B5 predohrab na B5 4x4

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

8T56101
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.02.2015 12:37
Bydliště: Štatl

B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od 8T56101 »

Ahoj.
Pustil jsem se do prestavby 2.5TDi predohrabu na 2.5TDi 4x4. Duvodem je, ze me pan sejmul a radeji nez opravovat, tak 4x4. Chtel bych, prosim vedet, co me ceka. Mam holou kastli 4x4 vcetne zdvojenyho vyfuku, nadrze, komplet zadni napravy, kardanu a elektroinstalace. Chtel bych predelat elektroinstalaci, protoze prodavajici vycvakal co jen slo. Zajimalo by me jak je to s cerpadlem v nadrzi. Precerpava naftu jen v nadrzi, nebo to tlaci az dopredu? Dale, jak to mam napojit do me RJ motoru, tak aby to fungovalo. Nejak pres rele a napinovat do soucasne elektroinstalace? Prevodovku bude lepsi koupit na inzerat uz hotovou 4x4, nebo mam pouzit tu mou 6q a predelat akorat konec na napojeni na kardan? Co predni poloosy? jsou stejny, nebo je jedna kratsi? Kdyz uz budu v tehle bohulibe cinnosti, tak chcu predelat predni napravu z B5.5 ktera ma zesileny cepy 21mm ( tehlice, ramena?) nebo jeste neco? Co ABS na 4x4? budu muset sehnat, nebo pujde moje z predohrabu? Jsou jeste nejaky veci, ktery bych mel vedet? Jsem sam zvedavej, kolik tech dilu z myho predohrábku prohodim :-). Diky za trpelive odpovedi. Pro upresneni - rv.2000,B5, AKN 2.5tdi 110KW. ps. pokud tu uz tohle tema je, omlouvam se a prectu si jej, kdyz me ho sem hodite :-)

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od pohodarkajik »

Ne ze bych te chtel zrazovat, ale nedavno jsem rozebiral svou 1.9 4x4 a tech veci u 4x4 je mnoho jinych, nicmene ikdyz cely tohle slozis, tak auto ti neprojde technickou a ofiko to nezapises, to bych videl jako nejvetsi problem

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od M@ty »

Také mi přijde schůdnější cesta použít tvůj motor do kastle čtyřkoly kde lehnul. Ani to nebude tak finančně náročný...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

8T56101
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.02.2015 12:37
Bydliště: Štatl

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od 8T56101 »

cauvec. Vzdyt pisu, ze jsem sehnal holou kastli z 4x4 :-). Takze k ni mam i papiry. Ma, ktera neni 4x4 by predelat na 4x4 ani nesla - je jina. kufr ma jine dno, kvuli diferencialu. Sorry za vyjadreni, spechal jsem, musel jsem do hokny :-D... Nicmene by me zajimalo, co me treba ceka za zrady. Vim treba ze predni napravu pouziju komplet vcetne napravnice. Zadni - vlecnou muzu hodit tak do šmelcu, bude k nicemu. Akorat komplet brzdy z ni pouziju. Spis treba palivovy cerpadlo v nadrzi, nechapu k cemu tam je, kdyz je to dehťák asi precerpava naftu do druhe strany nadrze - nevim, nadzr jsem zatim nevidel... Treba taky ABS, jestli pujde moje nakodovat,nebo shanet druhy... No, uvidime jak to dopadne. Diky za dalsi odpovedi :).

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od M@ty »

Zadní brzdy se u čtyřkoly liší i když mají stejný průměr. Stejné jsem desky. Jiné lanovody, štíty, kot., třmeny a nevím jak držáky.

Něco o čerpadle v nádrži : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... i#p3017067

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... i#p3030984
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od CentriFUGA »

Pak také nastane problém, když budeš někdy něco objednávat, objednáš to podle VIN a ono to nebude pasovat ... takhle jsem chtěl koupit VW Bora, mělo to jinej motor, jiný nápravy, brzdy a bůhví co všechno, tak jsem to nechal nakonec bejt ...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od majkl1 »

Tak pokud máš papíry ke kastli, tak tam stejně musíš dát motor, který je uveden v papírech nebo se pletu? Možná lze ofiko nějaké navýšení výkonu, ale změnu paliva bez homologace asi těžko, protože různé motorizace mají různé HW vybavení podvozku i karosérie.
Pokud ti nejde o STK, tak to auto lze pochopitelně postavit bez větších problémů (krom finančních), ale kompletace včetně dokladů, jak jsi jí popsal, asi nebude reálná. Aspoň si to myslím.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od CentriFUGA »

