Předvstřik

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Předvstřik

Příspěvek od seabees »

čaues,
najde se tu někdo ochotný kdo by mi zkontroloval nastavení předvstřiku na 1,9 96Kw r.v.01.Dělal jsem o víkendu rozvody a přijde mi že to malinko hulí a že je i větší spotřeba.Ale nejsem si jistej.Nejlíp někdo z okolí Prahy 3 směrem na západ Beroun,Žebrák.Bylo by fajn když to ten člověk uměl i nastavit
Díky

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: Předvstřik

Příspěvek od bobyz »

Předvstřik? Myslíš tím synchronizaci vačka/klika.

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Předvstřik

Příspěvek od seabees »

Na vačce je řemenice která drží na středovym šroubu a na tý řemenici je ještě jedno ozubený kolo který je na třech šroubech.Tím se údajně nastavuje předvstřik.Jestli se tomu řiká synchroizace vačka/klika nevím.Vím jenom že o tom ví málo lidí a když dělají rozvody tak to ozubený kolo nepovolují a nechají ho ve stejné poloze.Při výměně rozvodů by se to mělo údajně rozhodit a znovu nastavit.Tak to do mě nahustil jeden mechanik

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Předvstřik

Příspěvek od majkl1 »

Hustil správně :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Předvstřik

Příspěvek od seabees »

majkl1 píše:Hustil správně :mrgreen:
tj.podle bobyze na ko*ot

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Předvstřik

Příspěvek od majkl1 »

Já nerozumět řeči tvého kmene :lol:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Předvstřik

Příspěvek od seabees »

majkl1 píše:Já nerozumět řeči tvého kmene :lol:
:mrgreen: no jako že rozvody mám sice hotový, ale postup výměny odvážný a předvstřik u PD neni předvstřik nýbrž synchronizace vačka/klika

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Předvstřik

Příspěvek od seabees »

tak to do mě nahustil bobyz :-D já jsem v celku důvěřivá osoba

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: Předvstřik

Příspěvek od bobyz »

Pánové už nevím co si tu o některých myslet, ale budiš. To jak někteří dokáží dělat rozvody (když je tu o nich zrovna řeč) tak to mě až překvapuje ikdyž vlastně ani nepřekvapuje. Když něco nezvládnu a nemám na to potřebné vybavení tak se do toho co ? no nese....! Ale bohužel jsou tu i tací kteří si nedají a nedají říct. Přeji krásný den
Bobyz :lol:

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvstřik

Příspěvek od MikiDNV »

no tiez mi rozum trochu zastal...aspon servisny manual si prectaj ked robis nieco s autom a nerozumies tomu seabeas...

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Předvstřik

Příspěvek od seabees »

bobyz píše:Pánové už nevím co si tu o některých myslet, ale budiš. To jak někteří dokáží dělat rozvody (když je tu o nich zrovna řeč) tak to mě až překvapuje ikdyž vlastně ani nepřekvapuje. Když něco nezvládnu a nemám na to potřebné vybavení tak se do toho co ? no nese....! Ale bohužel jsou tu i tací kteří si nedají a nedají říct. Přeji krásný den
Bobyz :lol:
počkej kolego ty si trošku mimo mísu, rozvody jsou hotový auto jezdí, co jsem tedy nezvládnul.Naopak myslím že když bych to dělal podle příručky tak tu synchronizaci povolením tří šroubů rozhodím ještě víc než to mám teď a hledal bych stejně někoho s VAGem.Je rozhozená spotřeba na volnoběh a to čemu mechanik řiká předvstřik je ve skutečnosti synchronizace u motorů PD o čemž si mě poučil.Copak ty sis někdy k nečemu stoupnul a hned věděl která bije?Já měl u sebe mechanika, dělal jsem jak řikal auto jezdí.Že to nebyl zrovna technologický postup VW podle xichtu mechanika nepoznám.

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Předvstřik

Příspěvek od seabees »

MikiDNV píše:no tiez mi rozum trochu zastal...aspon servisny manual si prectaj ked robis nieco s autom a nerozumies tomu seabeas...
měl jsem u sebe mechanika, dokonce to byl tvůj krajan

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: Předvstřik

Příspěvek od bobyz »

V pořádku žádnej učenej z nebe nespadl. Ale jak říkám pokud si ten tvůj mechanik plete dvě různé věci tak to mě stačí. Rozvody jsou podle mě hotové když to dá čovek na přípravky k tomu určené a je seřízená ta tolikrát tu řečená synchronizace :) Jinak pokud ti to tak stačí a myslíš, že máš jen rozhozenou spotřebu na volnoběh tak OK. Já ti chtěl jen pomoct a myslel sem to dobře. Stačí se podívad youtube jak má proběhnout správná výměna rozvodů.

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Předvstřik

Příspěvek od seabees »

já teď nechci nějak hanit slováky ale když řiká popcornu pukance tak je možný že je pro někoho na slovensku předvstřik synchronizací.Tím by se vše vysvětlilo.Jasně že to mělo být na přípravky a pod.a vím že to jak je to teď nastavený nestačí, proto tu mám založený téma a tobě už teď děkuju za osvětu.Jen musim nějak vyšetřit čas ať to uděláme.Jinak já byl rád že to mám hotový i bez přípravků protože původní řemen po 70ti tisících na dvaceti cm dýlky nechápu proč uhnul z řemenice a skoro 1/3 šířky byla rozřízlá a rozdrbaná od kladky.Když s tim denně jezdim tak nic moc pocit.Když jsem všechno co bylo potřeba sundal tak nikde žádný vůle v ložiskách, nechápu co se stalo a jen na kousku řemenu.Napiš mi do PM co je potřeba za nářadí na tu synchro

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: Předvstřik

Příspěvek od bobyz »

Já už vůbec nemám nic proti slovákům ba naopak mám slováky rád. Jo to říkají pukance to znám :-) ale myslím, že předvstřik a synchronizace je rozdíl i na Slovensku. Schválně se zeptám jednoho známého až tam pojedu. Výbornej člověk na auta. Jinak to ti věřím, že to byl blbej pocit stím tak jezdit.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“