demontáž viskozní spojky

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

demontáž viskozní spojky

Příspěvek od seabees »

čaues,prosím o radu.Potřebuju vyndat spodní šroub od altíku a ten přes viskozní spojku nejde ven.Někde jsem našel že mezi řemenicí a visko.spojkou je drážka na klíč z flexy,ale ať koukám jak koukám tak drážku nevidím.I jsem to místo očistil,v domění že je drážka zanesená bordelem,ale stejně nic.Poradí mi někdo jak to povolit?Zezadu jsem dal 8mičku imbus a dál nevim.Byl jsem pro radu v servisu a jejich odpověď byla že oni z tý spojky vylomí dvě žebra aby ten šroub šel povytáhnout.Což zní jako prasárna a ani nevim jestli když vylomim dvě žebra budu mít dost místa a dostanu ten šroub ven.Nerad bych to rozlámala a zjistil že šroub stejně nevytáhnu.Co vy na to?
díky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: demontáž viskozní spojky

Příspěvek od M@ty »

Buď si to přes něco podržíš sikovkami za průměr pro řemen nebo jsou tam ty plošky pro klíč. Nepamatuji se na rozměr a je to pro úzký klíč (jde to měřit posuvkou). Chtěl jsem si ho vyrobit a pořád na to zapomínám. Na obr. jsem ti označil místo s ploškami na klíč :
Přílohy
Viscospojka.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: demontáž viskozní spojky

Příspěvek od klasek »

A nebo použiješ otvory na spojce, co jsou pro dílenskou demontáž. Tam střčíš ohnutý inbus a podržíš to. Ve VW nato mají spešl kleště (už jsem si je kdysi znárodnil a je to balada), kterejma si podržíš řemenici spojky a zezadu krásně povolíš. Kleštěma to pěkně pomrdáš, ale bohužel kolikrát jediná možnost.

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: demontáž viskozní spojky

Příspěvek od seabees »

já tam právě na tom označenym místě ty plošky nemám,je to kulatý.Už jsem to zbastlil že jsem vyštípnul dvě žebra,zoufalost.Teď řešim kde vezmu klíč na volnoběžku,potřebuju rozebrat altík,volnoběžka je ok ale ložiska jsou totál v háji

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: demontáž viskozní spojky

Příspěvek od seabees »

nevíte někdo jestli je to tenhle ? http://www.autokelly.cz/?utm_source=sez ... CacHOHdkg=" onclick="window.open(this.href);return false;
v kelly jich maji víc a nevim kolik zubů to je

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: demontáž viskozní spojky

Příspěvek od seabees »

jo oni to nemaji skladem,tak nic,neni někdo poblíž Žižkova v Praze s tímhle klíčem?

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: demontáž viskozní spojky

Příspěvek od klasek »

Dá se to povolit vzduchovou pistolí. Když to dovalíš ke mě do práce na Prosek, tak ti tu volnoběžku sundám. :good:

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: demontáž viskozní spojky

Příspěvek od seabees »

klasek ty si v porsche praha prosek?Kousek před odbočkou na Letňany/Teplice když bych jel směrem od Mostu Barikádníku??
Volnoběžka vypadá jediná že to přežila,jinak ložiska mrtvý,na rotoru ty dvě měděný kolečka o který se opíraji uhlíky tak 1,5mm vydřený a uhlíky skoro před smrtí.Kolik vyjde repase +/- jestli nemá cenu koupit novej za 50ti procentí cenu novýho

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: demontáž viskozní spojky

Příspěvek od seabees »

tak vyřešeno,díky za pomoc

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: demontáž viskozní spojky

Příspěvek od jokes »

Po vylomeni žeber bude spojka asi těžko vyvážená co na to řeknou ložiska ! Já jsem šrob u alternatoru povolil povytočil a uřízl listem zbytek šel vytočit rukou při montáži jsem to dál obráceně ke spojce matku a taky to drží . ;-)
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

vacina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 07.11.2013 21:34

Re: demontáž viskozní spojky

Příspěvek od vacina »

Zdravim, horni sroub vyndas, spodni sroub povolis a vytahnes co to jde altik na nem otocis do prava dolu a vytahnes ho nahoru, je tam vyrez :)... delal jsem to pred tydnem, tez jsem tapal jak sundat altik bez toho abych nemusel demontovat vs :)... a jde to :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“