Po zátahu auto chcípne (někdy)

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Michi123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 19.07.2011 17:09
Bydliště: Brno

Po zátahu auto chcípne (někdy)

Příspěvek od Michi123 »

Caute mam problem 2x se mi ted stala situace kdy jsem mel zarazenou 3 auto jsem vytocil cca do 4 000 ot. a dal neutral a auto chciplo...
Po zastaveni auto poprve neslo nastartovat. Pote jsem ale startoval dele auto zakuckalo tak jsem to jeste podrzel klicek auto se rozkuckalo a uz bezelo jak melo dal sem mu kouř a jelo jak ma... Pak jsem jezdil asi tyden v pohode... ale dneska jsem jel celou cestu na spotrebu s lehkou nohou.. az pak jsem na to dupl motor vytocil a dal neutral a auto opet chciplo tak jsem zajel na krajnici startoval jsem auto pokuckalo, nastartovalo a zase jelo jak ma pak jsem zase zkousel jestli chcipne a ne... auto jsem vytacel a jelo jak ma...
Nestalo se to nekomu? :(
VW Passat B6, 2.0 Tdi, CR, 103 kw, 2009, CBAB

rosma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 26.07.2009 13:56

Re: Po zátahu auto chcípne (někdy)

Příspěvek od rosma »

a proc vyřazuješ kdyz to rozjedeš ? nějak to nechapu
jinak ten tvuj styl jizdy neni uplne idelani pro motor , zajed na diagnostiku

Michi123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 19.07.2011 17:09
Bydliště: Brno

Re: Po zátahu auto chcípne (někdy)

Příspěvek od Michi123 »

Řeším proč motor chcípnul, né proč jsem zařadil neutral.. tohle byly vyjímečné situace (ačkoliv v tom příspěvku to vyzní tak blbě..) Na diagnostice nic není.
VW Passat B6, 2.0 Tdi, CR, 103 kw, 2009, CBAB

iNter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 23.03.2010 18:37
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Po zátahu auto chcípne (někdy)

Příspěvek od iNter »

Zajeď za svým úpravcem a popiš styl jízdy+následky :)
PASSAT B5 -> FOCUS 2.5 ST

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Po zátahu auto chcípne (někdy)

Příspěvek od majkl1 »

Jako když by chyběla nafta. Kontrola filtru a sítka v nádrži. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Michi123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 19.07.2011 17:09
Bydliště: Brno

Re: Po zátahu auto chcípne (někdy)

Příspěvek od Michi123 »

Ok když chcete řešit nepodstatné věci, v hlavním příspěvku jsem nenapsal, že to bylo u předjíždění, protože to není podstatné tak si zkuste představit situaci, kdy předjíždíte a před vámi borec dupne na brzdy. V tomto případě po zmáčknutí spojky a vyřazení rychlosti auto chcíplo tudíž zařadit novou už bylo zbytečné. Jak už jsem psal v příspěvku to vyzní blbě protože to bylo trochu jinak, ale někteří tady zřejmě číst neumí a nechápou proč je zde tento příspěvek...) :fool: důležité je to , že to dělá pokud motor vytočím a hned nezařadím další rychlost...(někdy)

Nafta mě hned jako první napadla ale nejde mi do hlavy to, že když tomu pak dávam tak má nafty dost.... Každopádně hned jak bude čas mrknu se na celou palivovou soustavu. Filtr je měněný před půl rokem.
VW Passat B6, 2.0 Tdi, CR, 103 kw, 2009, CBAB

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“