Špatné starty po delším stání

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
jurag60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od jurag60 »

mě taky auto špatně startuje 2 osoby mi řekli vyměnit startér ... nevim jestli to pomuže nema stím někdo zkušenost ,da se to nějak proměřit jestli nema velky odběr nebo nějak?

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od fredh »

může to bejt. Kdy ti to startuje blbě? teplý, studený? Může to dělat hromada jinejch věcí.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Mám ještě takový rychlý dotaz mimo téma, ale sice když začalo teď mrznout, tak mi stávkuje baterka.. naměřil jsem na ní 12.16V, takže už jí v místnosti ohřívám na pokojovou teplotu a potom půjde na nabíječku. ALE, mám Banner Starting Bull 12V 72Ah 640A a ta je vedená jako bezúdržbová, nejspíše, ale sundal jsem ty nálepky nahoře a pod nimi je normálně 6 plastových víček, které jsem vyšrouboval a zkontroloval hladinu kapaliny. Mám je nechat při nabíjení raději sundané? Jezdím skoro jen po městě, tak asi jsem na to doplatil.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od d.d.t33 »

vhodne akorat tak na novy diesel tahle baterka maly startovaci proud a dva ci tri starty a kratke jizdy v techle mrazech a baterka je mrtva aspon by to chtelo 700a start a vyse takhle je akorat tak vhodna na benzin ci na auto v absolutne v poradku. ja osobne ,mam tedy v aute 70 a start proud 680 a na drc ale zalezi jak se o auto staras a jak jezdis :good: menim zhavice vcetne predehrevu v rozmezi 4let a samosebou uz probehl repas starteru ale na drc :taunt: i v minus 20 :yahoo:

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od CentriFUGA »

Mám v passatu 74Ah 680A startovací proud uplně v pohodě a na touranu mám nevím kolik, ale startovací 640A a taky uplně v pohodě, ale jsou to obě zánovní baterky a hlavně značkový, ne nějaký BANNERky z kauflandu :-)) (taková byla v touranu a při prvním mrazu konec i přesto že měla 720A ...)

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Trochu jsem jí nabil a zatím to vypadá dobře, tak uvidím po pár dnech mrazu :D Kdyžtak budu muset pořídit novou s vyšším startovacím proudem. A ohledně toho předehřevu? To se mění jak?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od M@ty »

Zajímalo by mě co je lepší značka než Banner? Fiamm, Yuasa??? No rozhodně ne Varta/Bosch...

Těmi cukačkami popravíš každou baterii. Buď víc jezdit s méně startovat nebo dobíjet.

Předehřevem jsou nejspíš myšleny žhavičky chlad. kapaliny ve výstupu z palice.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od CentriFUGA »

M@ty: tak jelikož bydlím ve městě kde se baterky do aut vyrábí - Varta, nebo chceš-li dnes je to vše komplex Johnson Controls.

Dělá tam i jeden můj příbuznej a jeden kamarád dělá ve firmě, která baterky vozí a skladuje a řeknu ti jak to funguje ve fabrice:

To takhle vytvořej zaměstnanci nějaké baterky do aut, potom se vezmou a dají se do "zkušební místnosti", kde se měří jejich napětí bez odběru po 24h, 48h a tuším 5 dnech. Dle toho jestli vydrží plně nabitá nebo jen s minimální odchilkou či je to zmetek se tam baterky třídí.

Ty co vydrží nejlépe se posílají do automobilek (např. Škoda) - jeme tomu skupina A+++. Ty co jsou velmi kvalitní se dají na hromadu A, pak jsou tam další, které vydrží méně a je to hromada B a pak tam jsou ty, kde je výdrž zase o něco hodří a to je hromada C a pak jsou ty nejhorší a to je hromada D. Pak je hromada F a ty se rozeberou a udělají znovu, protože nevydržej vůbec nic :-)

Poté firma, která vozí a skladuje baterky naloží paletu bataerek skupiny A, odveze je a TEPRVE U NICH NA NĚ LEPÍ ETIKETY BOSCH + VARTA (lepší řady), poté přiveze kamion další paletu B a tam nalepí třeba BOSCH a CARTA ale ty nejlevnější, obyčejné řady, pak vezme paletu hromady C a tam nalepí třeba tu BANNERku a jiné značky no a pak je hromada D a tam se lepí kauflanďácké etikety typu SUPE LONG, AKU, EURO POWER a podobné bezejmené baterky :-)

Takhle to opravdu funguje, baterka je stejná, jen jiná etiketa a barva kastlíku :-) Dokonce už šetřej tak, že si tu udělali vlastní fabriku, která vyrábí plastové kastlíky na baterky, než aby je kupovali od jiných firem a člověk čekal že když otevřou takhle velkou fabriku, jak tu zaměstají aslespoň 400lidí a ono je to tak automatizovaný že tam dělá 90 lidí i s katnýnou a uklízečkama :-D

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Já právě slyšel na Banner chválu. Ale těžko říct. Zatím po dobití je vše OK a startuju. Budu jí častěji nabíjet. Dokonce už mi funguje i centrál u zadních dveří, který stávkoval několik týdnů :D

A k tomu předehřevu.. trochu jsem tady četl a prý jsou u passata ještě další žhavičky, které předehřívají chladící kapalinu, dokud se motor nedostane na provozní teplotu. To je to co popisuješ M@ty? Je to přístupné někde u motoru když zvednu kapotu? To jsou úplně stejné žhavičky jak u motoru? To asi ne..

Motor se mi málokdy dostane na provozní teplotu, když je pod nulou. Jezdím ale tak do 10km po městě, takže to asi bude normální. Termostat i čidlo mám nové. Chtěl jsem to vyřešit nějakým krytem na masku chladiče.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
jurag60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od jurag60 »

fredh píše:může to bejt. Kdy ti to startuje blbě? teplý, studený? Může to dělat hromada jinejch věcí.
pravě že za studena i za tepla,,,žhavičky,baterka ,palivák novy

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od fredh »

jak je na tom předvstřik?
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
jurag60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od jurag60 »

toto mi naměřil vag nevím co to znamena je to foceno v intervalu cca 4sekund
Přílohy
IMG_20150104_155730.jpg
IMG_20150104_155742.jpg
IMG_20150104_155746.jpg
IMG_20150104_155750.jpg
IMG_20150104_155755.jpg

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od fredh »

no u tvýho motoru se předvstřik kontroluje kanál 0, pole 2. Ale jestli si měnil rozvody, tak tam se to musí nastavit na přípravek a motor už si předvstřik reguluje sám. Neměnil jsi náhodou rozvody? Neudělali ti je blbě?

Pak by to mohlo ještě bejt ukostřením startéru, samotným startérem, nebo slabou baterkou.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
jurag60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od jurag60 »

baterka je nova,rozvody jksem ještě nedělal ale mohly přeskočit třeba...takže v ktere kolonce mam dát ten kanal 0. a jaka hodnota by tam měla byt?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“