Cukání při akceleraci 1.9TDi 96kW chip od TDiFuna

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Evok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.11.2007 13:00
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Cukání při akceleraci 1.9TDi 96kW chip od TDiFuna

Příspěvek od Evok »

Ahojte, rád bych vás požádal o radu, nevím jestli to má souvislost, ale po garančce olej a všechny filtry se asi po týdnu vyskytl problem s autem a to ten že po přidání plynu auto začně nepravidelně zrychlovat a cukat.Dělá to na všech kavaltech a řekl bych asi od cca 2500 ot.

Auto jsem měl prvně v obyč servisu kam jezdim vždy a kde dělali i poslední servis....zde si s autem nevěděli rady ( diagnostika totiž neukazuje nic ) tak jsem auto odvezl do autorizovaného servisu VW. Tady je auto už od pondělka a stále se jim nedaří problém odstranit...proběhla výměna kabelů ke vstřikům= bez výsledku....pak volali že se to jeví jako prdlé těsnění pod vstřikama a že když už budou vštřiky venku tak že by je bylo dobré i vyčistit ultrazvukem, dneska to mělo být ale nikdo se neozval takže pedpokládám že problém přetrvává a už neměli ani odvahu volat :((

Nesetkal se s tímto někdo ? Kde může být zakopaný pes?

Turbo mám nové a tankuju na OMW....EGR zaslepen již delší dobu.

Evok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.11.2007 13:00
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání při akceleraci 1.9TDi 96kW chip od TDiFuna

Příspěvek od Evok »

Tak opraveno :) Závada byla ve špatném tandemovém čerpadle. Cena opravy 21 000,-

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Cukání při akceleraci 1.9TDi 96kW chip od TDiFuna

Příspěvek od M@ty »

To je docela pálka. Co vše ti naúčtovali? Nový tandem je jen zlomek té ceny.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Evok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.11.2007 13:00
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání při akceleraci 1.9TDi 96kW chip od TDiFuna

Příspěvek od Evok »

Mno uplně všechno i to co děali a nebylo to tím...kabely ke vstřikům, vyčištění vstřiků ultrazvukem, vysokotlaké čerpadlo, gumičky pod vstřiky, nějaké šroubky práce....jo a dokonce mě umyli auto :-D

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Cukání při akceleraci 1.9TDi 96kW chip od TDiFuna

Příspěvek od M@ty »

Za ty prachy by to byla prej hamba to nenableskat...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Evok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.11.2007 13:00
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání při akceleraci 1.9TDi 96kW chip od TDiFuna

Příspěvek od Evok »

Ale jede to ted krásně to se musí nechat no :) Ale za jakou cenu žejo .

B.A.Z.Z.Y
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.08.2014 14:02

Re: Cukání při akceleraci 1.9TDi 96kW chip od TDiFuna

Příspěvek od B.A.Z.Z.Y »

Pánové to buďte v klidu...já dal auto do servisu se stejným problémem a tam mě udělal výměnu vstříků za 42 000Kč a auto stále nejede a cuká...teď už to mám v 3tím servisu a též neví a u jsem tam docela za balík :( tak uvidíme co se bude dít dál...

Uživatelský avatar
haferar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.08.2011 20:38

Re: Cukání při akceleraci 1.9TDi 96kW chip od TDiFuna

Příspěvek od haferar »

Zdravím
Taky jsem měl podobny problém .Motor při akceleraci neskutečně cukal až sem myslel že vyskočí ven.
Motor točil max do 4000 ot. a to s problemama.Po přečtení tady na foru jsem zkontroloval sítko v nádrži jestli není ucpané..bylo jako nové. Pak napíchnutí na vag -jedna tryska měla odchylku 1.8 taksem si řikal že to bude asi tím.Ale než sem to začal rozebírat jsem zkusil čistění trysek Vifem jak se to tady děla:).Při čištění jsem zjistil že mi neteče nic ze spateční hadice z podtlakového čerpadla a motor cukal pořád.Tak že čerpadlo? i když mechanici tvrdili že to se nekazí že spíš vstřiky,turbo,snímač ozáček,čidlo tlaku turba atd. Ale nakonec jsem vyměnil to čerpadlo a auto jede jako hodinky..čerpadlo starší 1000,- plus nové těsnění za 300,- a byl jsen vysmátý:)
Už jednou jsem řešil vstřiky,bral jsem naftu od jednoho dopravce,ale už jsem z toho vylečený a beru jen vervu..za ty problemy to nestojí..
B 5.5 1.9 TDI 96kw 4x4

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“