Špatný studený start

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pavlos86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.06.2014 20:16

Špatný studený start

Příspěvek od pavlos86 »

Zdravím...Je možný když jsou žhaviče kratší cca o 5mm...že můžou způsobovat horší studený start, když je ráno chladněji? Žhaviče a baterka jsou od jara nový. Měnil jsem žhaviče a baterku preventivně z důvodu že na jaře ranní studený starty byly horší. Tak jsem si myslel že je po problému už a teď když je třeba ráno chladno cca +2 nad nulou, tak je to upe stejný, jak na jaře ty studený starty. Kdyby bylo 10 pod nulou, tak neřeknu, ale když je 2 nad nulou a motor sebou škube, jak kdyby naskočil na 2 nebo 3 valce, tak to je hrozný. Jinak chytá na drc, když je 5 a víc nad.. Může být problém ještě někde jinde nebo je to teď kvůli těm kratším žhavičům? Ty kratší žhavice mě dali v obchodě..měli aj techničák, tak jsem doufal že maj pravdu a dal jsem je tam. děkuji za rady

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Špatný studený start

Příspěvek od M@ty »

A ty původní co jsi vyndal byly delší?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

pavlos86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.06.2014 20:16

Re: Špatný studený start

Příspěvek od pavlos86 »

M@ty píše:A ty původní co jsi vyndal byly delší?
jj byly delší cca max 5mm. Originál snad tam byly od výroby, Dle roku výroby na nich, tak jsem usoudil že to jsou aj original. A v obchodě mě dali kratší, ale závada je stejná. Tak jsem s toho jelen

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Špatný studený start

Příspěvek od trhac »

Tak bych asi začal těma delšíma žhavičama a potom zkusit teplotní čidlo.Třeba je ráno odpojit a budeš vědět hned jestli chytne líp nebo ne.

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Špatný studený start

Příspěvek od Munez »

Zdravim,potreboval bych poradit.mam horsi studene starty.venku cca 10 stupnu a nekdy naskoci a hned chcipne,nekdy toci aj 15s a potom chytne,ale volnobeh je neklidny.dal jsem nove tandemove cerpadlo a starty jsou lepsi,ale porad je tam naznak toho neklidneho volnobehu a hodnoty vstriku za studena jsou spatne.treba treti vstrik mel nedavno 2,99,potom byl ok a uz mel druhy vstrik 2,99.jinak za tepla maji vsechny max 0,3 ,tak to je ok.vypada to na zavzdusnovani nebo co by to mohlo zpusobovat?gumicky jsem delal cca pred 50tkm,tak se prvni ptam nez se to zase zacne rozdelavat.myslite,ze by to mohl delat treba spatny palivovy filtr?jinak podavacka jede.predem se omlouvam,jedna se o seat alhambra 2.0tdi,najete 280tkm,davam to jsem,protoze motory jsou podobne,ale tu se pohybuje vic lidi nez tam,tam jsem psal a nikdo zatim nic.nedavno delane stk a emise vyborne.rozvody nastavene a hodnoty cidel vacka,klikovka sedi.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Špatný studený start

Příspěvek od majkl1 »

Vstřiky se u PD přetěsňují proto, že se vymačká jejich uložení v hlavě motoru. Přetěsnění tedy neřeší příčinu, ale pouze oddalují nevyhnutelné. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Špatný studený start

Příspěvek od Munez »

ale ja nedelal tesneni kvuli nejakem problemu.ja delal rozvody a zrovna jsem menil guferka na ventilech,protoze pres nej to zralo olej a rovnou jsem vymenil vse co se dalo.ted to startuje celkem dobre,ale mozna je to teplem.nebo mozna byla jenom spatna nafta,ale byla tam verva 100,tak tezko rict jestli muze aj takova nafta byt spatna
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“