vymněna olejové vyny afn

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
12jakub51
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 11.07.2011 18:51
Bydliště: orlová

vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od 12jakub51 »

zdravím na jak dlouho vidíte vymněnu olejové vany? nevim jestli se do toho mam ted pouštět :) díky

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od amavet »

na dlouho ... musi se zpustit napravnice na ktere je motor ukotveny ... dale s nim musis pootacet , protoze sou dva srouby zasite pod setrvakem , takze musis otocit setrvakem na zarez at se tam dostanes klicem
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

sondík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.01.2011 15:45
Bydliště: Teplicko

Re: vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od sondík »

jj je to hnus práce . Já jsem si radši vyndal motor , ale dělal jsem rovnou i jiný věci.
Chevrolet Suburban 6.5TD , BMW 750IL US model , VW Passat Variant TDI

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od adam.87 »

sondík píše:jj je to hnus práce . Já jsem si radši vyndal motor , ale dělal jsem rovnou i jiný věci.
Je snadnější vymontovat motor z Pasata než sundat olejovou vanu? Pokud se někdy budu moc nudit že bych se do toho dal.
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

JuriG
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 05.07.2011 22:31

Re: vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od JuriG »

adam.87: Vyndani motoru je snad i mensi prace, nez delat vanu na aute :D

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od amavet »

ale pokud resite unik oleje , mrknete se prvni na plastovou hadici odvetravani kliky , vede za cerpadlem . z ni to tece casteji jak z vany
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od adam.87 »

amavet píše:ale pokud resite unik oleje , mrknete se prvni na plastovou hadici odvetravani kliky , vede za cerpadlem . z ni to tece casteji jak z vany
Plastová hadice vyměněna opravdu luxusní přístup a olej pořád ještě odkapává. :fool:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

PASSAT_81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 07.02.2008 17:41
Bydliště: Telč

Re: vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od PASSAT_81 »

amavet píše:ale pokud resite unik oleje , mrknete se prvni na plastovou hadici odvetravani kliky , vede za cerpadlem . z ni to tece casteji jak z vany

to asi take mne tece ale mohl bys hodit fotku at vim kde to je.. uz mne to sere cely rok :oops:

dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Re: vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od dibarbora »

adam.87 píše:
amavet píše:ale pokud resite unik oleje , mrknete se prvni na plastovou hadici odvetravani kliky , vede za cerpadlem . z ni to tece casteji jak z vany
Plastová hadice vyměněna opravdu luxusní přístup a olej pořád ještě odkapává. :fool:

Vana nemusi byt stale problem, ten olej sa na hranu vane moze dostat este znych miest:
viko hlavy valcov
drziak olejoveho filtra

v neposlednom rade aj tecuce vstrekovacie cerpadlo sa chova podobne, nafta po ceste cez spinavy motor vyzera naspodu ako olej.

gygabajtek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.03.2012 23:40
Bydliště: Třebíč

Re: vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od gygabajtek »

A klidně může prosakovat ze sání když hází turbína :)
Konečně páša 81kW :)

dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Re: vymněna olejové vyny afn

Příspěvek od dibarbora »

A v podstate, pokial neostava pod autom na mieste kaluz, tak je to skoda riesit. Auto uz ma svoje roky, svoje km a nejaky unik treba aj tolerovat. Fakt dokladne pretesnenie motora, je pomerne dost penazi (vzhladom k hodnote auta) a casu, treba urobit dokladnu rozborku a zborku. (Vana, viko hlavy valcov, gufero - vacka, pohon olejoveho cerpadla, kluka vpredu a vzadu, odvetranie kluky, drziak filtra oleja, nejaky repas turba - nech to netecie cez sanie).

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“