Výměna motoru 1.9 TDI PD 74kW z fabie do passat B5.5

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
sal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.04.2015 16:52

Výměna motoru 1.9 TDI PD 74kW z fabie do passat B5.5

Příspěvek od sal »

Zdravím chlapáky klubáky, spoustu informací jsem se zde dozvěděl, tohle jsem však nikde nenašel. Potřeboval bych, prosím, radu od chytrých kutilů. Na pašíkovi B5.5 1.9TDI PD 74kW mi kvůli úniku vody srovnávali hlavu a měnili těsnění, asi ji přetáhli, po roce začala voda téct znovu a zjistili jsme, že prasknul blok! (motor měl nalítáno 400tis. km a bůhví, jestli nebylo něco stočené ;) ) Sehnal jsem za 10tyček motor z fabie, rovněž 1.9 TDI PD s 200tis. km (poctivé od kamaráda). Nově namontovaný motor cvrliká krásně, má ale jeden problém! Trubka mazání turba vede v pašíkovi jinak než ve fabii, musela se při montáži malinko přiohnout. Trubka mi už po druhé začala prochcávat přes šroubení u turba (jak je ten konus). Naštěstí zavčasu odhaleno a bez újmy na turbu. Přisuzuju tuhle záhadu tomu přiohnutí. Chtěl bych se zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti? Měnil někdo takto motor z fábky do pašíka? Držela trubka mazání? Dalo by se to šroubení a ten konus maznout nejakym tmelem s odolností na vysokou teplotu? Nebo udělal by někdo takovou trubku na míru? Děkuji všem za reakce! Nechce se mi investovat do další nové origo trubky, zase ji stejně přiohnout a za 5tis. km zjistit, že zase teče..

rommlajz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 16.07.2009 19:21
Bydliště: Kousíček od Brna

Re: Výměna motoru 1.9 TDI PD 74kW z fabie do passat B5.5

Příspěvek od rommlajz »

ahoj udělej jsi svou pertlovací sadou https://www.youtube.com/watch?v=VfcsaBpfnHI" onclick="window.open(this.href);return false;
akorat koukni na průměr trubky

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“