Cvaknutí/bouchnutí před zařazením jedničky

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
lukin1984
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.05.2012 23:11

Cvaknutí/bouchnutí před zařazením jedničky

Příspěvek od lukin1984 »

Ahoj klubáci,
prosím radu od někoho s podobnou zkušeností (i když takových asi moc nebude). Vyměnil jsem převodovku na mojí B5,5 1,9TDi 96kW 2004 AFN z původní GVS na DQS (pochází z A4 2,5 TDi). Prvních 200 km vše fungovalo v pohodě, ale teď když jsem popojížděl po městě a zastavil jsem úplně do klidu, zařadil neutrál, sešlápl spojku a začal řadit 1, pokaždé se ozvalo krátké bouchnutí (spíš než cvaknutí je to lupnutí, že tu ránu cítím i v podlaze). Ten zvuk následuje jakmile řadička narazí na odpor převodovky při řazení jedničky - to znamená že rychlost ještě není zařazena. Všechny rychlosti jdou řadit v pohodě kompletní spojak byla dělaná loni a teď vypadala jako nová (má najeto ca 20t km). Tušíte někdo co je špatně? Díky moc za pomoc :-)

tumek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.09.2011 21:26

Re: Cvaknutí/bouchnutí před zařazením jedničky

Příspěvek od tumek »

Ahoj, ma původní převodovku, a stejny problém, taky by mě zajimalo co to může byt

lukin1984
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.05.2012 23:11

Re: Cvaknutí/bouchnutí před zařazením jedničky

Příspěvek od lukin1984 »

tumek píše:Ahoj, ma původní převodovku, a stejny problém, taky by mě zajimalo co to může byt
a dělá ti to pořád, nebo jenom občas - třeba po zahřátí motoru/převodovky? Já jsem totiž včera potřeboval popojet před barákem pár metrů a bouchání se nekonalo. Příští týden to protáhnu na delší trase tak jsem zvědav. Plánuju vykuchání kaťáku (měl jsem prasklou hadici na turbu a asi se ucpal) + olej a filtry před dovolenou, takže když v tom budu, zkontroluju jestli jsou potřádně utažené táhla na převodovce... víc mě toho nenapadá, protože spojka i s dvouhmotou je tam dávaná loni a letmým pohledem vypadala jako nová, navíc jsem ji ani neoddělával a doteď fungovala dobře - v tom příčinu nevidím :?

tumek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.09.2011 21:26

Re: Cvaknutí/bouchnutí před zařazením jedničky

Příspěvek od tumek »

Popravde jsem si poradne nevsiml kdy to dela, nejak to neresim neprijde mi to jako nejaky problem, ale jestli na neso prijdes tak dej vedet, taky to zkouknu;-)
Kazdopadne se mi zda ze to nedela vzdy, ale opravdu nevim kdy jo a kdy ne, zkusim to sledovat :-)
Jinak preju krasnou dovolenou

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: Cvaknutí/bouchnutí před zařazením jedničky

Příspěvek od klimbik »

i ty popleto. AFN nemas, to mam ja, ty mas AVF :)

a jinak to bouchnuti na mem AFN+EEN dela taky, klidne ti ukazu :) to tak delaji vsechny nove auta :D

btw. nemohl by to treba delat synchron na jednicce? ja myslim ze muj uz taky neni ok.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Příspěvek od Jacques. »

Silenbloky?

~Tapatalk ~
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re:

Příspěvek od klimbik »

Jacques. píše:Silenbloky?

~Tapatalk ~
ja myslim ze silentbloky to nemuzou byt. protoze pri celem tomhle procesu je seslapnuta spojka, takze od motoru by nemel jit zadny pohyb. a za druhe to dela jen pri jednicce.
podle me je nejaka chyba primo v te prevodovce. soudim teda z toho jak se to chova mi, ale vypada to uplne to stejne. mozna mi to dela trochu i pri zpatecce. kdyz mezi zarazenim jedne z dvou uvedenych rychlosti vyradim an neutral, pustim spojku, seslapnu znovu a zaradim, tak se to ozve. pokud spojku nepustim, tak uz to neboucha a muzu radit co chci. jakmile ale pustim pedal a znovu seslapnu, bouchnuti jde slyset.

btw. mam v planu nekdy vymenit prevodovku, jednu uz mam koupenou, tak uvidime jestli to i potom bude delat stejne
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“