Zavzdušňuje se motor

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Zavzdušňuje se motor

Příspěvek od adam.dolezel »

Ahoj,

na začátek napíšu, že mám passata B5.5 1.9 TDI 96 kW AVF. Mám problém, ze kterého jsem už nešťastný. Po výměně hlavy, žhaviček a podobných drobností se nám celkem dlouho nepodařilo motor nastartovat, nakonec se povedlo. Ale po delší době, jako je noc nebo 10 hodin v práci startuju zase zavzdušněný motor celkem dost dlouho, nakonec se vždycky povede. Dneska jsem měnil naftový filtr, ale žádná změna. Je nějaká finta, jak motor odvzdušnit? Nebo bude jiný problém, potkal už někdo něco podobného? Je více míst, kde může nasávat vzduch? Po relativně krátké době, kdy je motor vypnutý, nastartuju napoprvé, ale taky to trvá. Před výměnou hlavy, která byla nejspíš prasklá a ztrácelo se mi hodně vody, jsem startoval na brnk. Děkuji za vaše postřehy a zkušenosti, už bych chtěl mít zase normální auto a a startovat jako člověk :)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zavzdušňuje se motor

Příspěvek od M@ty »

Mrkni se na přírubu tandemu zda není mastná. Nafta by tekla dolů po bloku a byla by mastná i příruba spojky. Bylo by to těsněním tandemu. Pak nepíšeš jaký máš paliv. filtr a zda máš chlazení paliva. Už se to tu také řešilo, že za zavzdušnění mohl prasklý výměník chlazení nafty na filtru. Pak samozřejmě nesmí téct hadice. Špatné těsnění vstřiků nevím zda bylo schopné nasát vzduch, ale nejspíš ano.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Zavzdušňuje se motor

Příspěvek od adam.dolezel »

Palivový filtr nevím, jak se rozlišuje, nebo co bys o něm chtěl vědět. O chlazení paliva bohužel taky nevím. Mám jenom prasklý intercooler, ale to na start nemá vliv, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Zavzdušňuje se motor

Příspěvek od Goodicek »

Chlazení nafty viz obrázek
Přílohy
filtr s chlazením.jpg
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Zavzdušňuje se motor

Příspěvek od adam.dolezel »

Palivový filtr mám tenhle, takže bez chlazení http://www.prodejoleju.cz/cz/detail/pal ... -superb-i/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zavzdušňuje se motor

Příspěvek od M@ty »

Tak to chlazení paliva nemáš. Mrkni zda ti někde neprolíná nafta. Hlavně kolem filtru a tandemu.

Jinak to chlazení a filtr pro něj vypadá takto :
Přílohy
Paliv. filtr.jpg
palivovy-filtr-mann-wk842-11-mf-wk842-11-audi-skoda-vw-original.jpg
palivovy-filtr-mann-wk842-11-mf-wk842-11-audi-skoda-vw-original.jpg (14.37 KiB) Zobrazeno 2158 x
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Zavzdušňuje se motor

Příspěvek od adam.dolezel »

mohl bys mi, prosím, popsat ten tandem, k čemu to slouží a kde to najdu? Díky moc

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zavzdušňuje se motor

Příspěvek od M@ty »

Tandem je paliv. cerpadlo a vyveva v jednom. Je pohaneny z vackove hridele a pripevneni je tudiz na konci hlavy hlavy valcu. Pri pohledu zpredu od rozvodu je na opacne strane hlavy v prostoru pred pozarni prickou motoru. Tandem ma dle typu a vyrobce dve ruzna tesneni. Prvni jsou dve gumova tesneni, druhy typ je jedno plechove. Pri kontrole tandemu se soustred na mastnotu z nafty na bloku pod nim a na prirube spojky.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... %AD+tandem

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... lit=tandem

Tady je na konci odkaz na opravu vyvodu podtlaku z tandemu a jsou tam nejake fotky : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... %AD+tandem
Přílohy
Tandem.jpg
Tandem.jpg (25.02 KiB) Zobrazeno 2144 x
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Zavzdušňuje se motor

Příspěvek od adam.dolezel »

Děkuji mockrát za vysvětlení a fotku. Včera, jak jsem psal, jsem měnil palivový filtr, těžko říct, jak dlouho tam byl. Ráno start špatný, odpoledne start špatný, u mechanika odpoledne několik startů a ty poslední už byly v pohodě. Mezitím se právě sundala ta plastová spojka z filtru a odfouklo to vzduch. Je možné, že starý filtr fungoval špatně a nemohl oběh odvzdušnit, to až ten nový filtr a všechno bude v pohodě? Už se nemůžu dočkat, až budu startovat ráno, poslední možnost je zkusit vyčistit el. naftové čerpadlo v nádrži, jestli drží tlak, jinak už nevím...

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Zavzdušňuje se motor

Příspěvek od adam.dolezel »

Dneska jsem měl venku čerpadlo z nádrže, které jsme profoukli a vypadalo OK, no startovalo to zase na brnk, ale uvidím ráno. Ještě je tady jedna možnost, že vzduch přisává ventil na naftovém filtru, je sice nový i s gumičkama, které byly u filtru, ale jde vytahovat podezřele lehce, mechanik říkal, že většinou jde vyndat z filtru dost těžce a zasouvat taky, co myslíte?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“