Spálená spojka

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Spálená spojka

Příspěvek od Demy »

Dneska se mi stala nemilá situace. Couval jsem s vozíkem plným písku (+- 8OOkg) do mírného kopce. Nebylo to zrovna ukázkové couvání, ale taky žádná prásárna. Když se mi to po pár vteřinách podařilo, ucítil jsem děsnej smrad a z podkapoty se linul kouř a smrad podobný spáleným brzdám. Určitě to byla spojka. Chci se zeptat, jak poznám, že jsem jí dodělal? Po hodině auto jezdí normálně, žádnej prokluz ani skákání při rozjezdu. Jde mi o to, aby se někdy někde nerozpadla a já nezůstal stát.

civn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 15.11.2007 17:16

Re: Spálená spojka

Příspěvek od civn »

Demy píše:Dneska se mi stala nemilá situace. Couval jsem s vozíkem plným písku (+- 8OOkg) do mírného kopce. Nebylo to zrovna ukázkové couvání, ale taky žádná prásárna. Když se mi to po pár vteřinách podařilo, ucítil jsem děsnej smrad a z podkapoty se linul kouř a smrad podobný spáleným brzdám. Určitě to byla spojka. Chci se zeptat, jak poznám, že jsem jí dodělal? Po hodině auto jezdí normálně, žádnej prokluz ani skákání při rozjezdu. Jde mi o to, aby se někdy někde nerozpadla a já nezůstal stát.
na svou otázku si odpovídáš sám.Příznaky odcházející spojky: Při prudké akceleraci proklouzne, stejně jako při velké zátěži v tahu, to co jsi psal, např. tažení přetíženého př. vozíku, horší řazení z 2st na 1st.Další snadno identifikovatelná věc je, záběr spojkového pedálu, pokud ti bere uplně v horní části, je to neklamný signál toho, že spojková lamela je hodně slabá.Na prokluz trpí hodně subara.Každopádně by stálo napsat, kolik máš na spojce (vozidle) najeto???

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Spálená spojka

Příspěvek od Dymák »

tak pokud už hořela, tak je minimálně načatá a napálená... může vydržet klidně ještě 50TKM, pokud se k ní budeš chovat ohleduplně... a jestli se rozpadne, nebo ne, to nikdy nevíš dopředu a pálení spojky to neovlivní
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Spálená spojka

Příspěvek od majkl1 »

Tohle mi dělá už několik let a jen já s ní mám najeto cca 150 tisíc. Podle mne to bude nějaká shit lamela (neoriginál) a dost možná nějaký dvojkový přítlačák. Při extrému s károu (couvání do kopce apod., případně tahání auta z příkopu) taky kouře jak z liazky, smrad k zeblití a spojka po vychladnutí stále beze změn. Až jednou proklouzne za běžné jízdy, tak to komplet vyměním.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Spálená spojka

Příspěvek od M@ty »

No jo. Taky jsem to tak měl. Lamela na sklonku svého života. Dal jsem novou sadu Luk. U čtyřkoly o to horší, že kola neproklouznou a klouzne jen spojka. Já to mám když vyjíždím na rampu a potřebuji zastavit v určitém místě. Taky kolikrát malinko zasmrádne obložení.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Re: Spálená spojka

Příspěvek od Demy »

Auto má najeto 280 tis... kolik spojka, to netuším. Moc děkuji za odpovědi, zatím neprokluzuje, tak uvidíme kolik vydrží. Budu se tomu vozejku vyhybat obloukem. :D

Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Re: Spálená spojka

Příspěvek od Demy »

Tak mám za sebou 300 km cesty na chatu, žádny problem. Tak snad bude klid.

Uživatelský avatar
Wolfrein
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 04.01.2010 15:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spálená spojka

Příspěvek od Wolfrein »

349tis km a klouže ;) takže možná to budeš mít taky za chvilku...
Passat B5 TDi 85kw Kombál-nesmrtelnej pracant :) 500tis km ++ egr OFF
Passat B5,5 1x1 1.9 TDi 96kw Kombál :)

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Spálená spojka

Příspěvek od Teea »

Moji zene se povedlo pripalit spojku tak ze se z ni hulilo dobrou pulhodinu :) Po te zacala spojka pri rozjezdu vibrovat celym autem ale neproklouzla mrcha.
Po vymene byla lamela sjeta na nyty.
Ale pokud neklouze necuka nebo nevibruje pouzival bych do prvnich priznaku priznaku.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spálená spojka

Příspěvek od d.d.t33 »

jak bylo napsano pokud neklouze festovne kaslat na to a pak dat komplet novou spojku a ne jen lamelu nesetrit na nespravnem miste :roll:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“