Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Lukasdo87
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.05.2008 21:07
Kontaktovat uživatele:

Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od Lukasdo87 »

Tak předjíždím auto a po dosažení cca 3tis mi náhle spadl výkon auta....auto prakticky netáhlo...Už jsem si četl příspěvky kluků...Udělal jsem to, že jsem zajel na benzinku, zhasl motor a opět nastartoval..auto jede bez problémů...dneska jsem to měl na VAGu a ta mi hlásila chybu: chyba regulace plnícího tlaku turba...?
-co to znamená?? - zaseklé lopatky turba nebo špatné nějaké čidlo??? - podotýkám, že auto tedka jede bez jakýchkoliv problémů...Díky za info. AUto je cca 3roky po čipu a zatím žádný problém..

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od Currahee »

Nejdřív zkus vyměnit vzduchový filtr a pak se uvidí.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Lukasdo87
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.05.2008 21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od Lukasdo87 »

Mám tam sporotvní a nedávno byl čištěný...tento týden bych měl měnit ještě olejový, páč jsem na tom původním najel už přes 35tis km...Před 2týdny bylo zkontorlováno turbo, hadičky...a vše OK.... :-(..Jsem úplně něštastný...Stalo se mi to poprvé, ale nevědět co tomu je, je hnus :-(

Marťásek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.03.2010 18:31

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od Marťásek »

Zdar. Taky to řeším a je to fakt hnus. při představě že předjíždím kamion na okrsce a najednou to padne a netáhne a v protisměru auta ...........!
V servisu mi to skrz načipování házelo bludy ale pravděpodobné je to čidlo regulace na turbu. zítra jedu s kámošem na výměnu čidla z jeho pašíka do mího a pak se uvidí. čidlo stojí cca 3500 kč a tak než koupit něco čím to není je to jednodušší. zítra dám věddět jak to dopadlo.
Pokud jezdím do 3000 otáček tak se to nestane a někdy ani když to oroštuju.
Když se někdo posunete dál dejte taky vědět o vývoji. Zdar M.
PS: veškeré filtry a náplně mám týden nové.

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od Jenda. »

Marťásek píše:Zdar. Taky to řeším a je to fakt hnus. při představě že předjíždím kamion na okrsce a najednou to padne a netáhne a v protisměru auta ...........!
V servisu mi to skrz načipování házelo bludy ale pravděpodobné je to čidlo regulace na turbu. zítra jedu s kámošem na výměnu čidla z jeho pašíka do mího a pak se uvidí. čidlo stojí cca 3500 kč a tak než koupit něco čím to není je to jednodušší. zítra dám věddět jak to dopadlo.
Pokud jezdím do 3000 otáček tak se to nestane a někdy ani když to oroštuju.
Když se někdo posunete dál dejte taky vědět o vývoji. Zdar M.
PS: veškeré filtry a náplně mám týden nové.
Na turbu žádný čidlo není. Myslíš N75 :?: ,Toneni čidlo ale ventil. Pleteš si dojem a průjem. Bez urážky :D Kde neni drát neni čidlo.

Marťásek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.03.2010 18:31

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od Marťásek »

já to asi motám nésu mechoš. tak to není asi na turbu ale je to dle slov v servise čidlo tlaku nafty do turba. To už tam je? :wink:

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od Jenda. »

Marťásek píše:já to asi motám nésu mechoš. tak to není asi na turbu ale je to dle slov v servise čidlo tlaku nafty do turba. To už tam je? :wink:
Čidlo tlaku nafty do turba :?: :?: :?: :?: . To nevím co je. Leda regulace tl. turba N75 a to je podtlakový ventil. :!: Někdo to sem dal tak to přeposílám.
Přílohy
N75.jpg

ondra38
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.10.2009 15:20

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od ondra38 »

Tak přesně tohle mi to dělá taky.Někde jsem se dočetl,že by to mohla být váha vzduchu,ale co je na tom pravdy netuším.Tak kdyby o tom někdo něco věděl víc tak prosím napište.

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od wvwvw »

tých ventilov je tam viac, pozri obrázok

Ak nedáš auto na Vag tak ťažko zistíš chybu, je to sytém pokus - omyl, môže to byť poškodená hadička, vadný niektorý ventil, zatuhnutá regulácia lopatiek atď.

Daj to na VAg zrob log skupiny 3,10,11
a ak to nevieš ohodnotiť tak to tu daj a spoločne to rozlúskame
Přílohy
5802_scehma_turbin_1.jpg

mazlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.03.2010 00:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od mazlik »

Ahoj můj přítel je automechanik a bratrancovi to dělá to samé.Poradil mu,že je to váha vzduchu,takže vyměnit...

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od Jenda. »

A nebo taky ne. Těch příčin může být víc. VAG a udělat log. Pak se dá něco řešit.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od Kwapo »

Taky se mi to uz letos stalo. Asi dvakrat. Ficel jsem po dalnici do kopce a neajednou puc a motor nejel víc jak 130 (nouzák). Tak jsem sjel, zdechl, nechal chvilku odpocinout a jel zase jako driv. Po radnem zahrati jsem ho pak chvili hnal po omezovač, aby se protahlo turbo a vypalil trochu ten bordel. Já to spíš šacuju na váhu, jelikož se to stalo, když byly ty tuhé mrazy. Jelikož se to už neukazalo, tak jsem VAG nedelal ... ale jak udelam, dam vedet :wink:

Marťásek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.03.2010 18:31

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od Marťásek »

Zdarec. Tak jsem se tím včera zabýval celé dopo a nakonec jsem na to kápl. Při výměně filtrů došlo k vyskočení ploché roury od sání z pojistné drážky a tím si to v otáčkach bralo luft navíc a přešlo to do nouzáku. Proto asi vag neukázal závadu. Projel jsem to jak sviňa až do 4700 ot a to jak po přivaděči ( 200km/h), tak i do kopce a už se to neopakuje :wink: !!
Snad je vyhráno. Doporučuju Vám co to řešíte napřed všecky tyto roury a hadice zrevidovat , než budete sypat do strožoků v servisech.
Váha vzduchu jak psala Mazlík dělá pokles výkonu trvale a po opětovném startu problém nezmyzí.(většinou :wink:)
Přeju všem ať je to taková prkotina jak u mě a né třeba fakt turbo na repas.

brumla008
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2008 15:45
Bydliště: Kladno-Libušín (Bečov u K.V)

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od brumla008 »

Přesně tohle mi to včera napsalo,doufám že je to ten ventil a ne turbo...

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Náhlá ztráta výkonu PD Tdi 96kW

Příspěvek od manas1 »

stalo se mi to same mel sem to na dilne tam mi vycistili ventil na turbu prostrikali vse co mohli i nemohli ucpal jsem EGR ventil a vse je v potadku

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“