prosim pomoc

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
jindra13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.02.2015 14:48

prosim pomoc

Příspěvek od jindra13 »

Dobry den . mam takovy jeden problem a uz nevim co s tim.
mam passata 1,9 tdi 1996 a prestal mi startovat
jezdim s nim kazdy den 60 a vic km bez problemu , ale jak sem k nemu rano prisel dal sem klicek do spinacky otocil do prvni polohy , kontrolky se vsechny rozli . pockal sem az zhasne zhaveni a chtel sem nastartovat . a vubec se mi to nechtelo protocit . jen tak malo jakoby byla spatna baterka. Tak prijel kamos a zkouseli sme to natocit pres kable , nic . V praci sem si baterii nabil a po praci sme jeli k autu a dalsi sme nabitou baterku to auta a zkousel a nic to same . tezce se protaci . tak sme zkusili znova kable a lup pasat nastartoval . tak sme to vypli a zkusili nastartovat bez kablu (normalne) a dobre , udelali sme to asi 4 krat a dobe . Tak sem jel do dilny vratit kapble vypnul sem motor, pak sem znova startoval a nic zase to same . nastartoval sem to pres nabijecku a dojel domu .. no dneska rano doma bylo -21 . sel sem do auta a nastartoval sem bez problemu ! auto sem zaparkoval pred garaz , vypl motor a chtel sem vymenit novou baterku za starou . Tak sem zase vypl motor a zase zkusil nastartovat a dobre .. po tretim pokusu mi to udelao znova , nic auto nestartuje nova baterka , procistene kostry , a nic atuo mi stoji a jel tezce se protoci . Kamos mi rikal neco s imobilizerem . ale ja nechapu ze sem vcera dojel domu , a rano v -20 nastartoval bez problemu .. a ted zase nic .
Prosim jestli se to nekomu taky stalo poradte Dekuji vam moc

Dwonder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 07.04.2014 18:10

Re: prosim pomoc

Příspěvek od Dwonder »

A na startér jste se dívali ? Kámošovi auto někdy startovalo, někdy ne a nakonec to byl problém ve startéru, ale nepomatuju se co konkrétně bylo za problém.

jindra13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.02.2015 14:48

Re: prosim pomoc

Příspěvek od jindra13 »

ano divali v pohode vsechno je Ok a stale nic, ted mi rekl mechanik ze je mozne ze muze byt neco zadrene na remenu .. jakoze pumpa, altik, servo, klima, ale nevim to si myslim celkem ze je blbost , tady ten starte ma silu a roztocil by to , Ja si taky myslim ze to bude starterem , 2 mechanici mi rekli ze je v pohode .. zitra rano mi prijede jeste jeden Tak se uvidi , opravdu ale nechapu ze to chytlo na drc . a z niceho nic nechce protocit , no protoci ale tezce jakoby byla baterie . Uz mi to dela od vcerejska a vcera sme to nastartovali pres kable a pohoda dojel sem domu bez problemu , vykon stejny proste bez zadnych naznaku .

jindra13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.02.2015 14:48

Re: prosim pomoc

Příspěvek od jindra13 »

myslim si ze to bedu starterem ale nvm nechci ho sam rozebirat . mam jeste jako mechanik malo zkusenosti a ten co mi rikal ze je v pohode starter tak je hlupak a kazdy ho pomluva , a ja nemel jinou sanci nez se ho zeptat. proto sem sehnal jeste jednoho keri to zitra pokouma ..

VS1981
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.02.2015 01:02

Re: prosim pomoc

Příspěvek od VS1981 »

Cao mel jsem tentyz problem s Feldou 1.9d. Ja jsem na starteru nevidel zadny problem protoze ikdyz spatne ale tocil a Borec se na to dival a rika hej mas to vylitaneeee. Rikam co??? Jak je ulozena cela osa (rotor) starteru a ma i maly vykyv do strany tak se pritahne k magnetu nebo vinuti ci co tam je a nema silu s nim dale tocit. Toci ale strasne tezce kdyz vubec a muzes mit bat. jakou chces... zkus si treba jen pujcit starter odnekud... jinak mi to spravil autoelektrikar...

VS1981
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.02.2015 01:02

Re: prosim pomoc

Příspěvek od VS1981 »

Jo a jeste neco...mel jsem pred tim rozebranych uz par starteru.... z benzinu...jsou uplne jine... Pak jsem ho sam procistil apod a nic jsem tam nevidel...

VS1981
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.02.2015 01:02

Re: prosim pomoc

Příspěvek od VS1981 »

jo a jeste mi to extremne vybijelo pri startovani baterku.... Po par pokusech byla mrtva...ale bylo to za vetsich mrazu. po oprave starteru uz byla v poho...ta sama bat...

jindra13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.02.2015 14:48

Re: prosim pomoc

Příspěvek od jindra13 »

tak uz sem to opravil . Normalne zardena kladka(remenice) na klimatizaci .. v soucasti je altik servo a cerpadlo na klimu , a normalne diky tomu sem to nenastartoval .. vysipane lozisko , Zusnal sem klinak .. a chyta na drc jeste lip :D tak sem vymenil kladku(remenici) a je to OK!

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“