Píše že má motor 2,5TDi a 4x4 taky 2,5TDi ... tam problém nebude, motor se dá dnes zaměnit, výrobní čísla motorů se už neevidují ... já takhle právě hledal boru, mělo to motor 110kW ARL a když jsem si to nechal vyjet podle VIN, měla tam být 1,9TDi 74kW :-D

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od majkl1 »

To pak jo. Já totiž rozuměl, že ta kastle 4x4 je z benálu
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od bauer »

Nic ve zlém, ale mi řekni, že se ti to nějakým způsobem oplatí, dělat takové harakiri.
Chápu, že třeba to bude pro tebe zábava, koníček atd... ale 4x4 2.5TDI 2000 se dá koupit za 50-60tKč a pak tam můžeš poměnit co chceš a bude to určitě méně složitější než to co popisuješ v prvním příspěvku.
Neřeknu kdyby to byla nějaká specialita, vyrobených pár kusů, nějaký veterán apod... ale takhle.... Co tě k tomu vede?
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od CentriFUGA »

Nejlepší je, že autor se od založení tématu k ničemu nevyjádřil, podle mě je to holej nesmysl ... koupit třeba 4x4 s lehlým motorem, pokud má ten svůj dobrej, protože ty 2,5TDi mají své mouchy, tak koupí auto do 50t ... než něco předělávat, nemůže se to v životě vyplatit a toho času ...


8T56101
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.02.2015 12:37
Bydliště: Štatl

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od 8T56101 »

zdarec, to M@ty - diky za poznatek, dam si na to pozor. Cerpadlo mrknu zitra, ted jsem prijel z prace, tak toho mam dost. Dam dalsi info, jak pokracuju. CentriFUGA- na tyhle zalezitosti si budu davat pozor. Dily, co se tyce podvozku, budu objednavat dle vin kastle 4x4 2.5tdi. Motor mam po ,,komplet,, GO ( mimo spodku ). majkl1- papiry i kastli mam k 4x4 2.5tdi. takze chci dat motor, prevodovku 4x4 a dalsich spoustu veci na 4x4 :-).... bauer- jasne, rozumim Ti. je to opravdu pro me konicek, odreagovani od vsedniho zivota deno denne za koleckem. penize neresim, mam dobryho zamestnavatele :). ne, proste je to pro me zabava. Vim, ze existuje spoustu ,,lepsich a horsich,, aut, ale kazdy se zhlidne v necem. CentriFUGA po druhe - vis, lidi chodi i do casove narocnych praci a nesedi doma u pocitace kazdou hodinu. tim Te nechci urazit, ale napriklad vcera po dlouhe dobe jsem prijel v 15hod domu a o pulnoci jsem odjizdel pryc, doted jsem se nezastavil. jezdim s kamecem, hold nekdo to delat musi. kazdopadne se omlouvam za pomalejsi reakce, ale opravdu toho casu pres tyden neni. Vsem velice dekuji za jakykoli poznatek, budu prubezne davat info, jak pokracuju. Jeste jednou pro upresneni. Mam kastli z roku 2000 (B5), 2.5TDI 110kw, s dokladama. Motor mam kodem totozny z technicaku. Zajimalo by me jeste jedno. Nevite, prosim, jak je to s poloosama na 4x4 6q manual??? mam 6q predohrab manual a podle me budou stejny... Predni naprava je totozna i se 4x4, je to tak? Dekuji a hezky vikend.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od CentriFUGA »

JOjo, tak to moáš teda koně a ne koníčka :-D ... přeji hodně zdaru při tom celkovém předělávání, já bych do toho nešel.

Jen tak mimo-> u PC sedim dost často, to je pravda, protože mě to živí :-D a nemusíš ukazovat jako moc pracuješ, když máme vyúčtování dělám třeba 14hodin denně/7 dní v týdnu :-)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: B5 predohrab na B5 4x4

Příspěvek od M@ty »

Ty poloosy bych se ti zkusil mrknout do Etky, ale teď jsem práci a funguji jen na tel. Já zatím řešil jen vnější homoklouby a ty s kryplem sedí.


Jinak ať se ti ta výměna kastle daří... :good:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“