Ztráta chladicí kapaliny!!!

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
scarface89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.03.2011 15:51

Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od scarface89 »

Ahoj klubaci prosím o radu uz fakt nevím co stím mam passata 1.9 tdi 81kw syncro měněny novy motor! Ztrácí se mi kapalina přes expanzní ventil ale jen kdyz jedu pře 110km/h dlouhou trasu ale do 100 km/h žádná ztráta.Novy těsnění pod hlavou zkouška těsnosti nova vodní pumpa,termostat koupil jsem už novy chladič.Prosim vás o radu ale těsnění pod hlavou bylo dvakrát dělaný a pokaždy v jinem servisu. Jo ještě kdyz jedu dlouhou trasu tak topí jak ďábel ale kdyz zpomalím rak fouká studenější jinak drží 90 stupňů díky díky moc za další rady.

Uživatelský avatar
Toncek_AB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Dunajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od Toncek_AB »

a nahodou víčko na nadobce si nezkoušel měnit?
vw passat tdi,99,ajm,highline,egr off+gt 1749va,chip mvolesko
seat ibiza 1,9tdi,agr,egr off,serie

scarface89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.03.2011 15:51

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od scarface89 »

Jj víčko jsem zkoušel od kamaráda a pořád stejně ale jinak dík. Musím prostě jezdit do 120km/h stejně je tedka zima tak to stačí :)

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od Dymák »

podle mě díra v okruhu - tipuju chladič, nebo spodní hadice z chladiče
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

scarface89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.03.2011 15:51

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od scarface89 »

Chladic jsem kupoval novej ještě zkusím kouknout na hadice díky za radu.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od Dymák »

tak to čtu znova a nechápu čemu říkáš expanzní ventil? Kudy ti to teda mizí??
a hadice jsou tvrdý, nebo měkký?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od pohodarkajik »

mam mensi dotaz, taky me mizi kapalina, ALE, vzdy jen lehce pod. nebo na rysku, pokud naleju vic, zmizi mi to klidne za 100km, pokud to necham byt, zustane to kolem ty rysky klidne 2000 km a je jedno jestli to sou couracky po meste a okresky nebo cesta do Chorvatska, chladici kapalinu mam cistou, vicku i nadobku taky, voda v oleji neni, olej trochu bere, tak 1l na cca 15 tis km, nic hroznyho na to ze tam je puvodni turbo a mam najeto 238 tis. za studena trochu bile kouri, ale jak se trochu ohreje, je klid, na dalky bere kolem 7l/100 km a vstriky dle diagnostiky v pohode, logy taky v cajku, jede bez problemu, ale zajima me, proc ta voda klesne takhle a drzi, pres bufika asi tezko vytece a do auta taky nic netece, tam je sucho, nesetkal se s tim nekdo ?

scarface89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.03.2011 15:51

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od scarface89 »

NO vytece mi to přes nadobku na vodu jinak hadice normální proste kdyz to budu honit po dálnici 150 km/h tak jsem bez vody jinak normální jízda žádná ztráta.

jiří 73
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 17.05.2010 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od jiří 73 »

řekl bych že ti to fouká do vody jestli máš hlavu ok tak to klidně můžou dělat válce už jsem se stím setkal klidná jízda nic a když ho honíš tak to začne foukat

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od Dymák »

já měl to samý - mizela voda, jen když jsem letěl kudlu... byla to právě spodní hadice chladiče
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

jiří 73
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 17.05.2010 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od jiří 73 »

to máš pravdu ale tobě to určitě topilo ale jemu to po rychlejší jízdě prřestává topit a ta voda lítá vrchem.

Uživatelský avatar
martinsvitek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 17.06.2010 21:18
Bydliště: Litvínov

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od martinsvitek »

jiří 73 píše:to máš pravdu ale tobě to určitě topilo ale jemu to po rychlejší jízdě prřestává topit a ta voda lítá vrchem.
taky mi to jde a vrchem a když sundám nohu z plynu tak někdy topí a někdy studený. Budu dělat těsnění pod hlavou a dávat hlavu jinou + ještě další věci s tím spojený

Uživatelský avatar
mnuapel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od mnuapel »

zdravim, Taky mam problem, obca se se mi straci chladici kapalina. Neni to nic strasneho, ale pred tim sem 10let nedolival ani kapku, a ted se nekdy stane ze musim 0.5l dolit. Kdyz otvorim vicko po jizde tak citim ze tam je maly tlak, ufokne si to, ale hadice tvrde nejsou ... jak mam postupovat pri hledani problemu...
Passat B5 TDi, 81kW AFN

pavel774
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.03.2014 15:40

Re: Ztráta chladicí kapaliny!!!

Příspěvek od pavel774 »

Zdravím, píšu sem abych nemusel dělat další téma. Už je to dlouho co ste to tu řešily ale výsledek žádný tak se chci zeptat jestli by někdo neporadil i mě. taky ten samej problém. passat 1.9TDI 1998 AFN 81kw+chip na 105kw. všechno ok až do tý doby co mi prorezl chladič a začal téct tak se vyměnil a chvilku potom se začala ztrácet voda přes nádobku. zůstala tam úplně rezavá voda tak byl od toho motor a převodovka úplně špinavej jak to teklo. Párkrát jsme to vyplachovali a voda už je ok, jakože čistá. Ale voda furt ubývá. Nevím kdy ani nevím proč. Jednou jedu pomalu a jednou zase rychle takže těžko říct. ale můžu ujet třeba 500 km a nic neubyde a pak třeba 20km a stříká to ven. a když jedu tak to topí normálně, ale když auto stojí a de na volnoběh tak furt studenej, při zvýšených otáčkách na místě topí taky. Ale ani z daleka ne tak jako předtím. Hlava byla dělaná nedávno, teplota furt 90 stupňů. vodní pumpa taky ok. teď objednané víčko na zkoušku tak uvidíme. ale kdybyste někdo věděli tak napište.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“