Výměna ložiska ventilátoru/viskospojka

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Výměna ložiska ventilátoru/viskospojka

Příspěvek od djrix »

Chlapi měnili jste někdo to ložisko pod ventilátorem ? Mám po výměně motoru atd a je to hlučné, pátral jsem a vypadá to na ložisko větráku, když otočím s vrtulí slyším takové hrkání.
Musí dolů alternátor, servo a napínák ? Vypadá to že to ložisko je v celém tom hliníku jen nalisované, nebo jej ještě něco drží ? Předpokládám že se to musí teda vylisovat ven přes tu díru pro imbusák na vrtuli......


Díky za rady!

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: Výměna ložiska ventilátoru/viskospojka

Příspěvek od llukass »

já bych spíš řekl, že ti hučí viskospojka, demontáž je jednoduchá, zezadu je imbus, ten povolíš(musiš zajistit řemenici), řemen sundej až po povolení, potom povolíš a odšroubuješ viskospojku od řemenice (3xšroubek) následně vrtulu s viskospojkou opatrně vytáhneš. Případně pokud by bylo špatný ložisko jak píšeš, tak k němu máš pěknej přístup :wink:

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Výměna ložiska ventilátoru/viskospojka

Příspěvek od djrix »

Nakonec mi to vyměnili i s celým tím hliníkem na kterým drží servo a altec, měnil jsem motor a ten hliník na něm už byl, nakonec se ale ukázalo že v něm bylo kaput právě to ložisko :( Tak mi tam dali můj hliník s ložiskem který bylo OK :) Jinak výměna toho ložiska nic moc, musí se to vylisovat šroubovacím přípravkem, asi je jednodužší si ten hliník prostě vytáhnout ven než se s ním prasit v autě.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“