Snímač teploty paliva G81 - AFN

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
KubickB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 29.01.2012 13:49
Bydliště: Severní Čechy/Praha

Snímač teploty paliva G81 - AFN

Příspěvek od KubickB5 »

Zdravim,
muj drobecek v posledni dobe docela coudi. Mechanik mi rekl, ze se obava, ze to bude vstrikama. Pred vymenou jsem je chtel ale nechat nejdriv zkusit seridit. Na diagnostice mi ale zjistil, ze mi to nesnima teplotu paliva a bez toho se pry vstriky seridit nedaj.

Takze jedna z mych otazek zni, jestli nemuze byt to, ze to nesnima teplotu paliva v necem jinym, nez v nefunknosti cidla (jen pro zajimavost, jestli na me neceka jeste nejakej kostlivec ve skrini). Dalsi kde ten snimac vubec najdu a jestli ho zvladnu vymenit sam, nebo za to radsi zaplatit mechanikovi. A nakonec by me zajimalo, jaky vliv by mel mit tento nefunkcni snimac na projev motoru.

Diky :good:
Passat Variant 2.0 TDI 110 kw
Ex: Golf VI 1.4 TSI 118 kW Highline
Ex: Passat Variant 1.9 TDi 81 kW

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač teploty paliva G81 - AFN

Příspěvek od obrocnik »

Je to dost dolezite to cidlo teploti nafti,je to taka mala sranda umela prikrutena 2srovbickami pod vrchnym kritom cerpadla ten odkrut a hladaj nieco male cierne umele prikrutene dvomi srovbickami.menil som to kamosovi lebo mu zle ukazovalo teplotu a potom aj zle startovalo a nemalo tach.novy som nekupil ani nevedeli ze nieco take je ale nastastie som mal v pivnici 3cerpadla tak k dielom nudza nebola :mrgreen: novy vijde okolo20eur
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

KubickB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 29.01.2012 13:49
Bydliště: Severní Čechy/Praha

Re: Snímač teploty paliva G81 - AFN

Příspěvek od KubickB5 »

Diky za odpoved :) zhorseny starty jsem nezaznamenal...muze to zpusobit tu vetsi kourivost?
Passat Variant 2.0 TDI 110 kw
Ex: Golf VI 1.4 TSI 118 kW Highline
Ex: Passat Variant 1.9 TDi 81 kW

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač teploty paliva G81 - AFN

Příspěvek od obrocnik »

Cierny kour malo vzduchu alebo diera v hadiciach
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Snímač teploty paliva G81 - AFN

Příspěvek od majkl1 »

A nebo mu to ukazuje max. teplotu paliva a tím pádem ECU dává více nafty (nižší hustota paliva kompenzovaná množstvím). Tím pádem vyšší kouřivost. V podstatě power box zapojený na čidlo teploty paliva.
Apropo jakou hodnotu to dávalo?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

KubickB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 29.01.2012 13:49
Bydliště: Severní Čechy/Praha

Re: Snímač teploty paliva G81 - AFN

Příspěvek od KubickB5 »

prave ze vubec zadnou...ukazoval mi graf, kde chtel kontrolovat vstriky jestli je ma cenu serizovat a pry by se to tam podle teploty paliva melo hybat do strany (osa x)...zustavalo to ale na 0 (primo na ose Y) kde se trosku hejbala takova bila carka...takze mi rekl ze mi nefunguje cidlo teploty paliva...
Passat Variant 2.0 TDI 110 kw
Ex: Golf VI 1.4 TSI 118 kW Highline
Ex: Passat Variant 1.9 TDi 81 kW

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Snímač teploty paliva G81 - AFN

Příspěvek od majkl1 »

Tuším, že mluvil o TDI-grafu. Tam sice stav vstřiků nepozná, ale budiž. Pokud to házelo nulu, ECU si tam dohodí nějakou fixní teplotu. Nevím kolik, snad někde kolem -30? Jelikož teplota nafty je nejdůležitější hodnota, podle které se řídí předvstřik, tak předpokládu, že studený starty jsou v pohodě a kouřivost se plně projeví až na teplým motoru, co? Možná bude mít i hlučnější chod a nižší výkon. Z hlavy si to nepamatuju, snad někdo doplní, ale vzal bych multimetr a proměřil kabeláž mezi ECU a čerpadlem, konkrétně vedení signálu teploty paliva. Pokud bude v cajku , je chyba buď v ECU nebo v čerpadle. Buď si někde půjčíš jinou odpovídající ECU a odzkoušíš a pak budeš vědět na tuty, zda je chyba v čerpadle, nebo necháš vyměnit to čidlo a budeš doufat, že to bude ono.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

KubickB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 29.01.2012 13:49
Bydliště: Severní Čechy/Praha

Re: Snímač teploty paliva G81 - AFN

Příspěvek od KubickB5 »

S tema studenyma startama mas pravdu...studeny na cvrnk a jak nekde zastavim a pak startuju zahratej tak to toci dyl nez naskoci...s tou kourivosti si nejsem uplne jistej, ale je to mozny...kazdopadne diky za odpoved ;)
Passat Variant 2.0 TDI 110 kw
Ex: Golf VI 1.4 TSI 118 kW Highline
Ex: Passat Variant 1.9 TDi 81 kW

amigos12345
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.12.2015 19:46

Re: Snímač teploty paliva G81 - AFN

Příspěvek od amigos12345 »

Ahoj me to blbne taky,VAG mi vypsal zkrat na snimaci teploty paliva chyba p018300, nevite jak to opravit nebo kde ho koupit,hledal jsem ale neuspesne.Diky

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“