Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od Kubi230 »

Tak jak začít. Koupil jsem včera B5,5 r.v.2001 v plné výbavě, climatronic, vyhřívaný sedačky, ESP atd. Kod motoru je AVF najeto to má dle tachometru 251 000km. A potřeboval bych poradit s pár věcma co jsem stačil objevit abych kdyby bylo nejhůř předešel nějaké větší škodě. Začnu převodovkou, když dobržďuji a následně chci dat jedničku, auto ještě v pohybu, tak slyším zuby. Tak to bych typl na synchron na jedničce. Spojku mi dal předchozí majitel bez záruky že to měl u mechanika a ten mu sdělil že může vydržet měsíc a nebo dva roky že neví. Mě přijde v pohodě, auto nevybruje a ani neprokluzuje. Ale aby tam nebyl schovanej nějakej bubák toto jsem vypsal i se zmíněným climatronikem protože při jízdě na 2,3,4 slyším jako by čvachtání vody v přístrojovce a nebo jakoby kdyby v nějaký hadici šel vzduch, takovej divnej zvuk. A udělalo to dnes aji když jsem otočil zapalování do polohy 1 tak to taky čvachtlo, climatronic byl nastavenej na okna. Četl jsem o zarůstajícím radiátoru a známej říkal že by to mohla bejt pumpa na čerpadle ale že se v tom moc nevyzná. Tak píšu vám a zakládam nové téma protože jsem toho moc o čvachtajícím zvuku nenašel. Mě to přijde jako by se vracela voda zbět do nádobky, ale nevím jestli bych to slyšel do kabiny. A hlavně i při vyplém motoru. Voda je čistá bez kalů. A když jsem na zahřátém motoru vytahl olejovou měrku tak z toho šla jakoby taková pára. Auto jede jak drak ale nerad bych podcenil případný těsnění pod hlavou atd. Díky za rady a typy.
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od d.d.t33 »

K tomu dobrzdovani a razeni 1.r.stupne ale skrtnes temer vzdy tedy pokud temer nestojis tzn nejedes minimalni rychlosti :rofl: a to cvachtani by spis chtelo natocit na mobil a uploadnout to nekam a pak dat odkaz.Na spojce mam 220tkm a uz lehce chrasti pri prerazovani a asi takhle muze a nemusi vydrzet dalsich 100tis km a kdyz vytahnu merku tak mi para zadna nejde.A asi rada na zaver jestlize se neztraci voda jezdi to normalne spotreba taky v pohode tak bych to neresil a jezdil jen bych preventivne udelal rozvody a dalsi marginalni veci a opravdu jen jezdil :good:

B.I.G.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 20.05.2010 14:27
Bydliště: Praha 4

Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od B.I.G. »

K razeni 1. stupne - urcite vis z autoskoly, ze jednicka se za jizdy neradi (pokud teda uz vazne nejedes krokem). Cvachtani vody nebo sycejici zvuk? To je docela rozdil... Cvachtnuti po otoceni klickem je normalni. Proc vytahujes merku oleje na zahratym motoru? Ad spojka - pokud ti v zatezi neklouze, tak bych to neresil a jezdil ;) jinak by me zajimala ta plna vybava, jestli si fakt koupil jednorozce, kterej je fakt v plny nebo si to jen myslis :)


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od Kubi230 »

Tak takhle, jednicku hned jakmile auto zastavi, mozna trosku v pohybu. Musim ji dat pomalu a je to ok. O ty merce jsem tenkrat cetl ze se tim da neco zjistit ale uz jsem zapomnel co :-) mam s tim najeto zatim asi 300 km a voda se neztraci. Jo a ten zvuk za jizdy je totoznej s tim zvukem cvachtnuti pred nastartovanim ale za jizdy to udela jakoby to samy ale 5x po sobe. K vybave to ma esp, alar s hlidanim vnitrku, polokozeny vyhrivany sedacky, destovej senzor, jo dobre tak uplne plna to neni ale ja to tak beru, vim ze chybi treba vyhrivany zadni sedacky, tempomat, multifunkcni volant a xenony, ma to tu xenonovou sadu pouze, ne origo. Ale jinak se mi libi. :-D
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvacht

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak to je teda plná palba :-D ... když ti chybí xenony, dokonce i tempomat :-D ... kde máš navigaci, vyhřívané čelní okno ... takže to je takovej standart no ... jinak k tomu šplouchání, při otočení klíčku to dělá čerpadlo, který tahá naftu tak nemůžeš za jízdy slyšet i to ? ?

