :) a o víkendu se jde na to... Váhu vzduchu budu dávat zítra. A k tomu logu.. U mne je problém že je to automat, takže ty otáčky se blbě řeší a na dvojku jedu kilčo.. Takže na trojku nevím nevím.. Jinak díky za pomoc a hned jak budou rozvody hotové, tak to projedu a hodím sem log :)
Konečně páša 81kW :)

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od d.d.t33 »

JA TEDA NEVIM MAM 5,5 96KW A ROZVODY ME STALY 7 TIS KOMPLET SE VSIM plus prace cili 10tis ale pri koupi je to snad nutnost sice jsem mel do vymeny 30tis ale i tak

gygabajtek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.03.2012 23:40
Bydliště: Třebíč

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od gygabajtek »

Řekněme to takhle, kladky mám doma a mě stačí jen koupit řemen. Rozvody se budou dělat doma.
Konečně páša 81kW :)

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od adam.87 »

Vodní pumpu asi neřešíš,že :D
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

gygabajtek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.03.2012 23:40
Bydliště: Třebíč

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od gygabajtek »

Vodní pumpa u AFNka není na rozvodech a jde bez problému vyměnit bez sundání rozvodů ;)
Konečně páša 81kW :)

gygabajtek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.03.2012 23:40
Bydliště: Třebíč

Re: Prassat AFN spotřeba až 12L/100km

Příspěvek od gygabajtek »

Tákže. Nakonec se na rozvody dostalo až tento víkend... Rozvody udělané, předvstřik nastaven a kolísá mezi 53-57, termostat je také vyměněn ale váha vzduchu ne a ne... Mám doma druhou. Asi rok ležela ladem a když jsem ji teď dal do auta, tak byla ještě v horším stavu jak ta co mám v autě. Ukazovala stabilně kolem 400-500. Jedno v jakých otáčkách... Takže tu jsem vyřešil diodou BAV 21. Dnes jsem jel do Brna cesta celkem 145Km a se spotřebou jsem se nedostal pod 7,2L/100km a to jsem to nehnal. Jel jsem si v klidu 90-100km/h.. I bratranec stejnou cestu s passatem 2.5 V6 TDI také s automatem jezdí za 6,8L/100km. Už fakt nevím co s tím... Jedině ještě zkusím dát do auta řj. motoru s origo FW. Ta co tam je, má čip na 101kW..
Samozřejmě jsem rád za každé rady :)
Konečně páša 81kW :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“