Vylítává hadice od turba

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
dar3cek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.09.2011 22:27

Vylítává hadice od turba

Příspěvek od dar3cek »

Čau,nikde jsem to tu nenašel tak se zeptám :) vylítává mi hadice co je mezi intercoolerem a sanim ... je to takové "Sko" resil jsem to vymenou hadice stim že bude špatná ta hadice .. ale bohužel hadice lítá dál :) bylo mi řečeno že cooler bude plnej oleje ... neprochází tam tudy vzduch a hadici to vzdy vystreli .... je to tim ze turbo hazi olej. od predesleho majitele mam zpravy ze turbo je delany..ano muzu a nemusim tomu verit a ani mi nerek kdy by melo byt delany .... :) sam takhle co slysim turbo popiskava hezky a myslimze delany asi fakt bylo ... spis se priklanim k tomu ze pri vymene turba nikdo neresil cisteni tady tech prvku a je to proste zasvinený .... poradte jak to vycistit? nebo co by to mohlo bejt? chce cooler vyndat a nejak prolejt? nebo rovnou vymenit a bude se videt .... :) nechce se mi zbytecne menit turbo kdyz podle me je Cajk a trochu oleje bere asi kazdy co sem se tak setkal .... :) :cry: :oops: zkuste nahodit nejaky rady co by to mohlo delat :) mam 1.9tdi 96kw RV 2001 dekuju moc

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Vylítává hadice od turba

Příspěvek od jokes »

nazdar kolego , taky jsem si myslel ,ze mi jde olej z turba po repasu :( , mechanik mi poradil at zkusim odpojit odvetrani kliky , a je klid . valil z neho olej a zas..l vedeni a coler , teklo to vsemi spoji . ted je klid :pleasantry: suchoucko . mrkni se do hadice pred turbo kam usti odvetrani , tam to zacina !
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

dar3cek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.09.2011 22:27

Re: Vylítává hadice od turba

Příspěvek od dar3cek »

Jojo tu zkotroluju a odpojím protože soustava je plna oleje to jo ... chtel jsem uz pristi tyden zaslepovat a cistit EGR ventyl .. a ted tohle .... :) muze to teda vylítávat tím že je ucpaný Cooler?? :) máte někdo zkušenosti stímhle problémem? ...... jak Cooler vyčistit ??? mám ho nečím propláchnout? líhem nebo acetonem?? Budu vděčnej za kažou radu typ nebo neco :) :oops:

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Vylítává hadice od turba

Příspěvek od M@ty »

Vycistenim nic nezkazis. Musi ale dolu pr. naraznik. K cisteni staci vyplach odmastovacem (benzin, trychlor).Take mas nejspis v haji zamek hadice sani. Da se to opravit bud sloziteji nebo jednoduse - prohnat skrz vrut.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

dar3cek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.09.2011 22:27

Re: Vylítává hadice od turba

Příspěvek od dar3cek »

Mno to sem si taky myslel ze ten zamek je v haji.... ale ja to nasadim... cvaknu tam tu zavlačku.... a ani se to nehne rukou to nedokazu absolutne vytrhnout at se snazim jak se snazim.... sednu do auta .... jednicka.... plyn.... bum... a hadice venku.... :-( :-( je to divne a podle me je neco ucpane.... cooler a nebo EGR. Co myslíte vy? Chci nasbirat co nejvic info je to divne ... o vikend to rozeberu a vycistim.

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Vylítává hadice od turba

Příspěvek od Sedlo01 »

Kdyby to bylo ucpaný tak že by lítala hadice ven, tak ti to nepojede, protože tam nepude vzduch. Vyčisti cooler jak psal maty a pak prošroubuj ten spoj šroubem. Mám tak zajištěný už všechny hadice.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Vylítává hadice od turba

Příspěvek od jokes »

pro výplach coleru benzinem nemusis demontovat naraznik . staci ic nahore i dole odpojit . spodek zaslepit treba igelit a isolepa naplnit technicakem a po vypusteni nechat odvetrat pary . poradne zkontrolovat umisteni zajisteni hadic taky me to parkrat vyskocilo , pokazde moje chyba :baseball: .ted je to ok . čim by se ucpal coler do uplne nepruchodnosti ? max ze by ho naplnil olej , pri prvnim vystreleni by vytekl a dost . kdyby se ucpal egr , rostocilo by se turbo natolik aby dalo tlak na vystreleni hadice ? prohledni i hadice zda nejsou poskozeny uvnitr , je to sice vzlastni ,ale mozne (zkusenost s pozarnimi hadicemi kde dojde k poskozeni vlozky a pri vyssim tlaku se zamezi prutoku ?). at se prace dari :good:
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: Vylítává hadice od turba

Příspěvek od Scholles »

Nicméně kdyby se taky roztočilo turbo do maxima kvůli nasátí oleje, tak by to byl nezapomenutelný zážitek a taky poslední. Jak říká kolega, špatně nasunutá závlačka, taky se mi to stalo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“