Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
jasonstorm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 25.03.2008 12:48
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od jasonstorm »

Zdravím,mam pocit že se mi na autě někudy ztrácí vzduch v tlakovém potrubí od Turba..Je to jako sičení a foukání nejvíce slyšet v nižších otáčkách do 2tis potom už nee.. Nejvíce mam špinavé výstupní potrubí od cooleru,tak zdali tam?

Proto se Vás ptám, ten kdo to řešil, kde jsou nejčastější místa úniku tlaku vzduchu od přeplňování?

Všem děkuji za příspěvek!
For bussines: VW Passat 3B6,1.9 TDI AVF, 96Kw, 6Q, Silicon vacuum tube by Speedpro,
For fun: Škoda Fabia RS TDI +96KW

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od Sedlo01 »

Dole u cooleru je to poblitý normálně, protože v sání je olejový mlha která se sráží a tam je nejnižší bod, takže to tudy teče ven. Sundat všechny hadice, zkontrolovat těsnění a když budou dole tak je natlakovat jestli neni prasklá. Případně kouknout na cooler jestli neni prasklej. Nebo může bejt uvolněnej zámek na sponách a utíkat to tudy.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
jasonstorm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 25.03.2008 12:48
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od jasonstorm »

Takže pokud je vše ok tak je slyšet jen motor, max. pískání turba? žádné syčení nebo hučení?
Potřeboval bych se s někým svézt abych slyšet jak to vypadá když je vše ok :D
For bussines: VW Passat 3B6,1.9 TDI AVF, 96Kw, 6Q, Silicon vacuum tube by Speedpro,
For fun: Škoda Fabia RS TDI +96KW

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od Sedlo01 »

Jo podle stavu turba bude možná i trochu houkat. Ale rozhodně by nemělo nic syčet. Odkud jsi? Dyštak do SZ.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
jasonstorm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 25.03.2008 12:48
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od jasonstorm »

je to zvuk plnění vzduchu,malinko i kovovej,nevim zdali by to šlo natočit na video aby to bylo slyšet..možná je už načaté turbo,má najeto přes 230tis..Jinak do Budějovic to mam daleko :( ale jinak děkuji :)
For bussines: VW Passat 3B6,1.9 TDI AVF, 96Kw, 6Q, Silicon vacuum tube by Speedpro,
For fun: Škoda Fabia RS TDI +96KW

cj158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.04.2013 10:31

Re: Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od cj158 »

Kluci, já mam trochu jinej problém. Neustále mi praská výstupní trubka od turba do příčky motoru ( takové to esíčko, co má každej jinej konec). Asi před půl rokem mi praskla, tak jsem koupil novou. Po 2 měsících praskla znova. Sehnal jsem antikorové koleno a nastavil jsem ji, udělá si to vždycky dírku jinde, už asi po páté. Je divný, že se to stává jenom v týhle hadici a v žádný jiný. Lehká olejová mlha tam je a jde tam asi i teplo, ale už nevim, co s tim. Nejradši bych to udělal celý kovový, ale to nejde, protože se motor vůči příčce chvějě. Máte nějakou podobnou zkušenost? Díky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od M@ty »

To byla nová originální hadice nebo nějaká náhrada? Já mám stále původní originál a drží i po úpravě softu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Dwonder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 07.04.2014 18:10

Re: Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od Dwonder »

Když už je téma nejčastější úniky tlaku, tak sem přidám svůj případ :lol: => Intercooler

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od Sedlo01 »

To to ještě chladilo? :D
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Dwonder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 07.04.2014 18:10

Re: Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od Dwonder »

No určitě nechladilo nebo minimálně :laugh: a navíc ještě ucházel tlak vzduchu no. Ale nechápu jak se tam mohlo dostat tolik oleje a bordelu :?: , když jsem se k tomu dostal tak olej ukapával z obou hadic co jsou připojené ke cooleru, takže jsem hadice poodpojoval vyčistil a čekám než dojde nový cooler, abych všechno poskládal zase dohromady a uvidím jestli to bude ještě ucházet pryč. Auto zabrat nedostávalo a jezdí trasy max 50 Km takže se to asi stíhalo chladit i bez toho cooleru.

Ps. zajímalo by mě jestli tu někdo neřešil jak se mohla taková rýha do toho cooleru vyřezat, abych tam nedal nový a za nějakou dobu to budu měnit znova.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nejčastější místa uniku tlaku vzduchu

Příspěvek od M@ty »

Tohle bude letitá špína. U mě cooler také pouští trochu oleje. Jinak nefouká. Oleji v sání udělám přítrž příští týden až dorazí odlučovač. Pak se na to nebude lepit tolik bordelu...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“