Jak vyčerpat z Passata B5 plnou nádrž ?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Jak vyčerpat z Passata B5 plnou nádrž ?

Příspěvek od Doctor Driver »

Zdravím, zní to možná trochu divně, ale potřebuju z passata nějak vypustit plnou nádrž nafty, protože ji potřebuji do auta na zimu a pojížďky. Nevím co s tím..prý v otvoru pro čerpání paliva je nějaká klapka, kterou hadička neprojde až dovnitř nádrže..je to možné ? Jaké jiné způsoby jsou svépomocně k dispozici prosím?
Jinak auto má vybitou baterku a odešel starter, takže ani možnost točit čerpadlem a přes hadičku od filtru to odčerpat nepřichází v úvahu..-
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: Jak vyčerpat z Passata B5 plnou nádrž ?

Příspěvek od Danny »

Nevim jak v sedanu.Ale v kombi je pod kobereckem v kufru takove plastove kolecko.Pod nim je palivove cerpadlo v nadrzi(do roku2000 jen sitko s plovakem) .Po demontazi se da dat do nadrze i ruka.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Jak vyčerpat z Passata B5 plnou nádrž ?

Příspěvek od Doctor Driver »

Díky moc za radu je to kombi rok 99, takže snažší demontáž naštěstí. Právě jsem nevěděl, kde to plastové kolečko od toho plováku přesně hledat
VW Golf IV V6 4_MOTION

Honza Neumann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 08.08.2011 22:24

Re: Jak vyčerpat z Passata B5 plnou nádrž ?

Příspěvek od Honza Neumann »

No buď jak píše kolega a nebo napojit hadičku na výstupu ze sacího koše a nebo před vstupem do filtru a napojit externí čerpadýlko. Takle by se to dalo a nemusel by sací koš ven. :) :)

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Jak vyčerpat z Passata B5 plnou nádrž ?

Příspěvek od Doctor Driver »

Radši strávím půl dne v kufru demontáží, než zkoušet dobít baterku, auto roztáhnout nebo roztlačit a pak to vyčerpat.
Ale po napojení hadičky na sací koš je nutné nastartovat motor ne? Nebo se to nechá vypustit jako akvárko..samozřejmě po otevření víčka nádrže a důkladnym nasání :-D
VW Golf IV V6 4_MOTION

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: Jak vyčerpat z Passata B5 plnou nádrž ?

Příspěvek od falen »

on myslel že použiješ externí čerpadlo které to vycucne ven. a nebo to zkusit nasát ale to asi nepůjde.... .

Jako akvárko to podle mě nejde kvůli té klapce v nádrži. Ale ta by měla jít odklopit normálne hadicí - když tam budeš strkat nějakou silnější hadici tak by jsi tu klapku měl přetlačit a pak to normálně vysát... . a nebo si ji otevři nějakou ocelovou kulatinou né??

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyčerpat z Passata B5 plnou nádrž ?

Příspěvek od Buresmil »

odpoj hadici co de do filtru a zapni klicek a potece ti nafta par vterin. Stravis tim sice cca hodinu ale neni to problem ale cerpadlo dostane asi trochu pokourit ale melo bz to dat.
Kdo brzdí Ten prohrává.

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: Jak vyčerpat z Passata B5 plnou nádrž ?

Příspěvek od falen »

Když má vybitou baterku tak težko,,,,

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: Jak vyčerpat z Passata B5 plnou nádrž ?

Příspěvek od Danny »

A passat s rotačním čerpadlem a první PD žádne čerpadlo v nadrži nema...A vzhledem k tomu že jsem už nadrž vypouštěl,tak to stačí hadice a hubou nasát jako když se vysáva akvárko...Jde to páč dno nadrže je cca 28cm od zeme..Mě to šlo..Tatík se spletl u stojánu:D ,tak už jsem měl tu čest to vystát..Pod tim plastovým kolečkem pod kobercem je plechové na 3 vruty.To se odšroubuje a je tam něco jako víčko od bandasky na kvas.Stačí kladivo a kousek dřeva a povolit tu obruč..Jak se to nadzvedne tak tam vedou jen dva kablíky na plovák a 2 hadičky..Když se tam strčí hadice,tak není problém dosáhnout na dno i rukou.Natož hadicí 8) Přeji hodně stěstí..Tím že je to kombi tak to není problem.
PS:Hadici jsem vedl přes otevřene prave zadní dveře.A když je někdo jo líny,tak si koupit z baumaxu za stovku čerpadlo na vrtačku a zalit ho naftou a jen to líta :smoke:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“