Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

martinhromas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.12.2009 07:16

Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od martinhromas »

Zdravím všechny, už pár let mám Passata 2001 1.9 96kw, v automatu.
Tento týden se vyskytl problém, automat řadí krásně jen při nižších rychlostech a při stálém plynu otáčky kolísají cca o 300 otáček, vzrostou a zas klesnou a tak dokola. Při zrychlování je to v pořádku. Nesetkal jste se stím někdo? Děkuji za rady.

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od bundis »

Mám ten samý problém,bylo mi řečeno,že mám špatný hydroměnič,to znamená,že vrtulka nebo jak to popsat má poničené lopatky a důsledkem toho dochází k tomuto jevu. Taky si myslím,že by to mohl dělat nedostatek oleje.

martinhromas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.12.2009 07:16

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od martinhromas »

Ahoj, no olej to asi nebude, ten jsme měnily. Mě zase straší že to je nějakej měnič. Jak dlouho stím jezdíš? A zhoršuje se to?

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od bundis »

Nezhoršuje, mně to kolísá na teplém autě o cca 100ot, uživatel "lubmont" nebo tak nějak se zabývá repasemi těchto automatů.Je ze Slovenska a ten mi to takhle napsal,že když se na to vyprdnu tak se to posere celý a pak se nedoplatím. Myslím,že ten měnič psal,že stojí cca 12000kč + práce.

martinhromas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.12.2009 07:16

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od martinhromas »

No já se to dovím zítra, byl my doporučen šikovnej mechanik který dělá jen automaty, napíchne to na diagnostiku a podle tlaků údajně zjistí co je za problém. Ale když jsem sním mluvil tak mě upozorňoval že téměř vždy to je mněnič. Zítra napíšu jak jsem dopad.

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od bundis »

Ok,to mně bude zajímat.Kolik jsi tam dával toho oleje a kdo ti to dělal? Tady se to taky řešilo,že olej u tiptron. se má kontolovat v poloze páky "D", někdo psal zase "P". Já to sám nevím. Ale kluci tady psali,že rozdíl při zařazení voliče do polohy "D" prý olej klesne až o tři litry,takže pak jde o to zda se tam ten olej nemá lejt,když je volič v "D" a kontrola se dělá taky v "D"-Takže to by bylo dobrý taky zjistit jak se to vlasntě kontroluje plní, jestli v "P" nebo "D"

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od prassat »

bundis píše:Ok,to mně bude zajímat.Kolik jsi tam dával toho oleje a kdo ti to dělal? Tady se to taky řešilo,že olej u tiptron. se má kontolovat v poloze páky "D", někdo psal zase "P". Já to sám nevím. Ale kluci tady psali,že rozdíl při zařazení voliče do polohy "D" prý olej klesne až o tři litry,takže pak jde o to zda se tam ten olej nemá lejt,když je volič v "D" a kontrola se dělá taky v "D"-Takže to by bylo dobrý taky zjistit jak se to vlasntě kontroluje plní, jestli v "P" nebo "D"

Někdo tvrdí to, jiný zase ono. Uživatelská příručka PASSAT tvrdí toto - viz. ofocené stránky z příručky v tomto tématu
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=183298" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

martinhromas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.12.2009 07:16

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od martinhromas »

Tak olej jsem si nakonec zkontroloval sám, není to nic těžkého, záležitost pár minut. No ale co se děje s mím autíčkem je to že odchází měnič, což není zas tak banální závada. Takže jsem rozhodil sítě a čekám až se oběví. Měnič má životnost cca 200 000km tak ho nemá cenu kupovat na vraku. tam je minulost nejistá, takže kdo má podobný problém nebo má najeto kolem 200 000km tak se připravte :-( Sehnal jsem šikovného kluka co dělá automaty je z Prahy tak pokud bude někdo chtít tak písněte.

Uživatelský avatar
serda.008
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.03.2009 22:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od serda.008 »

co je tam za problém s tím měničem? nejde měnič opravit nebo se to nevyplatí? ale nejdůležitější je cena? kolik???

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od lubomt »

hydromenic vydrzili niekedy aj 500.000km, teraz sme robili jeden passat 1,9pd a mal 531.000km a dokonca mal spiatocku vadnu od 130.000km. Toto bol zatial rekord. Zalezi ako sa na tom jazdi. Menic sa da repasovat, kde sa menia vnutorne loziska, spojka, turbiny, vyvazuje sa. Samozrejme nie doma na kolene.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
serda.008
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.03.2009 22:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od serda.008 »

no a na kolik vyjde repase a na kolik novej,...samozřejmě i s prací? a co se vyplatí?

lulubi46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.11.2011 20:29

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od lulubi46 »

Dobrý večer, prosím o radu... mám 6 mesiacov vw passat variant rok výroby 2003, kupovaný s oficiálnymi km cca 170000... Hneď po kúpe šiel do servisu, boli vymenené filtre a olej, auto šlapalo. Po čase začalo robiť problémy - pri zaradení D alebo R autom hrkne a neťahá. Plynový pedál nadoraz a auto ide dvadsiatkou...... Kam, na koho sa s ním v Bratislave obrátiť? Pýtala som sa v troch servisoch, ani jeden automatické prevodovky neservisuje..... ďakujem za radu

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od pepanos »

Napiš nebo zavolej uživateli
"Lubomt"
repasy a opravy automatických prevodoviek všetky značky, repasy vzduch.vankúšov. lubomt1@gmail.com , 0908777779

jevgenij
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 20.11.2011 19:28

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od jevgenij »

martinhromas píše:Tak olej jsem si nakonec zkontroloval sám, není to nic těžkého, záležitost pár minut. No ale co se děje s mím autíčkem je to že odchází měnič, což není zas tak banální závada. Takže jsem rozhodil sítě a čekám až se oběví. Měnič má životnost cca 200 000km tak ho nemá cenu kupovat na vraku. tam je minulost nejistá, takže kdo má podobný problém nebo má najeto kolem 200 000km tak se připravte :-( Sehnal jsem šikovného kluka co dělá automaty je z Prahy tak pokud bude někdo chtít tak písněte.
Zdravim, muzes mi prosim poslat kontakt na ta toho kluka z Prahy, diky.

lulubi46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.11.2011 20:29

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od lulubi46 »

pepanos píše:Napiš nebo zavolej uživateli
"Lubomt"
repasy a opravy automatických prevodoviek všetky značky, repasy vzduch.vankúšov. lubomt1@gmail.com , 0908777779
Napísala som mu, vďaka za kontakt

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“