Vibrace motoru, huceni prevodovky ?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Simon87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.12.2014 11:18

Vibrace motoru, huceni prevodovky ?

Příspěvek od Simon87 »

Zdravim, mam passata 1.9tdi 96kW r.v. 2003 najeto 255000tis. Mam problem s vibracemi v kabine, ktere prestanou kdyz jen napr. pridam plyn a zvysim otacky cca o 200. To se ale vraci pri vyssich otackach kolem dvou tisic. Auto ma divny drncivy zvuk. A dalsi vec je huceni prevodovky, pokud jedu bez plynu z kopce na jakykoliv stipen, tak prevodovka huci (jestli je to tedy vubec prevodovka), na volnobeh to jde normalne i s razenim neni problem. Nejake rady ? Dekuji

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Vibrace motoru, huceni prevodovky ?

Příspěvek od trhac »

Podívej se na silentbloky a na vlnovec.Ten taky často dělá bordel.Jestli ti nehučí nějaký ložisko u kola tak je to v převodovce.Nebyl bys první ani poslední komu hučí šestikvalt.Vono je tam taky potřeba občas vyměnit olej

Uživatelský avatar
dHb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 08.06.2009 19:19
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace motoru, huceni prevodovky ?

Příspěvek od dHb »

taky mi vibruje, už jsem vyměnil všechny silentbloky, vlnovec, spojku včetně setrvačníku a auto vibruje dál...
Passat 2002, 129 kw, HIGHLINE
Golf 2001, 122 kw, PRODANO
Allroad 2004, 184 kw PRODANO

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Vibrace motoru, huceni prevodovky ?

Příspěvek od trhac »

Co poloosy????

luk80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.09.2014 08:53

Re: Vibrace motoru, huceni prevodovky ?

Příspěvek od luk80 »

Simon87 píše:Zdravim, mam passata 1.9tdi 96kW r.v. 2003 najeto 255000tis. Mam problem s vibracemi v kabine, ktere prestanou kdyz jen napr. pridam plyn a zvysim otacky cca o 200. To se ale vraci pri vyssich otackach kolem dvou tisic. Auto ma divny drncivy zvuk. A dalsi vec je huceni prevodovky, pokud jedu bez plynu z kopce na jakykoliv stipen, tak prevodovka huci (jestli je to tedy vubec prevodovka), na volnobeh to jde normalne i s razenim neni problem. Nejake rady ? Dekuji

Ahoj, já vibrace motoru řeším už rok a asi se na to už vybodnu, stálo to raketu.
Co se týče hučení při brždění motorem, tak je to ložisko hřídele v převodovce.
Respektive ti spojka zničila převodovku tím že neklouzala lamela po hřídeli a tahala za
ní a tím poškodila obal ložiska.
Oprava není drahá, ale ať to nedělá laik. mě to dělal pan v Ml. Boleslavi a je to fakt profík
nic jiného nedělá. Po telefonu mi řekl co tomu je a udělal to skoro na počkání.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“