dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od valec »

Zdravím všechny...prosím vás ví někdo,zda se...konkrétně na motoru AFN... po ujetí určitého počtu km po výměně těsnění,následně ještě dotahuje hlava? Nebo se to už u těch Al hlav nedělá...ať pak nejsem za blbce:-)
díky za případné info

Uživatelský avatar
JOSEFFEFE
Člen klubu
Příspěvky: 46
Registrován: 03.05.2013 12:26

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od JOSEFFEFE »

zdarec do O- PORUBY taam jsem vyrostl :P nádherna to doba :? ,no každé přetěsnění by se mělo znovu překontrolovat momentový klíčem,bloky,hlavy,vany atp. po 2000km.,korkové těsnění u starších vozů by mělo být při každé garančce tedy 15tkm.,jinak jen se ptej, za blbce určitě nebudeš,LÍNA HUBA HOTOVÉ NEŠTĚSTÍ! tam kde ti to dělali tu hlavu ,tak by ti to měli překontrolovat v rámci záruky na servis hlavy+těsnění ,kdyby se náhodou stalo že ti začne znova blbnout servisovaný díl aby neměli výmluvu žes tam nebyl na překontrolování dotažení hlavy ale to ti měli sami zdělit!určitě nemáš dalších 4tkč.na vyhození :?: zdravím porubo :drinks:
VW golf1 kabrio KARMAN,VW golf4tdi,Š.YETI tdi,Š.favorit silver line,Š 130GL,Š.octavia1958,Š.fel.pick-up,VWgolf2naND.

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od djrix »

Odkdy se hlava znovu přetahuje ? To slyším prvně :D U litinovejch se dotahovalo na moment, těsnění se už víc nezmáčne, u hliníku se to rve na moment a pak gradient, origo šrouby maj asi napočítaný tak že jim těch 2x90° sedí tak akorát na to správný natažení šroubů, proto se taky ty šrouby maj měnit. Což ale mnohdy v servisech nedělaj, že ano :)

Uživatelský avatar
JOSEFFEFE
Člen klubu
Příspěvky: 46
Registrován: 03.05.2013 12:26

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od JOSEFFEFE »

ZDAREC, nemyslel jsem tím hlavu ještě znova dotáhnout :blush: ale jen překontrolovat posledním nejvyšším momentem šrouby, né je více dotahovat ,s těmy šrouby naprostá pravda ,staré šrouby jsou už unavené,jinak s tebou se vším souhlasím :thanks: 8)
VW golf1 kabrio KARMAN,VW golf4tdi,Š.YETI tdi,Š.favorit silver line,Š 130GL,Š.octavia1958,Š.fel.pick-up,VWgolf2naND.

Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od valec »

Diky panove za rady...:-)...vsechny opravy krome elektra delam sam...kdyz to vezmu kolem dokola tak mate pravdu asi oba....kontrolovat uz to teda asi ale nebudu.to dotazeni bylo fakt jako docela festovni,az jsem mel strach ze to strhnu:-)...srouby mam nove...tak tomu budu verit....jooo a jinak v Porube je furt dobře:-D

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od djrix »

No mně na tdičku vyměnil těsnění pod hlavou, šrouby nechal starý, prý to nemám řešit :roll: Aniž by se mě zeptal, nechal prostě starý, prý mi chtěl ušetřit, kdžy jeden novej šroub stojí 250Kč :D Tak jsem zvědavej za jak dlouho to těsnění budu dělat znovu a pro jistotu už s novýma šroubama :?

Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od valec »

Hmmm...me staly 300... vsech 10....od elringu...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od M@ty »

VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od djrix »

To snad ani není možný.... Díky pánové :good: , to mě nasralo. Proč ku*va platí pořád to, že co si neuděláš sám.....

Uživatelský avatar
JOSEFFEFE
Člen klubu
Příspěvky: 46
Registrován: 03.05.2013 12:26

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od JOSEFFEFE »

zdarec,jen takový příklad s nedanýmy novýmy šrouby,cose stalo?dělal jsem jemné doladění předvstřiku na TDičku, no a již po povvolení těch 3 šroubu na čerpadle se mi jeden ukroutil "podotýkám při povolení" no a hlavice šroubu samozdřejmě spadla dolů do rozvvodu!takže všechno sundat, zvednout motor,odmontovat držák,sundat kryty a vytahnout zapadlý zbytek šroubu který byl až u klikové řemenice!!tak že AUTOMEEKKANYYK co dělal rozvody zprasil co se dá!!dělal je na barvičky :fool: ,doladění předvstřiku :zzz: ,no a na všechny šrouby, řemenice, kladky se vysr.... hlavně že dotyčného řádně podojil!PŘEJÍ VŠEM KLUBÁKŮM KRÁSNÝ DEN 8) 8) 8)
VW golf1 kabrio KARMAN,VW golf4tdi,Š.YETI tdi,Š.favorit silver line,Š 130GL,Š.octavia1958,Š.fel.pick-up,VWgolf2naND.

Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od valec »

Takže pánové....po mé maratonské opravě...výměna vany+těsnění,výměna těsnění příruby vod.pumpy,výměna trubky odsávání klik.hřídele,výměna podtl.ventilu na víku,výměna těsnění pod víkem,výměna těsnění pod hlavou+nové šrouby,repase turba,přetěsnění a seřízení čerpadla vstřikovacího,výměna rozvodů,nové filtry palivový+olejový,nový olej,+nová žárovka:-)....stálo mě to 23000...jsem po 15km zjistil že mi protíká olej zase z pod hlavy akorát že na jiném místě..podotýkám že hlava nebyla uvařená před opravou a pravítko taky proběhlo.Tákže beru klíč a jdu tu hlavu ještě trochu přitáhnout,hlava i blok byly superčisté..takže jestli to poteče i po přitáhnutí...tak se pujdu bodnout ....hlavně kvůli toho těsnění jsem to dělal...chjooo

Uživatelský avatar
JOSEFFEFE
Člen klubu
Příspěvky: 46
Registrován: 03.05.2013 12:26

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od JOSEFFEFE »

zdarec,sis pěkně zamakal :good:
VW golf1 kabrio KARMAN,VW golf4tdi,Š.YETI tdi,Š.favorit silver line,Š 130GL,Š.octavia1958,Š.fel.pick-up,VWgolf2naND.

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od scheni »

valec píše:Takže pánové....po mé maratonské opravě...výměna vany+těsnění,výměna těsnění příruby vod.pumpy,výměna trubky odsávání klik.hřídele,výměna podtl.ventilu na víku,výměna těsnění pod víkem,výměna těsnění pod hlavou+nové šrouby,repase turba,přetěsnění a seřízení čerpadla vstřikovacího,výměna rozvodů,nové filtry palivový+olejový,nový olej,+nová žárovka:-)....stálo mě to 23000...jsem po 15km zjistil že mi protíká olej zase z pod hlavy akorát že na jiném místě..podotýkám že hlava nebyla uvařená před opravou a pravítko taky proběhlo.Tákže beru klíč a jdu tu hlavu ještě trochu přitáhnout,hlava i blok byly superčisté..takže jestli to poteče i po přitáhnutí...tak se pujdu bodnout ....hlavně kvůli toho těsnění jsem to dělal...chjooo

ahoj, jak jsi s tímto dopadl ?

Já absolvoval nedobrovolně GO hlavy (tlaky šly do vody)....mno a po ujetí cca 2000km mi začal z pod hlavy chcat olej ven. Řešili jsme to, proč, a říkám mechošovi (jinému, než mi dělal tu hlavu) ať sundá víko ventilů, a zkontroluje šrouby. A skoro všechny byly volné.... ale jakto ?

Šrouby jsem dával nové, těsnění samo taky, hlavu dělal profík.... takže buď to mechoš blbě dotáhnul, a nebo se prostě ty nové šrouby trochu protáhly, nevím....

tedka jen doufám, že to přestane chcát.
Jinak motor BMM 2.0 TDI PD (v podpisu je odkaz na káru)
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
valec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od valec »

Zdar pánové.Tak abych to shrnul...už uplynul nějaký ten pátek od mé opravy a nakonec jsem se rozhodl že se nebudu bodat a řešit nějaký ten ten menší únik...protože už je ten můj pašík starej dědek tak jsem mu dal takovou šikovnou plínu pod motor,cca co 2000km mu doliju litřík Magnatecu,pod autem žádné fleky a při výměně oleje vyměním i tu plínku.Buď se to časem zalepí samo,o čemž dost pochybuji,protože ten motor byl uvnitř jako nový(tam kde cirkuloval olej) když jsem ho loni dělal,anebo ho budu jednou za rok přebalovat:-)...spotřeba po opravě klesla o litr na sto,jede jak z praku,mezitím mi začalo zatíkat přes střechu-to už jsem taky opravil,ale jinak ho prostě miluju ať si říká kdochcecochce....i za ty prachy co mě sem tam stojí..

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: dotažení hlavy po výměně těsnění po ujetí X kilometrů...

Příspěvek od scheni »

koukam, ze jsi z Poruby, ja.pochazim z Piskovych Dolu :-)

Jinak, jak jsme se bavili v servisu, tak mi doporucovali nejaky propravek do oleje, ktery reaguje se vzduchem a dokaze ucpat nejake mensi netesnosti. Tak pokud je Tve auto uz dedek, tak to tam nalej a neres to ;-) treba mu to zapusobi jako urologicky caj a prestane ukapavat ;-)
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“