problem s klimou passat b5.5

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

hugo61
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.06.2010 20:09

problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od hugo61 »

zdravim, hladal som podobny problem na tomto fore ale nenasiel som , dnes som prisiel so servisu kde mi vymenil pokazeny klimakompresor za stary so srotoviska ,vsetko s komp. bolo ok namontovali do auta nabili vsetko ok ale za niekolko hodin som sadol do auta a nic presiel som par km a nic neskorsie som znovu nastartoval na chvilu chladilo a potom znovu nic a tak sa to stalo viac krat ,uz som stoho zufali mal som velke vydaje na moj passat novy alternator+.. a tak a este toto inac mam 2003 1.9tdi 96kw 150000km dakujem

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od llukass »

Na econ (bez kompresoru) ti to chladí? Pokud ne budeš mít nejspíš málo chl. směsi v okruhu, takže je možný, pokud ti to plnili, tak ti to uteklo - tzn. že to máš netěsný... Další věc jestli ti jede el. větrák na chladiči od klimy, ale i bez něho by to mělo tak nějak chladit.
Osobně bych to řešil, pokud jsi to měl někde na servisu, tak bych jim to reklamoval, že to nefunguje jak má a že žádáš opravu. :wink:

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od Shear_5 »

llukass píše:Na econ (bez kompresoru) ti to chladí? Pokud ne budeš mít nejspíš málo chl. směsi v okruhu, takže je možný, pokud ti to plnili, tak ti to uteklo - tzn. že to máš netěsný... Další věc jestli ti jede el. větrák na chladiči od klimy, ale i bez něho by to mělo tak nějak chladit.
Osobně bych to řešil, pokud jsi to měl někde na servisu, tak bych jim to reklamoval, že to nefunguje jak má a že žádáš opravu. :wink:
1) dovezl si tam svůj kompresor, být servisem, tak ho pošlu k šípku. Není to jejich díl, nevím proč by za něj měli ručit, pokud je chyba jinde, tak záleží na tom, co měl sluvené za opravu...

2) na econ je kompresor vypnutý, pokud je tam zbytek nějakého chladu, tak to tam ten vzduch pustí, pokud ne, tak nevím jak by to mohlo chladit, když ten chlad nic nevyrobí...

Nejlepší by bylo se otočil někam do servisu na klimatizace, nebo aspoň někam kde na to mají lepší mašinku, vytáhne to chladivo, pokud je toho málo, tak se hledá netěsnost, pokud chladiva neubylo, tak je něco jiného blbě..

hugo61
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.06.2010 20:09

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od hugo61 »

Dakujem zajtra skocim do ineho servisu ale som s toho nanervy zase tie peniaze

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od obrocnik »

aj mne prestala ist klima.isla a po hodinke prestala ist boli teple trubky.a nejde odvtedy.ked zapnem klimu zapne mi hnet vrtulu na chladici klimi ale nechladi cez fukare.bude to tim ze freon malo?
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od Shear_5 »

obrocnik píše:aj mne prestala ist klima.isla a po hodinke prestala ist boli teple trubky.a nejde odvtedy.ked zapnem klimu zapne mi hnet vrtulu na chladici klimi ale nechladi cez fukare.bude to tim ze freon malo?
Bliká climatronic? Může to být chladivo anebo něco jiného... Od stolu je to těžko...

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od Currahee »

Občas zamrzá tryska nebo se přicpe bordelem. Hlavně když už dehydrátor (odlučovač vody a filtr chladiva) nefunguje jak má :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

hugo61
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.06.2010 20:09

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od hugo61 »

znovu ja v druhom servise zasa nic vtiahli mi plyn bol tam vsetok cize neunikal dali mi ho spat a ze nevedia rady myslia si ze kompresor ale ze nie naisto ja uz neviem ist zasa inde?, teraz to ide tak ze nastartujem zapne kompresor pusti trocha chladu a zasa vipne a nic vzdy pri starte trohu schladi neviem

Uživatelský avatar
marara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 31.01.2010 12:04
Bydliště: Praha

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od marara »

Nemůže to být vadným tlakovým spínačem?
Don't follow me, I'm lost too.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od proche77 »

toči se ti při zapnute klimě oba větraky?

hugo61
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.06.2010 20:09

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od hugo61 »

ano tocia sa oba

hugo61
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.06.2010 20:09

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od hugo61 »

a teraz mi pri starte nepusti ani trocha studeneho vzduchu ale trubky su chladne kompresor ide plyn je tiez climatronik nehlasi ziadnu chybu neviem zahada

hugo61
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.06.2010 20:09

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od hugo61 »

neviete niekto poradit nik sa s dacim takym nestretol dakujem

Uživatelský avatar
Melys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 27.07.2008 23:40
Bydliště: Lovecká
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od Melys »

Ahoj mam ted stejny problem mam doplnenou klimu vse bez zavad tlaky ok. Akorad se mi netocila mala sahara tu jsem vymenil a stejne nic mam trubku jednu uplne studenou co vede do kabiny tu uzsi a ta druha ta silnejsi je normalni ani ne horka ani chladna ae do kabiny mi nic nejde ani troska studenyho vzduchu.Kopresor by mel fungovat kdyz je jedna trubka studena i pri volnobehu pozoruju vetsi spotrebu pri zapnuti auto na klime. Cetl jsem tu ze muze byt neco ucpany kde to je ?? a jak se k tomu nejlepe dostanu diky Honza passat 02 rok.AKN.

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: problem s klimou passat b5.5

Příspěvek od djrix »

Zaměřte se na klapky výměníku, měly by být vidět v diagnostice, že hlásí chybu, pak to nemusí otevřít vzduch přes výparník.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“