turbo?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Pugy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 25.04.2013 13:41

turbo?

Příspěvek od Pugy »

Zdravím, chci se zeptat, při akceleraci když mu dám kotel, začne asi v turbu trošku cvakat, co by to mohlo být, regulace? lopatky? než to odvezu do servisu, chci se zeptat, jestli nemá někdo podobné zkušenosti, auto má tah, ale je tam takový divný zacvakání když je v tahu, díky

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: turbo?

Příspěvek od playboy »

V turbu cvakat? To je divné :?
Kdyby si škrtli lopatky o stěnu, myslím že by trvalo zlomek sekundy a rozletělo by se... Asi lépe popiš to cvakání - nevibruje ti dvouhmota? Nebo nějaký silentblok? Nebo kloub poloosy?
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Uživatelský avatar
Pugy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 25.04.2013 13:41

Re: turbo?

Příspěvek od Pugy »

Musí to být něco v turbu, je to jen při zátahu...

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: turbo?

Příspěvek od Sedlo01 »

Tak klidně cvakat v zátahu může i něco jinýh, třeba spojka. Mě v zátahu taky rachtá dvouhmota protože má dost.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: turbo?

Příspěvek od playboy »

Jak píše Sedlo, v zátahu může cvakat víc věcí... Zátah neznamená že se jen natlačí turbo... Změní se x věcí :wink: Netvrdím že to turbo 100% není, ale je mi to divný, myslím že bys byl za celou historii miliónů TDI první :?
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Spider44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.11.2009 22:25
Kontaktovat uživatele:

Re: turbo?

Příspěvek od Spider44 »

Divně cvakat když mu nalozis může i na klice...

Uživatelský avatar
Pugy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 25.04.2013 13:41

Re: turbo?

Příspěvek od Pugy »

Je to jen krátce, když mu naložím, třeba do kopce - udělá takový" t-t-t-t-t-t je to komický, ale nevím jak to popsat, mám tiptronic,ten ale řadí dobře.

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: turbo?

Příspěvek od Sedlo01 »

Tak to skus nahrát jestli to bude slyšet.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: turbo?

Příspěvek od xingisx »

turbo ti cvakne jen jednou

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: turbo?

Příspěvek od falen »

Já jsem špatně dotáhl rameno jedno při výměně nebo se povolilo. Taky takový divný zvuk chvilku kdyyž jsem na to šlápl. Zkus na ně sáhnout.... . A na klouby...

Uživatelský avatar
Pugy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 25.04.2013 13:41

Re: turbo?

Příspěvek od Pugy »

Je to možný, mám pocit, že ramena jsou taky někde chycená, po nerovnosti to trochu klepe, je mi divný, že to nedělá pokaždý, dneska jsem ho protáhl pořádně do kopce a nic, tak nevím, každopádně díky za postřehy a rady:-)

lyhyns
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.04.2013 19:00

Re: turbo?

Příspěvek od lyhyns »

ahoj všem, mám doraz. Mám paštiku 7/2001 1.9tdi 96 kw, do práce jezdim v klidu, žádná honka. včera jsem ho po delší době vytáhl na dálnici protáhnout a trošku víc jsem ho vytáčel a nejednou v tom škublo a jakoby to nemělo turbo a netáhlo. Znovu jsem nastartoval a auto zase jakoby nic, ale po 10 min se mi to stalo zase. Napadla mě jen váha vzduchu, děkuju za pomoc

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: turbo?

Příspěvek od Doctor Driver »

Pugy píše:Je to možný, mám pocit, že ramena jsou taky někde chycená, po nerovnosti to trochu klepe, je mi divný, že to nedělá pokaždý, dneska jsem ho protáhl pořádně do kopce a nic, tak nevím, každopádně díky za postřehy a rady:-)
A co převodovka..takhle mi pomalu taky "jen" při tahu začalo od pravý strany motoru (u spolujezdce) cvakat a nakonec se časem nějaký ty ložiska vevnitř rozletěly. (jen zkušenost) Přeju, ať takovou smůlu nemáš, i když na druhou stranu ty Tiptronicy jsou v dnešní době už dost spotřební zboží..._alespoň mi to včera tvrdil "technik" který se živí jejich repasí a opravami :fool: :zzz:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: turbo?

Příspěvek od Doctor Driver »

lyhyns píše:ahoj všem, mám doraz. Mám paštiku 7/2001 1.9tdi 96 kw, do práce jezdim v klidu, žádná honka. včera jsem ho po delší době vytáhl na dálnici protáhnout a trošku víc jsem ho vytáčel a nejednou v tom škublo a jakoby to nemělo turbo a netáhlo. Znovu jsem nastartoval a auto zase jakoby nic, ale po 10 min se mi to stalo zase. Napadla mě jen váha vzduchu, děkuju za pomoc
Turbo padá do nouzáku - klasika. Měl jsem v životě 4x TDičko a u všech krom Oct. 66kw ALH tento problém (nějaká nemoc určitých typů bývalých majitelů - asi :mrgreen: ) Dej to na diagnostiku - může to být plno příčin. Jak dlouho auto máš? nejezdila s tím předtím žena či důchodce nebo někdo jiný, kdo motor nikdy moc neprotáhl ? V lepším případě jen zatuhlá regulace, v horším nějaký ventil, který to turbo ovládá nebo reguluje..v nejhorším i KO turbo. Kolik to má najeto ?
Naposledy upravil(a) Doctor Driver dne 11.01.2014 02:16, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV V6 4_MOTION

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: turbo?

Příspěvek od falen »

Mě by zajímalo co znamená "jezdím v klidu, žádná honka" .... . Jestli jezdíš pod otáčkama tak se nediv že ti zathune turbo.... . A škubne to pokaždé když na to prošlápneš nebo při nějaké rychlosti??

Hadice jsi zkontroloval všechny??
Jestli nic diagnostika nepoví tak zkus vyměnit N75 nebo váhu ( i kyž ty váhy jsou většinou první co v servisech mění ale dost často to váhou není - takový úzus automechaniků - " Jó padá vám to do nouzku při tahu ? Tak vyměníme váhu." :-D)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“