Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od Rostakub »

Zdravím,
auto je úplně v klidu, nijak nevibruje, rozjezdy jsou krásně plynulé, ale jakmile se např.na dálnici dostanu do zácpy, tak při cca 5 tém rozjezdu se auto strašně rozklepe no děs.Zkoušel jsem pomaličku pouštět spojku ale marná snaha brutál škubání.Jen když jsem tomu při rozjezdu naložil, auto neškublo. Je to tím že je v háji obložení spojkové lamely? Za normální jízdy je auto OK, netřese, neklepe, vůbec nic, krásně potichu vrní. Jen popojíždění v koloně je za trest, to poskakování je peklo
Naposledy upravil(a) Rostakub dne 17.07.2013 17:27, celkem upraveno 1 x.

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání v zácpě, passat B5

Příspěvek od Mraca »

Tak tak, lamela je KO ;)
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Škubání v zácpě, passat B5

Příspěvek od Rostakub »

Díky moc, asi bude lepší spojku vyměnit komplet že? Ale musí se měnit i setrvák, krom toho škubání jak jsem popsal auto nedělá nic.Jak se pozná že je v háji setrvák?

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání v zácpě, passat B5

Příspěvek od Mraca »

Pokud ti nedela nic jinyho nez co popisujes, tak by mel bejt setrvak ok. Kdyz budes menit, doporucuju udelat lamelu, lozisko i pritlacnak.
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Škubání v zácpě, passat B5

Příspěvek od Rostakub »

No nic jinýho nepocituju, nevíš jak by se projevoval setrvák, (čistě ze zvědavosti?)
Díky

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od Dymák »

tím stejným příznakem, ale při každým rozjezdu a každým přeřazení
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od hucelnevim »

a auto ti brutalne zachrasti kdyz nastartujes s vyslapnutou spojkou
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

The One
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 23.10.2008 08:42

Re: Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od The One »

Mě tento problém dělaly silentbloky pod motorem

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od Jenda. »

Rostakub píše:Zdravím,
auto je úplně v klidu, nijak nevibruje, rozjezdy jsou krásně plynulé, ale jakmile se např.na dálnici dostanu do zácpy, tak při cca 5 tém rozjezdu se auto strašně rozklepe no děs.Zkoušel jsem pomaličku pouštět spojku ale marná snaha brutál škubání.Jen když jsem tomu při rozjezdu naložil, auto neškublo. Je to tím že je v háji obložení spojkové lamely? Za normální jízdy je auto OK, netřese, neklepe, vůbec nic, krásně potichu vrní. Jen popojíždění v koloně je za trest, to poskakování je peklo
Mám ten stejný problém jak popisuješ. Za ten setrvák bych ruku do ohně ale nedal. Dej vědět jak jsi dopad.

L4a2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 21.03.2011 21:49
Bydliště: Olomouc

Re: Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od L4a2 »

Každopádně doporučuji z vlastní zkušenosti měnit spojku i se setrvačníkem. Já měnil jen lamelu, ložisko a přítlačák a za půl roku vše znovu ale už i se setrvačníkem.
Touran 1,6Tdi, 77kW, CAYC, 2011

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od Rostakub »

Zdravím,
tak už jen čekám až bude mít mechoš čas a vymění spojku. Objednal jsem komplet i s přítlačákem.
Nicméně, potřebuju nyní ubezpečit, že můj problém je lamelou, nějaký brouk stále hlodá.
Kdyby to měli dělat silenty uložení motoru nebo převodovky auto by podle mě skákalo stále a ne jen po ujetí cca 150 km kdy je tedy podle mě spojka zahřátá a dělá neplechu.
To samé pokud by to mělo být nenapružením PD kontaktů, můj dojem je, že by to dělalo rovněž při každém rozjetí a ne jen při zahřátem motoru a podle mě nenapřužené kontakty zapřičiňují ve voze spíše vybraci a snížení výkonu než rozjezdy na kamzíka.
Budu rád když mě opravíte pokud se pletu, každopádně spojka je objednaná a více z vás mi potvrdilo Lamelu a pro sichr nechám vyměnit i setrvák.

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od d.d.t33 »

kdyby to delalo ulozeni motoru a prevodovky by se ti sakra muselo hejbat sajtr pakou a kdyby lamela tak by to klouzalo jako prase me zkusenosti s autama :idea: a kdyby to delaly vstriky asi by to spise jelo na mene valcu nez je potreba,treba me to delalo jen par set metru po startu a pak ok

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od Rostakub »

Díky za vyjádření ale nenapsal jsi čeho by se můj problém mohl týkat. Každopádně můj mechoš je přesvědčenej o tom, že je vypálená lamela a jak se po dlouhé jízdě zahřeje tak při několikerém rozjezdu působí problémy, nyní stačí ujet delší vzdálenost a auto skáče už i na zpátečku, viz včera. První rozjezd v poho, ale po krátké době další už je trága, na zpětný chod to samé.

bert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 09.10.2007 08:23
Bydliště: Plzeň

Re: Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od bert »

Nevím, jestli ti můžu radit, ale na motoru 1,6 benzin ten samý problém. Chladné počasí, krátké vzdálenosti vše dobrý. Jakmile bylo horko, tak 5-6 rozjezdů ve městě, nebo pojíždění v koloně, znamenal pak rozjezd jak začátečník, poskakování. Při pořádném přidání při rozjezdu trochu lepší výsledek. Takže pročítání fóra a podezření na setrvák (dvouhmota). Při rozebrání se to potvrdilo. Lamela byla v pořádku, ale setrvák měl značnou vůli, tak na 3 prsty na obvodu. Setrvák byl obalen sajrajtem a pohybovat s ním šlo ztuha. Pravděpodobně po zahřátí to více povolilo a provádělo zmíněné efekty. Jinak bylo slyšet výrazné rumplování v okamžiku vypnutí motoru. Na volnoběh i po zahřátí spojky žádný třes. Nevím, jak moc to mlátí při nové dvouhmotě, protože jsem dal jednohmotu.

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Škubání (poskakování ) v zácpě na 1ničku, passat B5 Lamela KO?

Příspěvek od Rostakub »

Samozřejmě že můžeš radit, proto jsem to sem napsal :wink:
A díky za tvé info, už jen čekám až přijdou díly a bude se měnit komplet spojková sada a setrvák.
Měj se

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“