váha vzduchu b5 85kw PD

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Vojcech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 12.04.2014 23:31

váha vzduchu b5 85kw PD

Příspěvek od Vojcech »

zdravím, chtěl bych se zeptat jaká váha vzduchu patří do motoru 1.9 tdi 85kw. Měl jsem problém že mi auto absolutně netáhlo. Mechanik mi dal novou váhu vzduchu. A auto už jede o něco líp ale zdá se mi že to není jako dřív. Musí tam být váha vzduchu přímo pro ten motor nebo na tom nezáleží ?
Passat B5 1.9 TDi 85kw 08/2000

Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

Re: váha vzduchu b5 85kw PD

Příspěvek od Dregs »

Vojcech píše:zdravím, chtěl bych se zeptat jaká váha vzduchu patří do motoru 1.9 tdi 85kw. Měl jsem problém že mi auto absolutně netáhlo. Mechanik mi dal novou váhu vzduchu. A auto už jede o něco líp ale zdá se mi že to není jako dřív. Musí tam být váha vzduchu přímo pro ten motor nebo na tom nezáleží ?
Mám úplně stejný problém. Též mám VW passat b5 (1.9 tdi 85kw pd). Auto vůbec netáhne, příjde mi, že kolem 2 tisíc otáček má snahu, ale pouze na sekundu a pak přestane táhnout. Neháže mě to do servisu, ani když to točím do 4 tisíc otáček. Na diagnostice mi nic nezjistili. Zkoušel jsem i odpojit váhu vzduchu a rozdíl tam je, auto bylo úplně líné, tudíž soudím, že ji mám též nějakou špatnou.

Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

Re: váha vzduchu b5 85kw PD

Příspěvek od Dregs »

Tak jsem dnes provedl výměnu váhy vzduchu. Motor jede naprosto perfektně. Když zařadím rychlostní stupeň 1 sešlápnu plyn, tak začne i blikat protiskluz - toto jsem předtím neměl. Tah naprosto perfektní.

Váhu vzduchu jsem použil z Škoda Octavia I - cca kolem 70kw měla.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“