Altík nejspíš KO

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Tesi88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 08.05.2011 22:16

Altík nejspíš KO

Příspěvek od Tesi88 »

Zdravíčko, měl bych prosbičku o pár rad.. mám passata RV98 motor AFN a včera se mi rozsvítílo dobíjení a na baterce bylo jen 12.0v a večer jsem přišel k autu a o nastartování bylo vše zase OK ale na beterce jsem měl jen okolo 13.5v a po pár km se mi opět rozsvítilo dobíjení a napětí opět 12,0v. Je altík KO? nebo vede k němu nějaká pojistka co by mohla bejt vadná nebo relátko? Díky :-)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Altík nejspíš KO

Příspěvek od M@ty »

Nejspis mas bud kratke uhliky na dobijecim rele, nebo uklepane vynuti kotvy, hluboke drazky sbernych krouzku. Pokud to takto chvili dobiji a pak zas nedobiji. Jeste bych ocistil ukostreni aku, motoru a ocek buzeni a sil. vystupu. Pokud nevis co a jak v altiku, tak ho sver do pece autoelektrikari pres altiky.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Tesi88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 08.05.2011 22:16

Re: Altík nejspíš KO

Příspěvek od Tesi88 »

jj díky za rady.. vyndám ho a pujde na repas

Ještě jedna otázečka :-) když nastartuju mužu voltmetrem změřit jestli ten altík dává šťávu? Po případě na jakejch místech na něm to mám měřit? Chci si bejt jistej že neni zrada jinde než ho vyndám.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Altík nejspíš KO

Příspěvek od M@ty »

Nejdřív odpoj aku, očisti její oka, ukostření a pak povol oka na altíku a též jemným smirkem očisti. Rovnou ošetři Kontaktolem a v opačném pořadí slož. Měřit napětí můžeš na kontaktech aku.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“