Passat B5.5 r.v. 2003 spojka?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
rulez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07.09.2014 09:53

Passat B5.5 r.v. 2003 spojka?

Příspěvek od rulez »

Ahoj
chtěl jsem se zeptat (ujistit) jestli mám opravdu kaput spojku. Když jedu po vesnici 50 Km a vyjíždím a šlápnu na to, tak se mi někdy stane (ne pořád), že vyletí otáčky, ale auto nezrychluje. Pokud tomu tak je, že budu muset vyměnit spojku (dvouhmotu) nevíte, kolik by to tak mohlo stát? Co jsem koukal na netu, tak spojková sada se dá sehnat ca. 7 tis. Je k tomu potřeba ještě něco? Podle toho, že to je spojková sada, bych tomu rozuměl tak, že by k tomu nic víc potřeba být nemělo nebo se pletu?
Mám vyhlídlou tuto http://www.autodilylevneji.cz/volkswage ... 0.html[url][/url]. Co myslíte? Předem dík moc!

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5.5 r.v. 2003 spojka?

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak ačkoliv tady nejsem admin, tak by bylo fajn, kdyby si, když máš víc dotazů to napsal do jednoho vlákna např. spojka + turbo passat nebo tak něco ... tak možná admin by mohl nějak sloučit :-)

Co se týče toho co popisuješ vypadá opravdu jako spojka, ale to co sis našel je sice 3dílná sada, ale není v tom dvouhmotnostní setrvačník, ale je tam jen lamela, ložisko a přítlačák. To, že není dvouhmota slyšet bych neřešil a při výměně spojky bych ho rovnou měnil, protože se může stát že to budeš měnit za půl roku a celé to rozebírat znovu.

Dle tvých dotazů mě přijde, že tomu uplně 2x nehovíš a tak bych to svěřil raději nějakému servisu a tam budou celý nakřivo z toho když si koupíš díly sám a budeš chtít jen práci.

Pokud to bude dělat nějaký kamarád nebo ty sám, tak bych volil toto, máš to i s dvouhmotou:
http://www.cc-autodily.cz/setrvacni-se-spojkou" onclick="window.open(this.href);return false;


rulez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07.09.2014 09:53

Re: Passat B5.5 r.v. 2003 spojka?

Příspěvek od rulez »

Hm, to jsem přesně slyšet nechtěl, že to je i bez toho setrvačníku, ale děkuju. Každopádně dá se nějak poznat, že ten setrvačník je ok? Co se týče toho sloučení, napadalo mě to postupně, proto jsem to měl každý zvlášť :) Tak snad to nějak nevadí. Jojo, 2x tomu nerozumím, ale bude mi to dělat známej (automechanik), tak ty díly si chci sehnat jen tak orientačně abych věděl cenu. Nechci totiž kupovat to nejlevnější, ale nějakej zlatej střed.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5.5 r.v. 2003 spojka?

Příspěvek od CentriFUGA »

Myslím že to poznat nejde - teda pokud není slyšet při nastartovaným autě, při rozjezdi a tak a ba naopak - při demontáži a zpětné montáži se se vším pohne a pak to může začít o to dříve.

Když to vezmeš takhle:
Spojková sada sotjí nějakejch 7 tisíc + práce dejme tomu 2-3 tisíce, nevím jak drahýho máš mechanika.
Když budeš za půl roku kupovat samotnej setrvačník stojí ale třeba taky zase 7-8tisíc a pak znova práce ...

a nebo je lepší dát 12,5 za sadu (sada bude vždycky levnější než zvlášť spojka a zvlášť dvouhmota ...) a platit jen jednu práci ... myslím že to je jednoduchej počet ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“