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od Kubi230 »

No to právě nevím jestli by to mohlo být ono. Asi teď o víkendu zajedu na diagnostiku. Jinak by to bylo na výměnu čerpadla nevíš? Auto s tím jede normálně a táha to jak blázen oproti AFN 81kw. Pochop předtím jediný co jsem měl v autě byla klima a okna v elektrice :-D takže na moje pocity je to plná :-D :-D i když není. Ale v techničáku je uvedená highline.
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od M@ty »

Pokud je pravda to v tvém podpisu a do teď jsi měl rotačku, tak ta podávací čerpadlo v nádrži nemá. Proto "nový" zvuk. :lol:

Při jízdě je slyšet z topení bublaní? To by mohlo být těsnění makovice v háji. Zkus na zahřátém motoru zmáčknout vodní hadici jestli není tvrdá. Pokud to tlakuje do vody tak tu výměnu rozvod. sady spoj s tím ať se to nedělá 2x. Standartní věc je kontrola roviny hlavy, vymačkání děr pro vstřiky, hyder, samotné vačky a natlakování. K novým šroubům hlavy počítej i se šrouby vahadel.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od Kubi230 »

Typek mi tvrdil ze rozvody byly pred 15tis delane. A delalo se vse i nejaky hydronapinak. Pak daval viskospojku a saharu novou. Ale nevim jestli u nej rozvody neznamenaji jen napinaci kladky a remeny. Protoze s tim jak s tim autem jel ze hned za studena po nastartovani tp rval do mrtvejch :-D a rikal ze to dava vzdycky k mechanikovi a ze rozvody ho vysli na 20tis. Tak soudim ze podle ceny by to mohly bejt jak rozvody tak aji vsechny napinaky atd. Hadice pri zahratym, ta vetsi ne ta mensi z nadobky, tak ji nepromacknu na sebe ale lehce jo, je tvrda ale neni to uplnej spalek. Tak nevim. Da se to poznat nejak jinak jeste? Popr co jak se to projevy kdyz by tp fouklo uplne a jaky to muze mit nasledky? Dik
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od M@ty »

Začne to vyhazovat vodu z expanzky, voda půjde do oleje, olej do vody, voda do válců. Záleží kde to foukne.

Jinak dávat jakémukoliv brikeťáku za studena čočku je napřesdržku. Budeš rád pokud to bude jen těsnění a ne prasklá hlava. U AVF/AWX ale celkem vydrží dost.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od Kubi230 »

Dobra, nekam to radsi dam. Ma cenu objednavat vlastni dily? Nebo je tam sirsi rozah toho co se muze a nebo nemusi menit. Jestli mam vzit svoje tesneni a nebo se tam s tim bude menit i neco jineho .-) Dik.
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od majkl1 »

Jde udělat tlaková zkouška chladícího okruhu. Pokud to bublá přímo z výdechů, je to těsnění pod palicí (v lepším případě). Můžeš s tím nalítat klidně i dalších 50t. bez problémů, ale jednou ta konečná stejně přijde. Pokud to bude bublat od předu, může to být vzduch v palivový soustavě a podávací čerpadlo ho po otočení klíčku "prošťouchne". :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od Kubi230 »

Ok. Domluvim se s nejakym mechanikem tady u nas at na to cely mrknou. To bude asi nejlepsi. Jo jako pri jeho stylu jizdy bych se ani nedivil. A co by mohl bejt horsi pripad nez tesneni pod hlavou? Jinak tak nejak jestli by slo napsat jak bude ta vymena financne nakladna. Dik
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od Kubi230 »

Nové poznatky - dnes, auto dva dny stalo. přijdu otevřu nádobku s vodou po otevření voda probublala. Zavřu, nastartuju a po ujetí 6km teplota na 90. Dojel jsem, chvilku to nechal a pak zkusil hadici a normálně měká. Nastartuju a na budíkách 60 stupňů. Je možný že se to zavzdušní až potom co otevře termostat? Už to te´d někdy hodlám řešit a jet do servisu ale ať nejsem za ňoumu :-D Díky zá názory a odpovědi .-)
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od Kubi230 »

Prosím o radu. Přes víkend to nechám natlakovat ale trápí mě abych nekoupil nějakou mrdku. Při prodeji mi minulý majitel sdělil že byla dávaná nová sahara a viskospojka, že sahara tam předtím vůbec nebyla. Teď poznatky, jak už jsem říkal při delší jízdě to občas probublá v radiátoru, dnes jsem dojel a na volnoběh jsem zkusil přidat plyn a bublalo to taky. Občas se za autem objeví bílej dým ale přestane to. Voda se zatím neztratila auto topí, zkoušel jsem ho brat ale půl kilometru na trojku při 4000 otáčkách, teplota nad 90 nevylezla. A spodní hadice u chladiče je ledová...po najetí asi 15km. není tam spodní kryt a u nás je momentálně -13. Dnes jsme objevili cosi připojené na vodní hadici (viz odkaz na video) nějaký černý ventil a nikdo nevíme co to je. Děkuji za rady.

https://www.youtube.com/watch?v=mdEyRQKa2Lw" onclick="window.open(this.href);return false;
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nakup passatu AVF 96kw B5,5.....potřebuju poradit - čvachtající zvuk

Příspěvek od M@ty »

Je to podtlakem ovládaný přepouštěcí ventil pro vodní chlazení paliva. Měly to první PD 85kW ATJ, AJM a i AVB, AWX, AVF do poloviny roku 2002. Pak se začalo dávat náporové chlazení na podlahu.

Hele auto nevidím ale pokud je to nějaká vrána tak bych kouknul jinde. Co to stojí?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“