Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od trhac »

M@ty píše:Pokud je to zalepeno lepidlem tak bych se tioho nebál. Jinak mnohem jednodušší je osvědčený způsob zajištění hadice a to prohnat skrz vrut... :lol:
Taky už sem praktikoval ale ne na svým autě.já si rači koupím novou origo hadicu.

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od Ivan.M »

Šroub je zalepený zeleným loctitem, ještě rozmáčknutý kleštěma ale jen tak aby matka šla případně sundat. Ta jen tak ze šroubu nespadne.
Včera jsem neměl foťák takže bez okumentace, fotku ze dneška z víkem ventilů a napůl nastrojenou chladičovkou nemá cenu sem dávat.
Nicméně vpravit do hlavy elektriku po částech nejdřív plast bez kabelů a sponek z kovu, potom sponky a kabely se podařilo. Maj to asi vypočítaný aby to akorát tak tak šlo.
Nový šrouby na vstřiky moment zvládly bez špatnýho pocitu přetažení. U těch starých už bylo cítit že se natahuje. Dělal jsem to prvně tak jsem to zkusil, prasknul, zahodil, koupil novej :-D
Pak už šlo všechno celkem dobře, skládačka.
Aniž bych odvzdušnil palivo tak to šlo tak na cca 60 sekund točení natočit a vrní si spokojeně. Samozřejmě jsem startoval tak 8 až 10 sekund maximálně a nechal ho klidně minutu odpočinout. Na 4 startování už brflal, ale v klidu jsem to nechal odpočinout, než dělat ještě starter :-)
Cena materiálu 21 300.- Nová vačka, hydroštely, ventily, futra na vstřiky, rovnání hlavy. (šrouby, těsnění, uložení vačky, simering atd.)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od M@ty »

To je pěkná sumička... 8O

Jinak mám ve svých zásobách dva zelené Loctite a ten na nerozebíratelné spoje se schopností vymezit 0,2mm fugu, bych nechtěl povolovat. Pokud to jde tak to chce nejdříve polechtat autogenem... :lol:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“