Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rada silentblok B5
PříspěvekNapsal: 22.09.2015 12:01 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

11.10.2014

20

Zdravím Klubáci,
Chtěl bych se vás zeptat ohledně silentbloku na Passata b5// 1.9Tdi // 81KW //.
Už nějakou dobu se mi pod kapotou ozyvají divné zvuky, jako chraptění, při výším sešlápnutím plynu. Po dlouhém pátrání jsem přišel na to že to dělá silentblok na pravé straně od pohledu řidiče jak je pletenec. A když jsem měl otevřenou kapotu a rychleji jsem se rozjel tak motor mi sel tak o 6-8cm výšše.
A tak bych se vás chtěl zeptat, jestli mi nedoporučíte jaký typ silentbloku, mam objednat.
A jestli nebude od věci vyměnit to i na druhé straně. Byl bych rád i za případné odkazy :)

Předmět příspěvku: Re: Rada silentblok B5
PříspěvekNapsal: 22.09.2015 13:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.05.2012

3081

Karlovarsko

Hydrolůžka jedině originál a koupit obě levé 8D0 199 379AE. Na pravé přehodit gumu tepel. štítu. Ušetříš cca 300,-

http://www.nahradnidily1.cz/autodily/l-silentblok-zaveseni-motoru-original-xs-8d0199379ae/75458961/

Hlavně mrkni i na silentbloky převodovky jestli to také nevzdaly. Pokud máš oba stejné tak : http://www.autodily-cardo.cz/silentbloky/ulozeni-manualni-prevodovka-lemforder-lmi-36658-01/
Pokud je každý jiný, tak jeden : http://www.autodily-cardo.cz/silentbloky/ulozeni-automaticka-prevodovka-lemforder-lmi-17702-01/

Přílohy:
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_untitled(1).png
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_untitled(1).png (181.06 KiB) Zobrazeno 333 krát

PříspěvekNapsal: 23.09.2015 12:36 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

11.10.2014

20

Dobře na silentbloky převodovky teda ještě mrknu, jen teď nevím jak to poznám, že jsou také v háji... 8O
Ještě bych se chtěl zeptat, na co si mám dát pozor při výměně hydrolůžek. Můj postup by vypadal takto : najedu na zdviže +/-50cm motor si vyheveruju do určíte výšky a podepřu a šel bych měnit. 8)

PříspěvekNapsal: 23.09.2015 23:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.05.2012

3081

Karlovarsko

No špatné silentbloky převodovky poznáš tak že budou mít tu tlumící gumu prasklou. U toho oválného to jde kolikrát blbě vidět. Je lepší ho úplně vyndat.

Jinak výměna hydrolůžek se mě týkala 2x a po povolení hyder, př. dorazu a silentbloků převodovky jsem motor přizvednul. Napodruhé u Supa to bylo i s držákem. Byly tam u toho nějaké komplikace že to nešlo povolit. Ale jde to pokud máš přístup pod auto a zároveň možnost zvednout motor.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]