? 81 KW,AFN, Točí a nenaskočí ?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Kapli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.08.2014 23:47

? 81 KW,AFN, Točí a nenaskočí ?

Příspěvek od Kapli »

Zdravím všechny před par dny mě passat při jizdě najednou z ničeho nic vyskočila kontrolka baterky přestal dobijet auto jsem odstavil a dotáhnul domu. Doma jsem to chtěl zkusit zda teda je to opravdu altikem tak sem dal novou baterku nabitou zkoušim zastartovat a nic motor jen toči a nechytne.Povolil jsem trubku na čerpadle tam ani kapka nafty ani u vstřiku.tak sem koukal na čerpadlo v nadrži a když proměřuju zasuvku tak tam je cca 1,9 V což je dost malo. Nevíte kde najit nějaký relátko nebo odkud jde napájení do čerpadla co je v nadrži ? Je zajimávé že to přestalo dobijet ale když dma novou baterku nabitou tak by to mělo normalně nastartovat a to diky tej pumpě nejde když netlači naftu.. Asi hodně blbá shoda nahod ? Díky za radu nebo nějaké el. schéma.. :?:

Krocan8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 11.08.2012 03:57
Bydliště: Brno

Re: ? 81 KW,AFN, Točí a nenaskočí ?

Příspěvek od Krocan8 »

to co měříš na nádrži je palivoměr, ne čerpadlo, AFN nemá čerpadlo v nádrži ;-)

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: ? 81 KW,AFN, Točí a nenaskočí ?

Příspěvek od DaveA3 »

jestli se nemýlím tak AFN nemá v nádrži čerpadlo, to měli až PD

edit: Pozdě :D

Krocan8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 11.08.2012 03:57
Bydliště: Brno

Re: ? 81 KW,AFN, Točí a nenaskočí ?

Příspěvek od Krocan8 »

jinak ohledně toho, že točí a nechytá, nemáš tam nějakej dodělávanej imobilizér, krom toho továrního? když jsi odpojil baterku, mohl se nějak pošašit imobilizér, pokud tam nějakej přídavnej máš a nepustí naftu do čerpadla...

Kapli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.08.2014 23:47

Re: ? 81 KW,AFN, Točí a nenaskočí ?

Příspěvek od Kapli »

A tak proč když oddělam sedačky odšroubu víčko po směru jizdy na pravé straně tak tam je hadice jako zpětná větev a hadice od čerpadla k motoru to mi vysvětlete ? Jo a dodělavanej imobilizer poznam jak ja tam nic nedodělaval. A když sem to oddělaval tak neivm jak bych mohl pošašit imobilizer to mi řekni ? Spiš jeslti neni někde k sehnaní nějaky schéma ....

Krocan8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 11.08.2012 03:57
Bydliště: Brno

Re: ? 81 KW,AFN, Točí a nenaskočí ?

Příspěvek od Krocan8 »

do nádrže je shora vloženej a velkou plastovou maticí přišroubovanej sací koš paliva s palivoměrem, je tam plovák a odporový dráhy, na který je přivedený napětí, podle odporu si to vypočítá jaká je hladina paliva, hadice tam jdou jedna od sacího koše a druhá je přepad nevyužité nafty zpátky do nádrže...kdybys měl čerpadlo v nádrži, tak by po zapnutí klíčku bylo to čerpadlo slyšet, že natlačí, každopádně u TDi s rotačním čerpadlem NENÍ elektrický podávací čerpadlo, je jenom podávací čerpadlo mechanický, který je součástí vstřikovacího čerpadla. Dodělávanej imobilizér jak poznáš ti nepovím, každej je jinej a jinam se schovává, pošašit se může jednoduše tak, že při odpojení baterky pochopitelně ztratí napájení a pokud je udělanej tak, že se potom musí znovu spárovat, ať už s klíčem nebo s čímkoliv jiným, tak ti naftu nepustí, dokud ho nějak nepřesvědčíš (nespáruješ nebo nevyřadíš z provozu)...zkusil bych ještě přes VAG vyčíst paměť závad ŘJ motoru, jestli třeba nepíše něco ta, třeba zablokování startu imobilizérem...

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: ? 81 KW,AFN, Točí a nenaskočí ?

Příspěvek od trhac »

Ještě bych zkusil elektriku na čerpadle.Jestli tam pude tak ti buď došla ropa nebo kleklo čerpadlo

Kapli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.08.2014 23:47

Re: ? 81 KW,AFN, Točí a nenaskočí ?

Příspěvek od Kapli »

Cus tak dlouho sem neměl čas ale mužu odpovědět.Celý víkend sme laboroval měřil a přemyšlel.Nakonec jsem si prostě zalil filtr flaškou a hadičku natlačil sem tam ropu a povolil trubky nafta začla tect a auto po dlouhem točeni chytlo.Oddělal jsem hadici co jde z nadrže do filtru přes pruhlednou hadici jsem nasal naftu a dal zpět na filtr a ouha a auto vrči.Mylsim si že asi nějak zablbnul plovák a bylo min nafty nebo fakt netušim co stim bylo pochybuju že by za jizdy zapadla nafta.Tak asi takto jinak díky za reakce ... :)

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: ? 81 KW,AFN, Točí a nenaskočí ?

Příspěvek od trhac »

Tak hlavně že jede :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“