Teče Olej (prosím o radu)

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Romes600
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.06.2013 07:52

Teče Olej (prosím o radu)

Příspěvek od Romes600 »

Zdravím,

Mám problémy s neustálým tečením oleje z motoru. Bylo už vyměněno 3x těsnění na ventilovém víku, ale teče to pořád stejně. V servisu mi řekli že je potřeba vyměnit celé nové víko za cenu přes 4000kč chci se tedy zeptat zda je možné že je to opravdu touto závadou když už bylo 3x měneno těsnění? a nemůže to být způsobeno něčím jiným?

V přiloze přikládám fotografie které jsem pořídil ze zadní strany motoru jsou velké olejove skrvny.

VW passat
r.v.2001
1.9TDI 4x4 96Kw
6-stupňová man. převodovka

Děkuji za rady

S pozdravem

R.H.
Foto 2
Foto 2
Přílohy
Foto 1
Foto 1

Uživatelský avatar
tomtva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 16.07.2010 16:24
Bydliště: České Budějovice

Re: Teče Olej (prosím o radu)

Příspěvek od tomtva »

Cau

Presne tohle jsem ted resil taky

koupil jsme nove tesneni na me vyko passata mam z 11/2000 AVF. stare tesnení trochu mocilo tak jsem koupil za cca 200 nove ale uz tam bylo to stim zamkem (vyrezem nahore v miste pro klemu vacky) co jsem pochopil mám starší tip víka, ktere ma zarezi na kazde strane 2 pred vybranim pro vacku. noví typ tesneni je trochu nizší a tak i kdyz jsem zamky upravil a domaznul silikonem netesnilo to litalo to kolem sroubů a docela hodne až na vlnovec a to byl docela smradek.

Zatim jsem vratil puvodni tesnení podmaznul silikonovim lepidlem loctide a vypadato ze je klid jinak to po par km vypadalo u me jako to co mas na obrazku.¨
jinak starsi tip tesneni se udajně nevyrabí je součastí víka.

ted musim sehnat jiné víko novejsi model s vymenim tesnením. nebojim se ani tam hodit s pricneho motoru sice odvetrani ma nahubek jinam ale zaslepím v saní pred turbem a odvetraní svedu pod auto aspon v sani neude olej. nebu brat nove za 3500kč sezenu nekde starsi a vymenim tesneni
VW Passat Variant 3BG (B5.5) 11/2000 96KW AVF
V rodině: Suberb 96KW 5q rv2004 , VW Passat B5 81KW rv1997, VW passat rv 2004 AVF Euro4

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“