Vadny snimac teploty?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

tripworld
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 25.03.2009 13:35

Vadny snimac teploty?

Příspěvek od tripworld »

Mam pocit ze mam asi vadny snimac teploty na 1,9TDi 96kW. Niekedy tazko startuje ci je teplo alebo zima, ale nezhavi - zhavenie zhasne hned (mal som podobny problem na Leone so snimacom teploty ale tam svietilo zhavenie dlho). A dnes mi teplota z 90° klesla na nulu asi na 30sekund a potom sa vratila naspat a potom sa trochu este zakolisala. Je vadne cidlo alebo nejaky zly kontakt. Vag som to este nepozeral (teda naposledy tam ziadna chyba nebola).
365 CFGB 125kW DPF DSG 4x4 Higline 2012
3C5 BMR 125kW DPF DSG Highline 2008
B5.5 AVF 96kW Trendline 2002

Dencoy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.07.2009 11:29

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od Dencoy »

Podle mne je špatný čidlo teploty,ale nevím proč by to mělo mít důsledek na špatné starty popř.žhavení.

tripworld
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 25.03.2009 13:35

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od tripworld »

Zhavenie urcite.. na Leone mi to robilo dlho zhavilo aj v lete pritom nad tusim 8°C uz nezhavi spravi len test po vymene cidla vsetko OK. Pozeral som aj VAG ziadna chyba teplotu ukazovalo realne aj v riadku 000 vsetko v norme. Asi to necham tak a pockam ked bude zle uplne.
365 CFGB 125kW DPF DSG 4x4 Higline 2012
3C5 BMR 125kW DPF DSG Highline 2008
B5.5 AVF 96kW Trendline 2002

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od majkl1 »

Vyčisti kontakty na čidle teploty, když to nepomůže tak ho vyměň. Má dva okruhy. Jeden pro motor, druhý pro budíky. Tobě blbnou oba. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od Kwapo »

Me driv taky zlobilo cidlo. Ale bylo to po te, co se mi urval odkalovák na palivovem filtru, pak jsem myl motor. A po nějake době (cca 2-3 dny) to prestalo a vse je v normalu. Byla to jen vlhkost ... Jinak cidlo par kacek origo. Takze to zkus. Jo a kdyz ti blbnou budíky, tak to nic neznamena, ma to 2 nezavisle okruhy. Muzes mit v haji jen ten pro budiky, coz neni nic zavazneho. Ale pro jistotu vymenit ( cca 600,- u VW) :D

jaroslav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.08.2009 19:03

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od jaroslav »

Ahoj. Mám podobný problém s budíkem teploty. Snímač jsem vyměnil a problém pořád stejný. Teplota vyleze na 90 a po chvilce klesne na nulu. Během jízdy má ručička snahu vylezt, ale jako by si to rozmyslela a zase spadne. Už s tím jezdím takhle dlouho a nic se neděje.

bohouszlesa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.01.2012 23:15

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od bohouszlesa »

Ahoj,Já mám už od léta taky problém s budíkem,občas mi vyleze na 90 a spadne na nulu,někdy drží,vyměnil jsem termostat,chvíli byl klid a ted zase padá,tentokrát mi ale s tím jak spadla ručička na nulu spadnul i výkon motoru,na trojku dosáhnout 60km/h docela doba,na dálnici se dostal na 140km/h,ale trvalo mu to,motor 1,9tdi 96kw,rv2003,na nových rozvodech najeto 5000 km.Mám vyměnit čidlo

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od tornado1 »

hlavně načíst diagnostikou a pořádně zkontrolovat chod motoru..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Demolischnmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.03.2008 11:23

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od Demolischnmen »

jo tak tohle resim s tim zhavenim uz taky nejakou dobu.presne mi to funguje tak ze kdyz startuju uplne vychladly motor tak zhavi normalne v pohode ohreju na 90 a necham vychladnout cca 1H-2H to teplota spadne na 50 chci nazhavit a uz to nenazhavi a motor toci mnohem dele nez normalne pritom by mel nazhavit pac motor je uz studenej ale kdyz to necham stat mnohem dele tak zase zhavi normalne.Cidlo jsem vymenil a stale nic :-( (diagnostika cista)

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od proche77 »

Demolischnmen píše:jo tak tohle resim s tim zhavenim uz taky nejakou dobu.presne mi to funguje tak ze kdyz startuju uplne vychladly motor tak zhavi normalne v pohode ohreju na 90 a necham vychladnout cca 1H-2H to teplota spadne na 50 chci nazhavit a uz to nenazhavi a motor toci mnohem dele nez normalne pritom by mel nazhavit pac motor je uz studenej ale kdyz to necham stat mnohem dele tak zase zhavi normalne.Cidlo jsem vymenil a stale nic :-( (diagnostika cista)
čau,a kdy jsi naposledy měnil žhavky? muže byt načli i rele žhaveni,jinak se to ošetřuje softem.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od tornado1 »

motor nežhaví za tepla!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Demolischnmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.03.2008 11:23

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od Demolischnmen »

to jo ale proc to teda toci tak dlouho to neni normalni zhavky budu menit ted nejdrive teda rele vymenim a pak zhavky ty maj nabehano 160tis a buh vi jesli nejsou jeste origo :D

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od proche77 »

Demolischnmen píše:to jo ale proc to teda toci tak dlouho to neni normalni zhavky budu menit ted nejdrive teda rele vymenim a pak zhavky ty maj nabehano 160tis a buh vi jesli nejsou jeste origo :D
když to nepomuže,tak to ošetřit softem,jak pišu

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od mecsoun »

Soft ma vyznam na teple starty a se zhavenim u teplych startu to nema nic spolecneho. Dela se to kvuli nizkym otackam starteru. Jestli to dela u teplyho obcas a studenyho motoru taky obcas tak bych prve zkontroloval synchronizaci vacky. S teplotou motoru okolo padesati stupnu to fakt zhavit nebude. Kdyz bude kolem 5 ti stupnu a min tak cekej nejake zhaveni. Jeste zkontroluj jestli ti chodi klapka na sani jestli neni zatuhla a obcas se nevrati. Ale urcite vymen cidlo teploty nebo jej promer. A zkontroluj kabely k jednotce. To ze pada rucicka na budiku byva prevazne zavadou budiku.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Uživatelský avatar
Demolischnmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.03.2008 11:23

Re: Vadny snimac teploty?

Příspěvek od Demolischnmen »

jj jeste vymenim zhavky pac ty tam budou urco jeste origo cidlo mam nove rele spina pri vagu krasne protoze to zhavi krasne ale jak se ohreje motor a pak zastavim a stoji to cca 4h to uz je motor uplne vychladly ne ohraty tak to proste nenazhavi a toci to treba 5 sekund nez to chytne ale necham to stat do dalsiho dne a nazhavi uplne krasne nebo odpojim cidlo teploty a chytne to taky hned (sice to zhavi asi 10S)s odpojenym cidlem

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“