Svítící hláška "Zkontrolujte hladinu oleje"

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Dr.Ueno
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 09.02.2014 18:20

Svítící hláška "Zkontrolujte hladinu oleje"

Příspěvek od Dr.Ueno »

Dobrý den,
jel jsem ráno do práce a po ujetí cca 15 kilometrů se mi ozvalo zvukové upozornění, rozsvítil se symbol olejničky na přístrojové desce a současně se objevil nápis " Zkontrolujte hladinu oleje".
Ujel jsem ještě cca 500 metrů, zastavil jsem a protože s sebou vozím náhradní olej ( nevím proč, auto olej od výměny k výměně olej vůbec nežere ) dolil jsem 1/2 litru, aniž jsem zkontroloval hladinu oleje, protože na visuální kontrolu byla prostě stále ještě moc velká tma. ( dát měrku před světlomety, mě napadlo až v práci:-) )
Po nastartování už nic nesvítilo, a tak jsem dojel dalších cca 25 kilometrů do práce.
V práci mi to nedalo a tak jsem asi po 3 hodinách šel na parkoviště a zkontroloval jse, teď už za světla, kolik oleje tam vlastně mám.
K mému překvapení byl olej přesně na horní rysce měrky.

Napadlo mě, že při rozsvícení té kontrolky v motoru olej nechyběl, pokud stačilo 1/2 litru na to, aby byla hladina na horní rysce měrky.

Čím tedy mohlo dojít k rozsvícení těch mnou zmiňovaných kontrolek ?

Může to být třeba již řídkým olejem ? Mám tam 5W40 a ke konci životnosti, respektive k blížící se výměně ( zbývalo mi cca 1500 do 10 000, kdy olej měním ) se mi zdá olej vždy už opravdu dost řídký.

Děkuji všem za rady

Dr.Ueno

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Svítící hláška "Zkontrolujte hladinu oleje"

Příspěvek od majrek001 »

olej je správný co tam má být.. může začínat odcházet čidlo na vaně nebo jiný problém
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“